تبلیغات بنری
مهسا میرزاطبیبی با پرش با نیزه ثبت رکورد 4 متری زد.   ، ‌پرش با نیزه ‎مهسامیرزاطبیبی که برای اولین بار در تاریخ دوومیدانی زنان ایران رکورد ۴متر را ثبت کرد. رشته پرتاب با نیزه در ایران در چندسال اخیر مورد توجه زنان قرار گرفته اما فاصله رکورد ورزشکاران این رشته با یکدیگر بسیار چشمگیر است    مهسا میرزا طبیبی یکی از سرمایه های دو و میدانی زنان ایران به حساب می آید و از این نظر که نام وی به عنوان اولین ورزشکار پرش با نیزه زنان ایران در تاریخ ورزش ایران ثبت شده دارای موقعیت ویژه…
بیوگرافی و عکس مهسا میرزا طبیبی ورزشکار دومیدانی پرش با نیزه + ثبت رکورد در تاریخ دومیدانی

مهسا میرزاطبیبی با پرش با نیزه ثبت رکورد 4 متری زد.

 

، ‌پرش با نیزه ‎مهسامیرزاطبیبی که برای اولین بار در تاریخ دوومیدانی زنان ایران رکورد ۴متر را ثبت کرد.

رشته پرتاب با نیزه در ایران در چندسال اخیر مورد توجه زنان قرار گرفته اما فاصله رکورد ورزشکاران این رشته با یکدیگر بسیار چشمگیر است

  

مهسا میرزا طبیبی یکی از سرمایه های دو و میدانی زنان ایران به حساب می آید و از این نظر که نام وی به عنوان اولین ورزشکار پرش با نیزه زنان ایران در تاریخ ورزش ایران ثبت شده دارای موقعیت ویژه ای است.

 

در مورد او ، اولین نکته ای توجه را به خود جلب می کند این است که همیشه او را با عینکی بر چشم دیده ایم و حالا مهسا در گفتگو با IWSPORTS می گوید عینک جالبش رمز و رازی ندارد و فقط یک عینک طبی است. مهسا پس از تجربه مسابقات داخل سالن آسیا در تهران اکنون با نهایت امید به بازی های آسیایی 2018 فکر می کند.

 

تمرینات فشرده و سنگین

 

پس از پایان مسابقات دو و میدانی داخل سالن آسیا در تهران ، تمرینات ما فشرده تر شد تا بلافاصله خود را مهیای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا کنیم. می دانیم که باید برای به دست آوردن ورودی و سپس حضور موفق در این رویداد بزرگ قاره ای سخت تلاش کنیم و هر روز، برای ما ارزشمند است.

 

20 سانتی متر تا ورودی و عینک رازآلود

 

رکورد من فعلا 3 متر و 80 سانتی متر است که برای بازی های آسیایی ، ورودی را 4 متر در نظر گرفته اند که امیدوارم با توجه به تمریناتم و فرصتی که تا بازی های آسیایی وجود دارد این حد نصاب را به دست بیاورم.

 

در مورد استفاده از عینک هم باید بگویم از سال گذشته شماره چشم من بالا رفته و مجبور هستم از عینک استفاده کنم و رمز و رازی در استفاده از عینک وجود ندارد و استفاده از آن فقط جنبه طبی دارد.

 

دختر اولین ها و نقش محسن ربانی

 

پیش بینی من برای آینده ، جابجایی رکوردم به صورت پله به پله است تا بتوانم در مسابقات بزرگتری شرکت کنم. حضور محسن ربانی به عنوان مربی در کنار من یک فرصت است به خصوص این که ایشان رکورددار پرش با نیزه هستند و هر چه در پرش با نیزه دارم از ایشان است.

 

من اولین دختر پرش با نیزه ایران هستم و پیش از من هیچ دختری در ایران در این ماده کار نکرده است و هر رکوردی که به دست بیاورم در زمره اولین ها به حساب می آید. زمانی که وارد دو و میدانی شدم شناختی از پرش با نیزه نداشتم اما با توجه به استعداد فیزیکی از سوی همسر آقای محسن ربانی به سمت این ماده هدایت شدم.