تبلیغات بنری
حالوا - بخش خودرو : 27 تیر ماه سال 1397  سایپا از جدیدترین محصول خود یعنی سایپا sp100  با نام تجاری رهام رونمایی کرد. گروه خودروسازی سایپا در هفدهمین دوره از نمایشگاه خودرو شیراز از جدیدترین محصول خود پرده برداشت.   خیلی ها در فضای مجازی با خشنودی و استقبال گرم از محصول جدید سایپا که طراحی آن را نسبتا بروز میدانند و ابراز امیدواری میکنند تا در اینده خودروسازان کشور کم کم به روال روز بیافتند و به فکر جهانی شدن باشند.   ما در این بخش از سایت حالوا قصد بررسی طراحی و روشنایی چراغ…
بررسی طراحی چراغ های روشنایی خودروی رهام سایپا + تصاویر

حالوا - بخش خودرو : 27 تیر ماه سال 1397  سایپا از جدیدترین محصول خود یعنی سایپا sp100  با نام تجاری رهام رونمایی کرد. گروه خودروسازی سایپا در هفدهمین دوره از نمایشگاه خودرو شیراز از جدیدترین محصول خود پرده برداشت.

 

خیلی ها در فضای مجازی با خشنودی و استقبال گرم از محصول جدید سایپا که طراحی آن را نسبتا بروز میدانند و ابراز امیدواری میکنند تا در اینده خودروسازان کشور کم کم به روال روز بیافتند و به فکر جهانی شدن باشند.

 

ما در این بخش از سایت حالوا قصد بررسی طراحی و روشنایی چراغ های جلو و پشت خودروی رهام را داریم تا ببینیم ایا این چراغ ها شباهتی به خودروهای دیگر دارند و اینکه هنگام روشن شدن به چه شکل طراحی شده اند و نور خود را منعکس میکنند.

 

چراغ های عقب سایپا رهام

 طراحی چراغ های عقب رهام شاید خیلی ها را یاد چراغ های تند نود پارس خودرو بیاندزد که طراحی ان محصول مشترک سایپا و رنو بود . و از طرفی این مدل از طراحی چراغ های پشت امضای طراحی خودروسازی BMW میباشد .در کل طراحی چراغ های عقب رهام از جهت مدل شیده طراحی بروز میباشد . و طبق تصویری که سایپا از روشن شدن چراغ های عقب رهام منتشر کرده , روشن شدن چراغ ها به شکل یک خط  از زیر صنودوق شروع میشود و تا انتهای چراغ ادامه پیدا میکند که در نوع زیبا میباشد. امیدواریم در هنگام تولید و تحویل خودروها به همین روال باشد.

 

چراغ پشت رهام ساپیا

نمای پشت خودروی رهام

 

طراحی چراغ های جلو سایپا رهام

چراغ های جلوی رهام از چشم شاهین ایرانی الگوبرداری شده است. شاید بتوان چراغ های جلوی رهام را شبیه به چراغ های اریزو 5 چری دانست . اما به هیچ عنوان کپی نیست. شاید فقط تقلید باشد. چراغ رهام شاید یکی از نقاط قوت این خودرو محسوب میشود.

اما در هر صورت چراغ های جلوی خودرو رهام در حد طراحی خودرو مدرن و زیبا میباشد و با طراحی کلی خودرو هماهنگ است.

با اینکه در داخل چراغ از لامپ های LED روشنایی روز و یا فناوری های دیگر ستفاده نشده است . اما در کل سایپا قدمی بزرگی در جهت شکوفایی خودروسازی کشور برداشته است.

 

چراغ جلوی رهام ساپیا

 نمای جلوی خودروی رهام