1 ​ 2 بیوگرافی عکس فاطیما نفیسی مزرعه دار ایرانی نپال هیمالیا + اینستاگرام و عکسهای فاطیما نفیسی

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

بیوگرافی عکس فاطیما نفیسی مزرعه دار ایرانی نپال هیمالیا + اینستاگرام و عکسهای فاطیما نفیسی

فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار,بیوگرافی فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار ایرانی,بیوگرافی (فاطیما نفیسی),

بیوگرافی فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار ایرانی در کوهستان های هیمالیا در کشور نپال بیوگرافی فاطیما نفیسی کشاورز دختر مزرعه دار ایرانی در کوهستان هیمالیا +پیج اینستاگرام و عکس فاطیما نفیسی و زندگی شخصی و تحصیلات فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار در کوهستان‌های هیمالیا کیست؟ شنیدن داستان زندگی فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار از زبان خودش و جذابیت هایی که در کوهستان وجود دارد بسیار لذت بخش خواهد بود ، وابستگی به فناوری و وسوسه‌های زندگی در دنیای مدرن و شهری با تمامی امکانات و ابزارش مثل یک بیماری بدخیم…

تبلیغات بنری
بیوگرافی فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار ایرانی در کوهستان های هیمالیا در کشور نپال بیوگرافی فاطیما نفیسی کشاورز دختر مزرعه دار ایرانی در کوهستان هیمالیا +پیج اینستاگرام و عکس فاطیما نفیسی و زندگی شخصی و تحصیلات فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار در کوهستان‌های هیمالیا کیست؟ شنیدن داستان زندگی فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار از زبان خودش و جذابیت هایی که در کوهستان وجود دارد بسیار لذت بخش خواهد بود ، وابستگی به فناوری و وسوسه‌های زندگی در دنیای مدرن و شهری با تمامی امکانات و ابزارش مثل یک بیماری بدخیم…
بیوگرافی عکس فاطیما نفیسی مزرعه دار ایرانی نپال هیمالیا + اینستاگرام و عکسهای فاطیما نفیسی

بیوگرافی فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار ایرانی در کوهستان های هیمالیا در کشور نپال

بیوگرافی فاطیما نفیسی کشاورز دختر مزرعه دار ایرانی در کوهستان هیمالیا +پیج اینستاگرام و عکس فاطیما نفیسی و زندگی شخصی و تحصیلات

فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار در کوهستان‌های هیمالیا کیست؟

شنیدن داستان زندگی فاطیما نفیسی دختر مزرعه دار از زبان خودش و جذابیت هایی که در کوهستان وجود دارد بسیار لذت بخش خواهد بود ، وابستگی به فناوری و وسوسه‌های زندگی در دنیای مدرن و شهری با تمامی امکانات و ابزارش مثل یک بیماری بدخیم در وجود بیشتر ما ریشه دوانده است. در این بین، سفر یک تغییر موقت، آموزگاری بی‌همتا و پاسخی درخور برای میل سیری‌ناپذیر انسان به کشف جهان است، به ویژه اگر مقصد سفر نقاط بکری روی کره‌خاکی باشد که کمتر کسی تاب اسکان در آن را دارد. در اینجا، گفت‌و‌گوی ما را با بانوی هنرمندی می‌خوانید که روحیه خو گرفته با طبیعتش او را به سفر ترغیب و از دنیای مدرن دور کرده تا مزرعه کشاورزی ارگانیک را در نپال ایجاد کند.

«فاطیما نفیسی» که در ایران و انگلیس درس خوانده، چند سال پیش تصمیم می‌گیرد در نپال که به خاطر کوهستان‌ها و طبیعتش شهرت زیادی در دنیا دارد، مزرعه‌ای روی علفزار بسازد که با جنگل احاطه شده است. این مزرعه بعد از مدتی به بهشتی برای مسافران و جهانگردانی تبدیل می‌شود که تجربه‌ورزی در طبیعت کوهستان‌های سبز هیمالیا را می‌خواهند. مسافران از تمام نقاط دنیا به این مکان می‌روند و تجربه‌های طبیعت‌گردی و کشاورزی خود را با یکدیگر تقسیم می‌کنند و از زیبایی‌های طبیعت آن جا بهره می‌برند.

تجربه زندگی در شهر را ندارم

طراوت و سادگی طبیعت در وجود او رسوخ کرده، خودش را فاطیما نفیسی ۳۱ ساله از طبیعت معرفی و اضافه می‌کند: «مفتخرم که از هنگام تولدم تا کنون در شهر زندگی نکرده‌ام». روح او در بستر خانواده با هنر عجین شده و به صورت آکادمیک در رشته‌های معماری و مجسمه‌سازی هنرجو بوده است. فاطیما نفیسی زندگی در کوهستان‌های هیمالیا را در یک جمله «همزیستی در کنار بلندترین کوه‌هایی که برای مردمان آن منطقه محبوب و شگفت‌انگیز بودند»، توصیف می‌کند.

