تبلیغات بنری
خبر کوتاه بود پیکر شهید علی محمد قنبری از اهالی روستای سرسبز و شهید پرور بیان نهاوند شناسایی شده و در ماه محرم امسال پس از ۳۴ سال انتظار در کنار همرزمانش به خاک سپرده می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم ازنهاوند٬ اهالی روستای بیان و خانواده شهید قنبری حال و هوایی دیگر داشتند نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرمانده سپاه به همراه پاکت نامه‌ای که خبر مهمی درون آن نهفته بود به دیدار مادر پیر و سالخورده شهید قنبری رفتند لحظاتی بعد خبر شهادت اعلام…
شهید علی محمد قنبری | تاریخ بازگشت پیکر شهید علی محمد قنبری نهاوندی + تاريخ و ساعت برزگراری مراسم خاکسپاری

خبر کوتاه بود پیکر شهید علی محمد قنبری از اهالی روستای سرسبز و شهید پرور بیان نهاوند شناسایی شده و در ماه محرم امسال پس از ۳۴ سال انتظار در کنار همرزمانش به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازنهاوند٬ اهالی روستای بیان و خانواده شهید قنبری حال و هوایی دیگر داشتند نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و فرمانده سپاه به همراه پاکت نامه‌ای که خبر مهمی درون آن نهفته بود به دیدار مادر پیر و سالخورده شهید قنبری رفتند لحظاتی بعد خبر شهادت اعلام شد مادر برادر و خواهر چشم انتظار شهید تازه تفحص شده زدند زیر گریه واقعا محرمی شد.

 

 بهرام دوست‌پرست با اشاره به شناسایی پیکر پاسدار وظیفه شهید «علی محمد قنبری» اظهار داشت: پیکر مطهر این شهید چندی پیش در جریان تفحص پیکرهای مطهر شهدا توسط کمیته جست و جوی مفقودین کشف و به میهن اسلامی بازگشت.

 

زندگینامه شهید محمد علی قنبری

شهید علی محمد قنبری اول فروردین سال 1344 در خرم آباد به دنیا آمد. سال 1351 وارد دبستان شد اما به دلیل مشکلات مالی و کمبود امکانات موفق به ادامه تحصیل نشد و تنها تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند. خانواده اش به دلیل برخی مشکلات به شهرستان نهاوند از توابع استان همدان مهاجرت کردند.

 

در روزهای مبارزه مردم انقلابی شهرستان نهاوند با رژیم ستمشاهی وارد جریان های مبارز شد و با وجود سن و سال کم همراه دیگر جوانان و نوجوانان در راه پیروزی انقلاب بزرگ ملت ایران تلاش کرد.

 

پس از انقلاب، بنا بر وظیفه شرعی و قانونی به عنوان سرباز وظیفه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و لباس سبز پاسداری از اسلام و انقلاب را به تن کرد.

 

با آغاز سال های دفاع مقدس و حمله ناجوانمردانه ارتش بعث عراق به مرزهای ایران، داوطلبانه روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و در عملیات های مختلف شرکت کرد.

 

علی محمد قنبری سرانجام در بیست و یکم شهریور ماه سال 1365 در جزیره مجنون شربت شهادت نوشید و به مقام عند ربهم یرزقون نائل آمد.

 

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد