1 ​ 2 بیوگرافی، عکس و جرم و محاکمه محمد امامی / متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه کیست؟

واضح | پورتال خبری و سبک زندگی

بیوگرافی، عکس و جرم و محاکمه محمد امامی / متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه کیست؟

جرم محمد امامی چیست,علت دستگیری محمد امامی متهم بانک سرمایه چیست,زندگینامه و عکس محمد امامی,محمد امامی کیست؟,

سید محمد امامی، تهیه کننده سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد 1»، سریال تلویزیونی «شهرزاد 2» و سریال تلویزیونی «شهرزاد 3» فعالیت داشته است    سید محمد امامی تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار سید محمد امامی می‌توان به فعالیت در سریال شهرزاد 1، سریال شهرزاد 2 و سریال شهرزاد 3 اشاره کرد.   سید محمد امامی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال 1392 در سریال شاهگوش به کارگردانی…

تبلیغات بنری
سید محمد امامی، تهیه کننده سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد 1»، سریال تلویزیونی «شهرزاد 2» و سریال تلویزیونی «شهرزاد 3» فعالیت داشته است    سید محمد امامی تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار سید محمد امامی می‌توان به فعالیت در سریال شهرزاد 1، سریال شهرزاد 2 و سریال شهرزاد 3 اشاره کرد.   سید محمد امامی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال 1392 در سریال شاهگوش به کارگردانی…
بیوگرافی، عکس و جرم و محاکمه محمد امامی / متهم ردیف اول پرونده بانک سرمایه کیست؟

سید محمد امامی، تهیه کننده سینما و تلویزیون، در آثاری همچون سریال شبکه نمایش خانگی «شهرزاد 1»، سریال تلویزیونی «شهرزاد 2» و سریال تلویزیونی «شهرزاد 3» فعالیت داشته است 

 

سید محمد امامی تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار سید محمد امامی می‌توان به فعالیت در سریال شهرزاد 1، سریال شهرزاد 2 و سریال شهرزاد 3 اشاره کرد.

 

سید محمد امامی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال 1392 در سریال شاهگوش به کارگردانی سید داود میر‌باقری به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال شهرزاد 1، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای سید محمد امامی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون فرهاد اصلانی، مرجانه گلچین، محسن تنابنده و حمیدرضا آذرنگ را تجربه کرد.

 

سید محمد امامی در سال 1394 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم سید محمد امامی در این سال، فعالیت در سریال شهرزاد 1 به کارگردانی حسن فتحی محسوب می‌شود.

 

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی سید محمد امامی فعالیت در سریال شهرزاد 1 بوده است. سید محمد امامی سال 1394 سریال شهرزاد 1 به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. سید محمد امامی توانست با فعالیت در سریال شهرزاد 1 تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر علی نصیریان، ترانه علیدوستی، سید شهاب حسینی و مصطفی زمانی توانست سطح کاری او را متحول کند.

 

سید محمد امامی علاوه‌بر سریال شهرزاد 1، سال 1395 در سریال شهرزاد 2 نیز فعالیت داشته است. سید محمد امامی این‌بار با حسن فتحی یعنی کارگردان سریال شهرزاد 2 و هنرمندانی چون ترانه علیدوستی، سید شهاب حسینی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار همکاری داشت.

 

در بیوگرافی سید محمد امامی آثار مهمی وجود دارد. اگر می‌خواهید با بیوگرافی سید محمد امامی و زندگی حرفه‌ای و آثار او بیشتر آشنا شوید، حتما به صفحه هر یک از آثار سید محمد امامی در منظوم سر بزنید. همه 3 اثر مهم سید محمد امامی در منظوم یک پروفایل اختصاصی دارند که اطلاعات کامل معرفی آنها تهیه شده است. امتیازی که هر یک از آثار سید محمد امامی در منظوم دارند، نمره و امتیازی است که مردم از یک تا ده به آنها داده‌اند. در واقع هر چقدر سید محمد امامی در آثار ارزشمندتری فعالیت کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی سید محمد امامی درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی سید محمد امامی بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، سریال شهرزاد 1 محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی سید محمد امامی کمترین امتیاز را گرفته است، سریال بامداد خمار محسوب می‌شود.

