تبلیغات بنری
  سیستم حمل و نقل نیوساوت ولز استرالیا در پی آن است تا حمل و نقل برای زنان را در ساعات شب ایمن‌تر کند. بنابراین از ایده ای برای یک تکنولوژی جدید مطرح شده است که می تواند برای این چالش شهری راه حلی بیابد.به گزارش سایت خبری واضح نیوز به نقل از کولاک نیوز ; از «انرژی امروز» عوامل متعددی وجود دارند که باعث می شوند زنان در جوامع مختلف بعد از غروب آفتاب در سیستم های حمل و نقل شهری احساس امنیت نکنند. منطقه نیوساوت ولز استرالیا راهی برای این مشکل یافته است.بر همین اساس پروژه ای با…
ایمنی زنان در شب در حمل و نقل عمومی با هوش مصنوعی ایجاد می شود

 

سیستم حمل و نقل نیوساوت ولز استرالیا در پی آن است تا حمل و نقل برای زنان را در ساعات شب ایمن‌تر کند. بنابراین از ایده ای برای یک تکنولوژی جدید مطرح شده است که می تواند برای این چالش شهری راه حلی بیابد.

به گزارش سایت خبری واضح نیوز به نقل از کولاک نیوز ; از «انرژی امروز» عوامل متعددی وجود دارند که باعث می شوند زنان در جوامع مختلف بعد از غروب آفتاب در سیستم های حمل و نقل شهری احساس امنیت نکنند. منطقه نیوساوت ولز استرالیا راهی برای این مشکل یافته است.

بر همین اساس پروژه ای با استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی اتوماتیک رفتارهای تهدیدآمیز در سیستم حمل و نقل عمومی راه اندازی شده است که از پایگاه داده و الگوریتم های خاصی برای ایجاد ایمنی اصولی استفاده می کند. در این سیستم پلتفرم جدیدی برای ایمنی عمومی و کمک رسانی تعریف شده است.

قرار است این تکنولوژی در شش ماه آینده به طور گسترده در سیستم حمل و نقل عمومی این شهر به کار گرفته شود.

مسوولان شهری می گویند ۹ نفر از هر ۱۰ نفر زن استرالیایی از آزار در خیابان ها رنج می برند. بنابراین انها از شرکت ها و دانشگاه های سراسر کشور خواستند تکنولوژی جدید برای حل مشکل زنان بیابند.

در مناقصه ای که به همین دلیل برگزار شده بود دانشگاه ولونگانگ، پلتفرم به اشتراک گذاری داده های She’s a Crowd، متخصصان تکنولوژی های ایمنی گاردین LifeStream و Cardno/UNSW برنده شدند.

این تکنولوژی قرار است بخشی از چالش سیستم حمل و نقل عمومی این شهر برای ایجاد محیط امن حمل و نقل عمومی برای زنان به ویژه در ساعات پایانی شب و بعد از غروب آفتاب باشد.