تبلیغات بنری
 رئیس‌جمهور درباره سرانجام برگزاری راهپیمایی اربعین امسال گفت: امسال راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت.به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره سرانجام برگزاری راهپیمایی اربعین امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: علی القاعده امسال ما سفر اربعین نخواهیم داشت به‌دلیل اینکه اربعین یک ماه دیگر است و وضع عراق خیلی بدتر از وضعیت ایران است.   معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: بنا بر اعلام مقامات عراقی تا به این لحظه تصمیم بر این…
تاریخ شروع  راهپیمایی اربعین محرم 99 | سفر زیارت اربعین از کی شروع میشود؟

 رئیس‌جمهور درباره سرانجام برگزاری راهپیمایی اربعین امسال گفت: امسال راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره سرانجام برگزاری راهپیمایی اربعین امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: علی القاعده امسال ما سفر اربعین نخواهیم داشت به‌دلیل اینکه اربعین یک ماه دیگر است و وضع عراق خیلی بدتر از وضعیت ایران است.

 

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: بنا بر اعلام مقامات عراقی تا به این لحظه تصمیم بر این است که اربعین ۹۹ بدون حضور زائران غیرعراقی در این کشور برگزار شود.

 

بر اساس صحبت های اخیر معاون امنیتی وزارت کشور مقامات عراقی گفته‌اند که با توجه به شرایط بیماری کرونا در عراق، امسال زائر خارجی نمی‌پذیرند و تا این لحظه این آخرین نتیجه است.

 

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران طی سخنانی با تسلیت ایام سوگواری حضرت امام اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: بعد از اینکه دستورالعمل ضوابط بهداشتی ماه محرم اعلام شد، کارگروهی در سازمان تبلیغات اسلامی ایجاد شد و کار توجیه و آموزش را در سطح کشور انجام دادند. ما حدود ۹۲۰۰۰ هیئت ثبت‌شده داریم که کار توجیه و آموزش این هیئات در این مدت کوتاه انجام گرفت، همچنین بیش از ۸۵۰۰۰ بازدید از هیئت‌ها در استان‌ها با محوریت سازمان تبلیغات صورت گرفت و ۲۷۷۳۲ نفر همیاران سلامت با هیئت‌ها همکاری کردند.

او افزود: بیشترین رعایت ضوابط بهداشتی را از ابتدای بیماری کرونا تا امروز  از سوی برنامه‌های مذهبی و دینی در کشور داشتیم؛ ازجمله ایام محرم، حتی در نماز جمعه و جماعت و زیارت اماکن متبرکه که هنوز صحن‌ها بسته است، بیشترین اهتمام و توجه از سوی مسئولین هیئت‌ها و تولیت‌های آستان‌های مقدسه در کشور و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و ائمه جمعه و مداحان در کشور را شاهد بودیم و از همه این افراد تشکر می‌کنیم. مواردی هم بود که برخی افراد یا گروه‌های محدودی رعایت نکردند که تذکر داده شد و رعایت شد و به‌قدری محدود است که قابل اعلام هم نیست.

معاون امنیتی وزارت کشور همچنین درباره مراسم اربعین تصریح کرد: دیروز در آخرین تماس با سفیر ایران در عراق وی گفت که مقامات عراقی گفته‌اند با توجه به شرایط بیماری کرونا در عراق، امسال زائر خارجی نمی‌پذیریم و تا این لحظه این آخرین نتیجه است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه هفته آینده دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۹ استان برگزار می‌شود، گفت: هیچ نامزدی حق تشکیل ستاد انتخابات را ندارد و تبلیغات نامزد‌ها صرفا از طریق فضای مجازی و اینترنتی و ظرفیت صدا و سیما انجام می‌شود و این خبر تکمیل می‌شود.