او در برابر وسوسه‌های زندگی در دنیای مدرن با تمامی امکانات و ابزارش، مقاومت کرده و لحظه‌ای از سیر و سفر در طبیعت باز نمانده و آن چه را از طبیعت به او الهام می‌شود، در خلق آثارش به کار می‌گیرد. او درباره اولین جرقه برای سفرش به نپال می‌گوید: «دلیل سفرم به این کشور به دانشکده محل تحصیلم در انگلیس که خارج از شهر بود، برمی‌گردد. غذای دانشکده توسط دانشجویان رشته کشاورزی تامین می‌شد. من آن جا با زندگی خودکفا بر اساس کشاورزی آشنا شدم. چند وقت بعد در سفرم به نپال متوجه شدم که کسب و کار بیشتر مردم این کشور کشاورزی است.

برای پیدا کردن زمین مناسب کشاورزی شش ماه در نپال سفر کردم. آن دوره صرف آشنایی با مردم، فرهنگ‌شان، شیوه زندگی‌شان، صنایع دستی‌شان و زبان‌شان که ریشه سانسکریت دارد، سازگاریشان با طبیعت و آب و هوا‌های مختلف در ارتفاعات مختلف شد».

طعم وصف‌نشدنی غذای ارگانیک

نپال از نظر کشاورزی خودکفا است و بیشتر نپالی‌ها با فراورده‌هایی که از راه کشاورزی به‌دست می‌آورند، روزگار می‌گذرانند. او به عنوان زنی مزرعه‌دار تجربه کاشت، نگهداری و برداشت را برای هر کشاورزی لذت‌بخش می‌داند و می‌گوید: «احساس انسان بعد از مصرف غذایی که شخصا به دست خودش تولید می‌شود با غذای آماده، کاملا متفاوت است.


مزرعه‌داری فاطمیا نفیسی دختر ایرانی در کوهستان هیمالیا نپال

فاطیما عاشق طیبیعت است و حدود ۶ پیش از ایران به نپال مهاجرت کرد و تصمیم گرفت تا مرزعه ای را دایر کند. او با کمک یکی از دوستانش در کشور نپال مزرعه کشاورزی راه اندازی کرد و حالا طبیعت سرسبز و محیط زیبایی که ساخته و کشاورزی او در بین رسانه های جهان بازتاب گسترده ای داشته و گردشگران بسیاری در هر فصل سال، از این مزرعه بازدید میکنند.
انگیزه مزرعه داری و کشاورزی

فاطیما میگوید که من در انگلیس تحصیل کردم و دانشگاه من خارج از شهر بود و از اینکه مزارع کشاورزی را میدیدم برایم بسیار جالب و زیبا بود.

غذای دانشکده توسط دانشجویان رشته کشاورزی تامین می‌شد. من آن جا با زندگی خودکفا بر اساس کشاورزی آشنا شدم.

چند وقت بعد در سفرم به نپال متوجه شدم که کسب و کار بیشتر مردم این کشور کشاورزی است.

از تولد تا مهاجرت فاطیما نفیسی

از هنگام تولدم تا کنون در شهر زندگی نکرده‌ام و «دلیل سفرم به این کشور به دانشکده محل تحصیلم در انگلیس که خارج از شهر بود، برمی‌گردد.

پبرای پیدا کردن زمین مناسب کشاورزی شش ماه در نپال سفر کردم. آن دوره صرف آشنایی با مردم، فرهنگ‌شان، شیوه زندگی‌شان، صنایع دستی‌شان و زبان‌شان که ریشه سانسکریت دارد، سازگاریشان با طبیعت و آب و هوا‌های مختلف در ارتفاعات مختلف شد».

عکس ها و شغل

فاطیما درباره احداث مزرعه شخصی می‌گوید: «در ابتدا از چشمه‌ای در درون جنگل آب آوردیم. سپس تمیز کردن مزرعه را شروع کردیم. مزرعه ۲۰ سالی بود که دست نخورده بود و کندن و هرس کردن بوته‌های خاردار خودش ۱۰ ماهی زمان برد تا زمین آماده کشت و زرع شود.

من بیشتر در زمینه کشاورزی و پذیرایی از گردشگران خارجی در این کشور فعالیت دارم. برای مسافران این کشور، طبیعت زیبا، بلندترین رشته کوه‌های دنیا، مردمان آرام و ساده‌زیست بیش از همه مورد توجه است.

بسیاری از مسافران در طول اقامتشان به کوهی (قله رامچه) می‌آیند که مزرعه ما روی شیب اش قرار گرفته است. روبه‌روی رشته کوه آنا پورا، فضایی داریم که گردشگرانی که به این جا می‌آیند از طبیعت لذت می‌برند و یوگا انجام می‌دهند. از طرف دیگر همگی غذای ارگانیک تازه از مزرعه می‌خورند که روی آتش پخته شده است».