تبلیغات بنری
مدیر عملیات بازار فرابورس می گوید احتمالا تا دو ماه آینده عرضه اولیه کوچک‌تر از طریق صندوق‌ها و عرضه‌های اولیه بزرگ‌تر از طریق فرابورس صورت بگیرند.   به گزارش واضح نیوز به نقل از سایت دنیای اقتصاد ، طبق اعلام مدیر عملیات بازار فرابورس،ممکن است تا دو ماه آینده مسیر حرکت عرضه اولیه تغییر کند. به گونه‌ای که عرضه‌های کوچک‌تر از طریق صندوق‌ها یا مخاطبان مشخصی که برای آنها در نظر گرفته می‌شود و عرضه‌های اولیه بزرگ‌تر از طریق فرابورس صورت بگیرند.یکی…
تغییر در عرضه اولیه در صندوق ها و فرابوس

مدیر عملیات بازار فرابورس می گوید احتمالا تا دو ماه آینده عرضه اولیه کوچک‌تر از طریق صندوق‌ها و عرضه‌های اولیه بزرگ‌تر از طریق فرابورس صورت بگیرند.

 

به گزارش واضح نیوز به نقل از سایت دنیای اقتصاد ، طبق اعلام مدیر عملیات بازار فرابورس،ممکن است تا دو ماه آینده مسیر حرکت عرضه اولیه تغییر کند. به گونه‌ای که عرضه‌های کوچک‌تر از طریق صندوق‌ها یا مخاطبان مشخصی که برای آنها در نظر گرفته می‌شود و عرضه‌های اولیه بزرگ‌تر از طریق فرابورس صورت بگیرند.

یکی از مواردی که در چند وقت اخیر سهامداران نسبت به آن گلایه دارند رقم کوچک عرضه اولیه‌هایی است که آنها در آن مشارکت دارند. به نظر می‌رسد در همینبورس مورد تصمیمات جدیدی هم قرار است اتخاذ شود.

طبق اعلام مدیر عملیات بازار فرابورس،ممکن است تا دو ماه آینده مسیر حرکت عرضه اولیه تغییر کند. به گونه‌ای که عرضه‌های کوچک‌تر از طریق صندوق‌ها یا مخاطبان مشخصی که برای آنها در نظر گرفته می‌شود و عرضه‌های اولیه بزرگ‌تر از طریق فرابورس صورت بگیرند.

محمد صادق غزنوی در همین مورد به دنیای اقتصاد توضیح داده است:در گذشته گفته می‌شد عرضه‌‌های اولیه با توجه به میزان نقدینگی که نیاز دارند موجب ورود بازار به سمت و سوی منفی می‌شود. دلیل این مهم هم فروش سهام در جهت تامین منابع لازم برای حضور سهامداران در عرضه اولیه عنوان می‌َشد. اما در حال حاضر با توجه به ارزش معاملات و میزان ارزشی که شرکت‌ها به نوعی در بازار سرمایه عرضه می‌کنند، مشاهده می‌کنیم که این ارقام قابلیت مطرح شدن هم ندارند و عرضه‌های اولیه تاثیری در بازار سهام ایجاد نمی‌کند.