1 ​ 2 بیوگرافی و سوابق و افتخارات ورزشی و زندگی شخصی محمد هادی ساروی کشتی گیر فرنگی اهل آمل+عکس و مدال طلای جهان 2021

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

بیوگرافی و سوابق و افتخارات ورزشی و زندگی شخصی محمد هادی ساروی کشتی گیر فرنگی اهل آمل+عکس و مدال طلای جهان 2021

محمد هادی ساروی کشتی گیر فرنگی,محمد هادی ساروی کشتی اهل آمل,پیج اصلی اینستاگرام محمد هادی ساروی,قهرمانی محمد هادی ساروی قهرمانی جهان نروژ ۲۰۲۱,

بیوگرافی محمد هادی ساروی کشتی گیر فرنگی اهل آمل متولد 1376 + عکس و زندگی شخصی و همسر و فرزندان و پیج اصلی اینستاگرام و ویکی پدیا و مدال طلای قهرمانی جهان 2021 نروژ محمد ساروی را در این بخش از پایگاه خبری و تحلیلی واضح نیوز بخوانید.  بیوگرافی  محمدهادی عبدالله ساروی دارکلایی متولد ۱۶ دی ۱۳۷۶ در آمل)، کشتی‌گیر فرنگی‌کار، عضو تیم ملی ایران است. تحصیلات  فارغ‌التحصیل دارای لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشکده سماء آیت‌الله آملی است.  وزن  محمد هادی ساروی در…

تبلیغات بنری
بیوگرافی محمد هادی ساروی کشتی گیر فرنگی اهل آمل متولد 1376 + عکس و زندگی شخصی و همسر و فرزندان و پیج اصلی اینستاگرام و ویکی پدیا و مدال طلای قهرمانی جهان 2021 نروژ محمد ساروی را در این بخش از پایگاه خبری و تحلیلی واضح نیوز بخوانید.  بیوگرافی  محمدهادی عبدالله ساروی دارکلایی متولد ۱۶ دی ۱۳۷۶ در آمل)، کشتی‌گیر فرنگی‌کار، عضو تیم ملی ایران است. تحصیلات  فارغ‌التحصیل دارای لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشکده سماء آیت‌الله آملی است.  وزن  محمد هادی ساروی در…
بیوگرافی و سوابق و افتخارات ورزشی و زندگی شخصی محمد هادی ساروی کشتی گیر فرنگی اهل آمل+عکس و مدال طلای جهان 2021

بیوگرافی محمد هادی ساروی کشتی گیر فرنگی اهل آمل متولد 1376 + عکس و زندگی شخصی و همسر و فرزندان و پیج اصلی اینستاگرام و ویکی پدیا و مدال طلای قهرمانی جهان 2021 نروژ محمد ساروی را در این بخش از پایگاه خبری و تحلیلی واضح نیوز بخوانید. 

بیوگرافی 

محمدهادی عبدالله ساروی دارکلایی متولد ۱۶ دی ۱۳۷۶ در آمل)، کشتی‌گیر فرنگی‌کار، عضو تیم ملی ایران است.

تحصیلات 

فارغ‌التحصیل دارای لیسانس رشته تربیت بدنی از دانشکده سماء آیت‌الله آملی است. 

وزن 

محمد هادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم کشتی می‌گیرد. 

