تبلیغات بنری
بیوگرافی و سوابق کاری علیرضا رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی و وزیر صمت فعلی   علیرضا رزم حسینی کیست ؟ بیوگرافی و سوابق کاری و همچنین اطلاعات کامل درباره رزم حسینی وزیر صنعت معدن تجارت را در سایت خبری واضح نیوز یخوانید   آنطور که امروز از وزارت صمت شنیده شده گویا رئیس جمهور در نهایت تصمیم خود را برای اعلام گزینه پیشنهادی وزارت صمت به مجلس گرفته و قرار است رزم حسینی استاندار فعلی خراسان رضوی را طی روزهای آینده معرفی کند.   بیوگرافی علیرضا رزم حسینی   علیرضا رزم‌حسینی…
بیوگرافی و سوابق کاری علیرضا رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی و وزیر صمت فعلی

بیوگرافی و سوابق کاری علیرضا رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی و وزیر صمت فعلی

 

علیرضا رزم حسینی کیست ؟ بیوگرافی و سوابق کاری و همچنین اطلاعات کامل درباره رزم حسینی وزیر صنعت معدن تجارت را در سایت خبری واضح نیوز یخوانید

 

آنطور که امروز از وزارت صمت شنیده شده گویا رئیس جمهور در نهایت تصمیم خود را برای اعلام گزینه پیشنهادی وزارت صمت به مجلس گرفته و قرار است رزم حسینی استاندار فعلی خراسان رضوی را طی روزهای آینده معرفی کند.

 

بیوگرافی علیرضا رزم حسینی

 

علیرضا رزم‌حسینی (زاده ۱۳۴۰ در کرمان)، استاندار خراسان رضوی در دولت دوازدهم است وی در روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ با حکم وزیر کشور در مشهد به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد.

او همچنین استاندار استان کرمان در دولت یازدهم و سال ابتدایی دولت دوازدهم بوده‌است.

وی تحصیلکرده کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان است

 

دوران جنگ ایران و عراق

 

رزم‌حسینی طی سال‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌های امام مهدی در سال ۱۳۵۹ جبهه سوسنگرد و عملیات ثامن الائمه، بیت‌المقدس، فتح‌المبین، رمضان، بدر و خیبر حضور داشته‌است. وی از بنیان‌گذاران مهندسی مخابرات عملیات جنگ در جبهه‌های جنوب بود و از هم‌رزمان سرداران احمد کاظمی، حسین خرازی، احمد متوسلیان و هم‌رزم و دوست حسن باقری بوده‌است. وی قائم‌مقام فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان (قاسم سلیمانی) و جانشین عملیات قرارگاه خاتم‌الانبیا در دوران جنگ بود و در عملیات خیبر جانباز شد و نشان فتح از سوی علی خامنه‌ای، رهبر ایران دریافت کرد. رزم‌حسینی پس از جنگ، اقدام به پایه‌گذاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کرد

 

 

افتخارات

 

کسب عنوان استاندار برتر در صنعت گردشگری در تاریخ ۴ مهرماه ۹۶

کسب عنوان استاندار برتر در حوزه پدافند غیرعامل در تاریخ ۲ آذرماه ۹۶

 

 

سوابق اجراییاز سوابق اجرایی رزم‌حسینی در بخش خصوصی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

    هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان

    مدیر عاملی و ریاست هیئت مدیره مجتمع صنعتی کرمان

    مدیر عاملی شرکت ماشین‌آلات راه‌سازی کرمان

    مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان و جانبازان

    ریاست هیئت مدیره شرکت صنایع فلزی آلیاژ کاران دوهزار

    مدیر عاملی شرکت تکنوپروم (ویرجین ایلند)

    مدیر عاملی شرکت تکنوپروم جنرال تریدینگ

    مدیر عاملی شرکت ماشین‌آلات راه‌سازی کاترپیلار

    نایب رئیسی انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات ساختمانی و معدنی کشور

    ریاست مجمع شرکت آستانه ریل

    رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت همیار ماشین

 

گزینه پیشنهادی وزارت صمت به مجلس

 

 22 اردیبهشت ماه امسال با دستور رئیس جمهور رحمانی از سمت وزارت صمت برکنار و سرپرستی این وزارت خانه بر عهده مدرس خیابانی قائم مقام وزیر در امور بازرگانی قرار گرفت . هر چند مدرس در طول 3 ماه مسئولیت خود در وزارت صنعت تلاش کرد تا کارنامه قابل قبولی به نمایندگان مجلس ارائه دهد اما در نهایت نمایندگان برنامه او را برای وزارت صمت قانع کننده ندانستند و مدرس خیابانی نتوانست از مجلس رأی اعتماد دریافت کند.

در حال حاضر وزارت صمت  با سرپرستی سرقینی که پیش از این معاون معدنی وزارت صنایع و معادن بوده اداره می شود و با چالش های جدی در انواع بازارها روبه رو است.

عزت‌الله اکبری تالار پشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره تعلل رئیس جمهور در معرفی وزیر جدید گفته،" معرفی به موقع وزیر صنعت، معدن و تجارت تکلیف قانونی رئیس جمهور است. وقت‌کشی و تعلل در مورد وزارتخانه‌ای که تاثیر مستقیم بر جهش تولید و زندگی مردم دارد، ابدا موجه نیست. مجلس در عین تعهد به همکاری مشتفقانه با دولت، رئیس جمهور را به معرفی گزینه وزارت صمت در اسرع وقت دعوت می‌کند. در صورت تخلف از قانون، از ظرفیت‌های نظارتی خود استفاده خواهیم کرد".

البته آنطور که امروز از وزارت صمت شنیده شده گویا رئیس جمهور در نهایت تصمیم خود را برای اعلام گزینه پیشنهادی وزارت صنعت به مجلس گرفته و رزم حسینی استاندار فعلی خراسان رضوی را طی روزهای آینده معرفی می کند.