 

اگر در مورد بیوگرافی سید محمد امامی نکات بیشتری می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید تا کمکی بزرگ به همه مخاطبان و طرفداران سید محمد امامی کرده باشید. مثلا اگر اطلاعاتی دقیق‌تر در مورد بیوگرافی سید محمد امامی، آثار سید محمد امامی، جوایز سید محمد امامی، همکاران سید محمد امامی، گالری عکس سید محمد امامی، قد سید محمد امامی، وزن سید محمد امامی، رنگ چشم سید محمد امامی، وضعیت تأهل و همسر سید محمد امامی، فرزندان سید محمد امامی، حواشی سید محمد امامی و کودکی سید محمد امامی می‌دانید حتما برای ما ارسال کنید.

 

دومین جلسه رسیدگی به دادگاه محمد امامی، متهم بزرگ پرونده بانک سرمایه که امروز در مجتمع رسیدگی به جرائم اقتصادی و به‌ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد، نماینده دادستان با اشاره به بند الف ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام پولی و ارزی کشور، گفت: متهمین محمد امامی و امیررضا فرزان‌راد و مرتبطین آنها به دنبال اتخاذ سیاست‌های پولی و شکوفایی پولی و رونق بنگاه‌های اقتصادی، به جای پیروی از این سیاست‌های بانک مرکزی، تسهیلات بانکی کشور را به طریق نامشروع در عمده کلان تصاحب کرده و از استرداد آن به بانک خودداری ورزیدند و با دور زدن نظام پولی کشور، به نظام پولی خلال وارد کردند.

 

نماینده دادستان تأکید کرد: امامی در پوشش شرکت‌های صوری هدف باطل و نامشروعی را دنبال می‌کرده و با نیرنگ قانون به دنبال اخذ تسهیلات و عدم بازپرداخت آنها بوده است. به همین دلیل جرم اخلال در نظام اقتصادی به محمد امامی منتسب است.

 

وی در ادامه درباره اتهامات امیررضا فرزان‌راد، متهم ردیف دوم پرونده که به خارج از کشور شده است، گفت: نامبرده به همراه امامی نقش رهبری و سردستگی گروه مجرمانه سازمان‌یافته را به منظور چپاول وجوه بانک سرمایه عهده دار بوده است. فرزان‌راد در کنار محمد امامی، ذی‌نفع قطعی عواید حاصل از اقدامات مجرمانه در بانک سرمایه هستند که ریکاوری تلفن همراه متهمان امامی، غندالی، شامانی و تدقیق در محتوای مکالمات مورد تبادل بین فرزان‌راد و امامی روشن‌کننده نقش محوری وی در رهبری پروسه عملیات مجرمانه است.

 

نماینده ادامه داد: مکالمات مزبور مؤید آن است که جوابیه استعلامات مراجع قضایی و انتظامی خطاب به مدیران خائن بانک سرمایه توسط فرزان‌راد تنظیم شده و برای ارسال در اختیار مدیران بانک سرمایه قرار می‌گرفته است. حتی اسامی کارشناسان رسمی دادگستری هم برای ارزیابی املاک به منظور تملیک به بانک سرمایه هم توسط وی برای محمد امامی ارسال می‌شده است.

 

وی گفت: همچنین موارد اولیه عزل و انتصاب مدیران بانک سرمایه هم توسط وی تنظیم شده و برای محمد امامی ارسال می‌شده است. بسیاری از عواید مجرمانه از طریق محمد امامی در قالب محموله‌های قیر به دوبی ارسال شده و وجوه حاصل از فروش محموله‌های قیر توسط فرزان‌راد مورد تحصیل قرار می‌گرفته که برخی از عواید نامبرده شده تبدیل به املاک و خودرو‌های لوکس در کشور‌هایی نظیر آلمان و امارات شده است.

