تبلیغات بنری
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مخالفتی با ارسال تجهیزات پزشکی از دیگر کشورها به ایران ندارد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز بار دیگر تأکید کرد که تحریم‌های ایالات متحده مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران نیست. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه ۲۰ فروردین (۸ آوریل) در نشستی خبری در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که به تماس تلفنی اخیر روحانی و مکرون، رؤسای جمهوری ایران و فرانسه اشاره کرده بود، گفت، "آنها [اروپاییان] به ایران تجهیزات پزشکی می‌فرستند. من مشکلی با…
ترامپ: مخالفتی با ارسال تجهیزات پزشکی به ایران ندارم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مخالفتی با ارسال تجهیزات پزشکی از دیگر کشورها به ایران ندارد. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز بار دیگر تأکید کرد که تحریم‌های ایالات متحده مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران نیست.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه ۲۰ فروردین (۸ آوریل) در نشستی خبری در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که به تماس تلفنی اخیر روحانی و مکرون، رؤسای جمهوری ایران و فرانسه اشاره کرده بود، گفت، "آنها [اروپاییان] به ایران تجهیزات پزشکی می‌فرستند. من مشکلی با این موضوع ندارم".

 

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به موازات سخنان ترامپ باری دیگر تأکید کرد که تحریم‌های وضع‌شده از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران نیست.

 

او در جمع خبرنگاران در کاخ سفید تصریح کرد: «دنیا باید بداند، هیچ تحریمی وجود ندارد که مانع ارسال کمک‌های بشردوستانه یا ملزومات پزشکی و دارویی به ایران باشد».

 

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه "شنیده شده‌است، مردم [ایران] در باره تحریم‌ها صحبت می‌کنند"، ابراز تأسف کرد که ایران پیشنهاد کمک آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا را نپذیرفته است.