سابقه مدال

به نمایندگی از ایران

کشتی فرنگی مردان

بازی‌های المپیک

Olympic rings.svg

مدال برنز – جایگاه سوم توکیو ۲۰۲۰ ۹۷ ک‌گ

جام جهانی انفرادی

مدال طلا – جایگاه اول بلگراد ۲۰۲۰ ۹۷ ک‌گ

قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان

مدال برنز – جایگاه سوم بوداپست ۲۰۱۹ ۹۷ ک‌گ

قهرمانی آسیا

مدال طلا – جایگاه اول دهلی نو ۲۰۲۰ ۹۷ ک‌گ

قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

مدال طلا – جایگاه اول اولان باتور ۲۰۱۹ ۸۷ ک‌گ

قهرمانی جوانان جهان

مدال طلا – جایگاه اول ترناوا ۲۰۱۸ ۸۷ ک‌گ

قهرمانی جوانان آسیا

مدال طلا – جایگاه اول دهلی نو ۲۰۱۸ ۸۷ ک‌گ

جام وهبی امره

مدال طلا – جایگاه اول استانبول ۲۰۱۹ ۷۷ ک‌گ

جام پیت لازینسکی

مدال طلا – جایگاه اول ورشو ۲۰۲۱ ۹۷ ک‌گ

زندگی شخصی 

محمدهادی ساروی در روستای دارکلا آمل بعنوان فرزند دوم خانواده به دنیا آمد و از سال ۱۳۹۰ وقتی ۱۴ ساله بود بصورت جدی وارد رشته کشتی شد. وی در ۹ سالگی پدر خود را از دست داد و مسئولیت وی از آن پس بر روی دوش مادر و برادرش بود. ساروی کشتی را از تیم‌های پایه زیر نظر حسن حسین‌زاده شروع کرد و بخاطر علاقه به قاسم رضایی رشته فرنگی را انتخاب نمود.

 

جوانان آسیا

مدال طلا ۲۰۱۸ دهلی نو؛ در وزن ۸۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل تویومورا از ژاپن در حالی که ۴–۰ جلو بود حریف خود را ضربه فنی کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کومار سونیل از هند به پیروزی ۹–۰ رسید و به فینال راه یافت. ساروی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر از سد مایمایتی کایسایر از کشور چین گذشت و صاحب مدال طلا شد.

مسابقات قهرمانی جوانان جهان

مدال طلا ۲۰۱۸ ترناوا؛ ساروی در دور اول تموری تچکاسلیدز قهرمان جوانان اروپا از گرجستان را با نتیجه ۱۰ بر ۳ از پیش رو برداشت و در دور دوم مقابل ایگور یاراشویچ از بلاروس با نتیجه ۸ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور سوم نیز الکس زوکه نایب قهرمان جوانان اروپا از مجارستان را با نتیجه ۶ بر یک مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله هم ایلیا ارمولنکو از روسیه را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد. در بازی نهایی هم موفق شد با نتیجه ۵ بر صفر رومان بتسچارت از سوئیس را شکست دهد و به عنوان قهرمانی جهان برسد. 

مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا

مدال طلا ۲۰۱۹ اولان باتور؛ در وزن ۸۷ کیلوگرم این رقابت‌ها ۵ نفر حضور داشتند که محمد هادی ساروی در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر ۳ کومار سونیل از هند را مغلوب کرد وی در مبارزه بعدی مقابل کالیدین آسیکیف از قرقیزستان با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز شد و در کشتی سوم نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر بیلگون بایارسایخان از مغولستان را شکست داد و در مبارزه چهارم نیز با نتیجه ۸ بر صفر از سد میربک کوردبای از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت. 

مسابقات قهرمانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان

مدال برنز ۲۰۱۹ بوداپست؛ در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۳ بنس الماسی از صربستان را مغلوب کرد. ساروی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آروی ساوولاینن قهرمان جوانان جهان و زیر ۲۳ سال اروپا از فنلاند با نتیجه ۵ بر یک شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، به گروه شانس مجدد رفت. وی در این گروه مقابل آریف نیفتولایف از آذربایجان با نتیجه ۷ بر یک پیروز شد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. ساروی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۴ و ضربه فنی ولادلن کوزلیوک از اوکراین را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

قهرمانی آسیا 

مدال طلا ۲۰۲۰ دهلی نو؛ در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل هاردیپ از هند با نتیجه ۹ بر یک به برتری دست یافت، در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی بکسلطلان محموداف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی شد. ساروی در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۲ از سد سی یئول لی از کره جنوبی گذشت و به مدال طلا دست یافت. 

