تبلیغات بنری
وزیر نفت ایران در رابطه با تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران گفت اگر صادرات نفت ایران چهار میلیون بشکه در روز بود، آمریکا نمی توانست نفت ایران را تحریم کند. ایرنا : بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران در رابطه با تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران گفت: اگر در کار وزارت نفت تاخیر نینداخته بودند و پنج قرارداد دیگر همانند توتال منعقد شده بود و همچنین صادرات نفت کشور چهار میلیون بشکه در روز بود، دیگر آمریکا نمی توانست نفت ایران را تحریم کند. چرا که خروج نفت ایران بسیار برایش زیان بار بود، همانگونه که نتوانست…
اگر حجم تولید نفت ایران بالا بود تحریم نفتی نمیشد

وزیر نفت ایران در رابطه با تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران گفت اگر صادرات نفت ایران چهار میلیون بشکه در روز بود، آمریکا نمی توانست نفت ایران را تحریم کند.

 ایرنا : بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران در رابطه با تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران گفت: اگر در کار وزارت نفت تاخیر نینداخته بودند و پنج قرارداد دیگر همانند توتال منعقد شده بود و همچنین صادرات نفت کشور چهار میلیون بشکه در روز بود، دیگر آمریکا نمی توانست نفت ایران را تحریم کند. چرا که خروج نفت ایران بسیار برایش زیان بار بود، همانگونه که نتوانست روسیه را تحریم نفت و گاز کند چون مقدار تولید نفت و گاز روسیه به مقداری بود که بازار تحمل خروج روسیه را نداشت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا 9 مه (19 اردیبهشت) اعلام کرد که این کشور از برجام خارج می شود و به تعلیق تحریم های هسته ای این کشور علیه تهران ادامه نمی دهد.
سه شنبه گذشته یک مقام عالی رتبه وزارت امورخارجه آمریکا از همه کشورها خواست واردات نفت خام از ایران را به صفر کاهش دهد.

 


برچسب ها : , ,