تبلیغات بنری
وزیر آموزش‌وپرورش درباره رایگان شدن اینترنت شبکه شاد گفت: یکی از نگرانی‌هایی که برخی از خانواده‌ها داشتند، این است که ارتباط دانش‌آموزان به اینترنت دچار مشکل است، بنابراین تلاش اپراتور‌ها این است که سیم‌کارت مخصوص دانش‌آموزی در اختیار آنان قرار گیرد و این موضوع را در ستاد ملی کرونا مطرح کرده‌ایم.   محسن حاجی میرزایی با اشاره به اینکه شروع سال تحصیلی با یک ارزیابی از دانش‌آموزان آغاز می‌شود به‌خصوص که در سال گذشته شرایط متفاوتی داشتیم، درباره…
سیم‌کارت‌ های دانش‌آموزی | جزییات ثبت نام و دریافت سیم‌کارت‌ های دانش‌آموزی

وزیر آموزش‌وپرورش درباره رایگان شدن اینترنت شبکه شاد گفت: یکی از نگرانی‌هایی که برخی از خانواده‌ها داشتند، این است که ارتباط دانش‌آموزان به اینترنت دچار مشکل است، بنابراین تلاش اپراتور‌ها این است که سیم‌کارت مخصوص دانش‌آموزی در اختیار آنان قرار گیرد و این موضوع را در ستاد ملی کرونا مطرح کرده‌ایم.

 

محسن حاجی میرزایی با اشاره به اینکه شروع سال تحصیلی با یک ارزیابی از دانش‌آموزان آغاز می‌شود به‌خصوص که در سال گذشته شرایط متفاوتی داشتیم، درباره فعالیت مدارس غیردولتی گفت: در این شرایط اگر بنا است آموزش مجازی ارائه شود توصیه ما به مؤسسین مدارس غیردولتی این است که برای کاستن از هزینه‌ها تعداد افرادی را که آموزش می‌دهند، باید افزایش دهند، اما شهریه مدارس غیردولتی تابع قوانین است.

 

وی درباره زمان دقیق بازگشایی مدارس گفت: ۱۵ شهریور قطعاً آغاز سال تحصیلی است با اطمینان می‌گویم که از این تاریخ فعالیت آموزشی در سراسر کشور آغاز می‌شود. در دوره ابتدایی متوسط دانش‌آموزانی که در کلاس درس هستند در مقایسه با دوره متوسطه بالاتر است، اگر تعداد دانش‌آموزان بالا باشد و نتوانیم با رعایت پروتکل‌ها در دو نوبت آنان را آموزش دهیم، در سه نوبت این آموزش را خواهیم داد. هدف این است تا جایی که امکان دارد دانش‌آموزان را از حضور در کلاس‌های درس محروم نکنیم.حاجی میرزایی با بیان اینکه ۵/ ۳ میلیون نفر از دانش‌آموزان عضو شبکه شاد نیستند، گفت: این تعداد از ۱۴ میلیون دانش‌آموز است، بنابراین ما این موضوع را درک می‌کنیم که برای خانواده‌ها امکان تهیه ابزار هوشمند میسر نباشد یا در مناطقی زندگی می‌کنند که دسترسی به اینترنت نداشته باشند، بنابراین الزامی برای پیوستن به شبکه شاد وجود ندارد، هر فردی که این امکان را ندارد می‌تواند به شبکه متصل نشود.وی اضافه کرد: در این صورت بسته خودآموز آموزشی برای آنان تهیه می‌کنیم تا آموزش آن‌ها متوقف نشود. این موضوع را نیز به تمام مدیران مدارس در سراسر کشور ابلاغ کردیم. لازم است برای تک‌تک دانش‌آموزان طرح آموزشی لازم را داشته باشیم.