 

وی تاکید کرد: محمد امامی اغلب وجوه مجرمانه را نیز از طریق صرافی‌ها یا محموله‌های قیر به دوبی انتقال می‌داد و عواید مزبور توسط فرزان راد در دوبی مورد تحصیل قرار می‌گرفت و حسب درخواست محمد امامی، وجوه مزبور بعضا جهت پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه توسط فرزان راد برای محمد امامی ارسال می‌شده است.

 

نماینده دادستان تصریح کرد: همچنین نامبرده پیرو هماهنگی‌های صورت گرفته توسط محمد امامی در امارات و آلمان ملاقات‌هایی با غندالی و همسرش فاطمه شامانی و علی بخشایش به منظور مجاب کردنشان به پرداخت تسهیلات به شرکت‌های منتسب به شبکه خود را داشته است.

 

وی تأکید کرد: فرزان‌راد همچنین پرداخت غیرقانونی تسهیلات به شرکت‌های کاغذی همچون پایدار کالای پاسارگاد، فنل کژال، الکتروکژال، جهان گستر پژواک و راهبرد پویان آدان را از محمد امامی پیگیری می‌کرده است که مبین ذینفعی وی در خصوص ضمانت‌نامه‌های دریافتی به نام شرکت‌های مذکور است.

 

نماینده دادستان بیان داشت: همچنین اظهارات اشخاصی مانند مهدی محمدی، محمدتقی روحی و نادر دولتشاهی نزد ضابطین و بازپرسی مؤید ذینفعی در خصوص دریافت تسهیلات از بانک سرمایه به نام شرکت‌های گلگلون تجارت جهان، باران تجارت آوا و لوله‌سازی دقیق زاگرس است.

 

وی تأکید کرد: نامبرده به دلیل تسهیلات کلانی که از بانک‌های رفاه و مسکن از طریق غیرقانونی اخذ کرده بود، به لحاظ ترس از تعقیب کیفری و بازداشت در هشتم دی ماه 91، کشور را به مقصد ترکیه ترک کرده و پس از آن نیز به کشور بازنگشته است و عملیات مجرمانه را به منظور چپاول وجوه بانک سرمایه از کشور امارات از طریق عوامل خود در داخل ایران هدایت کرده است.

 

نماینده دادستان گفت: علی رغم اقدام بازپرسی دایر بر صدور اعلان قرمز و برگ جلب بین‌المللی برای وی متأسفانه اقدامات مذکور به دلایل سیاسی منتهی به بازداشت و انتقال او به ایران نشده است.

 

نماینده دادستان گفت: نظر به مراجع مذکور امیر‌رضا فرزان‌راد متهم به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از مجرای اخلال در نظام پولی و ارزی کشور از طریق مشارکت با محمد امامی و تحصیل مال از طریق نامشروع از مجرای دریافت غیرقانونی 26 فقره ضمانت‌نامه‌های بانکی فاقد پشتوانه به مبلغ 453 میلیارد و 574 میلیون تومان از بانک سرمایه به نام 5 فقره شرکت‌های کاغذی به اسامی الکتروکژال، فنل کژال، راهبرد پویان آدان، پایدار کالای پاسارگاد و جهان گستر پژواک است.

 

وی افزود: فرزان‌راد همچنین متهم به مشارکت با محمد امامی در تحصیل مال از طریق نامشروع از طریق دریافت غیرقانونی مجموعاً 90 میلیارد تومان تسهیلات مشارکت مدنی از بانک سرمایه به نام شرکت‌های گلگون تجارت جهان، باران تجارت آوا و لوله سازی دقیق زاگرس است. همچنین متهم به معاونت در ارائه گزارش کارشناسی خلاف واقع در حکم جعل در اسناد رسمی در خصوص ارزیابی املاک موسوم به لواسان بزرگ و کوچک از طریق معرفی کارشناسان به محمد امامی جهت تمهید مقدمات برای ارائه گزارش خلاف واقع است.