تبلیغات بنری
(تصویری) آموزش احراز هویت و ورود به برنامه شاد توسط دانش آموزان و معلمانهمچنین راهنمای تصویری ورود به اپلیکیشن شاد در موبایل را اینجا ببینید. دانش آموزان می بایست به منظور دسترسی به گروه ها و کانال های اختصاصی ، اقدام به انجام احراز هویت در برنامه شاد نمایند . این امر مستلزم نصب برنامه شاد ، ورود به آن و تکمیل اطلاعات شخصی دانش آموز اعم از کد ملی ، تاریخ تولد و سریال شناسنامه می باشد.ورود به برنامه شاد   دانش آموزان می بایست به منظور دسترسی به گروه ها و کانال های اختصاصی ، اقدام به انجام احراز…
(تصویری) آموزش احراز هویت و ورود به برنامه شاد توسط دانش آموزان و معلمان

(تصویری) آموزش احراز هویت و ورود به برنامه شاد توسط دانش آموزان و معلمانهمچنین راهنمای تصویری ورود به اپلیکیشن شاد در موبایل را اینجا ببینید. دانش آموزان می بایست به منظور دسترسی به گروه ها و کانال های اختصاصی ، اقدام به انجام احراز هویت در برنامه شاد نمایند . این امر مستلزم نصب برنامه شاد ، ورود به آن و تکمیل اطلاعات شخصی دانش آموز اعم از کد ملی ، تاریخ تولد و سریال شناسنامه می باشد.
ورود به برنامه شاد

 

دانش آموزان می بایست به منظور دسترسی به گروه ها و کانال های اختصاصی ، اقدام به انجام احراز هویت در برنامه شاد نمایند . این امر مستلزم نصب برنامه شاد ، ورود به آن و تکمیل اطلاعات شخصی دانش آموز اعم از کد ملی ، تاریخ تولد و سریال شناسنامه می باشد .

 

وزارت آموزش و پرورش با ارائه برنامه شاد سعی در یکپارچه سازی آموزش های مجازی و فراهم نمودن بستری امن برای دانش آموزان و معلمان می باشد . فضایی که دانش آموزان بتوانند یادگیری دروس و رفع اشکال خود را در آن انجام داده بدون این که نگرانی برای والدین در خصوص ناامن بودن فضای مجازی به وجود بیاید.

 

یک ویژگی برنامه شاد که آن را برای حضور دانش آموزان و معلمان در گروه ها امن و میسر می سازد ، امکان احراز هویت آنان در خود برنامه شاد می باشد . این امکان هم در سامانه شاد و هم در برنامه یا نرم افزار شاد قابل انجام می باشد . لازم به ذکر است استفاده از کانال ها و مشاهده محتوای آموزشی برای عموم مردم آزاد بوده اما دانش آموزان به منظور دسترسی به گروه های کلاسی اختصاصی خود می بایست در این برنامه احراز هویت را انجام دهند .

 

سوالی که برای خیلی از دانش آموزان پیش میاید این است که چگونه در برنامه شاد احراز هویت کنیم ، بنابراین تصمیم داریم در این مقاله به نحوه انجام احراز هویت در برنامه شاد بپردازیم .

 نحوه احراز هویت دانش آموزان در برنامه شاد


دانش آموزان می بایست پس از نصب برنامه شاد و ورود به آن نسبت به احراز هویت در برنامه شاد اقدام نمایند . همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد ، هر دانش آموزی در صورتی می تواند به گروه های اختصاصی کلاس و مدرسه خود دسترسی داشته باشد که بتواند در برنامه شاد احراز هویت خود را تکمیل نماید . در ادامه مقاله به شرح کامل مراحل احراز هویت دانش آموزان برای ورود به برنامه شاد پرداخته ایم .

 مراحل احراز هویت دانش آموزان در برنامه شاد دانلود برنامه شاد و نصب آن در گوشی هوشمند خود


ورود به برنامه شاد

ورود به قسمت "ورود به مدرسه من" برای عضویت در کلاس ‌ها و گروه‌ های درسی

 

 

نحوه احراز هویت دانش آموزان در برنامه شاد

 

 

انتخاب گزینه "افزودن کاربر جدید" مطابق تصویر زیر

 

مراحل احراز هویت دانش آموزان در برنامه شاد

 

انتخاب نقش دانش آموز از بین گزینه ها مطابق تصویر

 

مراحل احراز هویت دانش آموزان در برنامه شاد

 

 

ورود کد ملی و انتخاب گزینه تایید

 

در این مرحله تاریخ تولد از شما خواسته می شود و پس از آن به صورت خودکار به کلاس های خود وارد خواهید شد .

 

مثال سال تولد : 1384
مثال ماه تولد : 06
مثال روز تولد : 15

 

در صورتی که مطمئن هستید کد ملی و تاریخ تولد خود را به درستی وارد می ‌کنید ولی با خطای "اطلاعات وارد شده نامعتبر است" مواجه می‌شوید ، از مدیر مدرسه خود بخواهید تا اطلاعات شما را در سامانه سناد تصحیح کند .

 

24 ساعت بعد از این که مدیر مدرسه ، اطلاعات صحیح شما را وارد سامانه سناد کرد ، در صفحه اصلی برنامه شاد وارد قسمت "ورود به مدرسه من" شوید و بر روی تصویر "دانش آموز" بزنید و اطلاعات خود را وارد کنید .

 

دانش آموزان می توانند با ورود به گروه ها و کانال های درسی خود ، به محتوای آموزشی که برای آن ها بارگذاری شده است ، دسترسی پیدا کنند . با توجه به این که دانلود این محتوای آموزشی ممکن است حجیم باشد ، تعرفه های رایگان برای استفاده از این نرم افزار در نظر گرفته شده که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید .

 


مشکل عدم احراز هویت برنامه شاد


احراز هویت در برنامه شاد معمولا بعد از انجام دادن مراحل بالا نهایی شده و امکان دسترسی به گروه های اختصاصی کلاس و مدرسه برای دانش آموز فراهم می شود . اما گاهی اوقات ممکن است دانش آموز با وجود انجام تمامی مراحل باز هم با خطاهای برنامه شاد مواجه شود . در این صورت دو راه حل برای حل این مشکل وجود دارد که در ادامه قابل مشاهده می باشد .
 

 

راه حل اول : از طریق خود برنامه شاددوباره به برنامه شاد رفته و گزینه ” ورود مدیر / معلم / دانش آموز “ را انتخاب کنید .

نقش خود یا همان ” دانش آموز “ را انتخاب نمایید .

این بار میبایست گزینه ” لیست دانش آموزان “ را انتخاب کرده تا اطلاعات و لیست کلاس های مربوط به شما نشان داده شود .

 

در صورتی که در این مرحله هم با خطا مواجه شدید راه حل دوم را که در ادامه آمده است ، امتحان کنید .

 


راه حل دوم : احراز هویت از طریق سامانه شاد
 

شما می توانید به جای ورود به نرم افزار شاد ، وارد سامانه شاد به آدرس shad.medu.ir شده و احراز هویت خود را از طریق این سامانه انجام دهید . سپس با ورود به برنامه به گروه های اختصاصی کلاس و مدرسه خود هدایت خواهید شد.