قهرمانی جهان 

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با پیتر اوهلر از آلمان مبارزه کرد. ۳ دقیقه اول در حالی به پایان رسید که فرنگی کار ایرانی از داوران یک اخطار گرفت و یک امتیاز را از دست داد. البته کشتی‌گیر آلمانی در خاک نتوانست کاری از پیش ببرد. در ۳ دقیقه دوم، ساروی نمایش خوبی داشت. بعد از اینکه داوران یک اخطار به پیتر اوهلر و یک امتیاز به ساروی دادند، این فرنگی کار ایرانی توانست ۲ بار حریفش را با زیرکی خاک کند و در نهایت ۵ بر یک برنده این مبارزه شود. وی در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل کریل میلوف دارنده مدال نقره جهان از بلغارستان قرار گرفت. با اینکه فرنگی کار ایرانی در ۳ دقیقه اول یک اخطار گرفت و یک بارانداز هم خورد، اما بازهم مثل کشتی اول در یکی، ۲ دقیقه پایانی دیدنی عمل کرد. ساروی نه تنها ۳ امتیاز از دست رفته را جبران کرد، بلکه با اجرای ۳ بارانداز متوالی امتیازاتش را به عدد ۷ رساند. ساروی ۷ بر ۳ پیروز این مبارزه شد تا به یک‌هشتم نهایی صعود کند. در این مرحله ساروی در سومین کشتی خود، برابر گابریل روسیلو کایند از کوبا قرار گرفت. در حالی که کشتی‌گیر کوبایی با ۲ بار خاک کردن ساروی ۴ بر صفر در فاصله یک دقیقه مانده به پایان کشتی، جلو بود، مقهور آمادگی بدنی بالای کشتی‌گیر ایرانی شد. ساروی مثل ۲ مبارزه قبلی خود توانست در یک دقیقه آخر طوفان به پا کند. او ۵ امتیاز متوالی را با توجه به از نفس افتادن حریف گرفت و در نهایت ۵ بر ۴ برنده شد و به یک چهارم نهایی رسید. او در این مرحله برابر آرتور الکسانیان، قهرمان پرآوازه ارمنستانی قرار گرفت. ساروی که امروز نمایش تحسین‌برانگیزی داشت، بعد از گرفتن یک امتیاز از الکسانیان با اخطار داوران، ۳ امتیاز را به خاطر بیرون رفتن از تشک و خاک شدن از دست داد. در ادامه یک اخطار داوران نتیجه را ۴–۱ کرد و کسب ۲ امتیاز از ساروی در ثانیه‌های آخر هم سودی نداشت. بدین ترتیب ساروی ۴–۳ کشتی را واگذار کرد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها راه یافت. ساروی در این دور مقابل جنگ ایلدیم دارنده برنز المپیک و جهان از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

المپیک توکیو ۲۰۲۰ 

نوشتار(های) وابسته: کشتی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ – ۹۷ کیلوگرم فرنگی مردان

وی در مسابقات گزینشی کشتی فرنگی آسیا در سال ۲۰۲۱ در آلماتی قزاقستان با حضور در مسابقه فینال توانست سهمیه کشتی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ را کسب کند. وی در این مسابقات به مدال طلا دست یافت.

وی همچنین در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ موفق به کسب مدال برنز شد. ساروی در مسابقات المپیک در کشتی نخست، آدام بوجملین الجزایری را ۹–۰ شکست داد، در یک چهارم کیریل میلوف بلغار را ۶–۰ شکست داد و در نیمه‌نهایی ۴–۱ از آرتور الکسانیان شکست خورد. ساروی در رده‌بندی ساوولنین فنلاندی را ۹–۲ شکست داد و به مدال برنز رسید.

مسابقات قهرمانی جهان نروژ 2021

محمد هادی ساروی در مسابقات قهرمانی جهان سال 2021 نروژ پس از استراحت در دور نخست در دور دوم موفق شد ابتدا آرتور سارگسیان از روسیه را با نتیجه 6-4 شکست بدهد، سپس در مرحله یک چهارم نهایی مقتدرانه گئورگی ملیا از گرجستان را با نتیجه 9-1 شکست داد. در مرحله نیمه نهایی به مصاف نیکولوز کاخلاشویلی از ایتالیا رفت و موفق شد با نتیجه 5-0 پیروز شود. ساروی در فینال به مصاف الکس زوکه از مجارستان رفت و موفق شد با نتیجه 3-1 پیروز شود و به مدال طلای این مسابقات رسید.