1 ​ 2 جواب استعلام وام ودیعه مسکن | سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره tem.mrud.ir | اسامی بانک های وام ودیعه مسکن

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

جواب استعلام وام ودیعه مسکن | سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره tem.mrud.ir | اسامی بانک های وام ودیعه مسکن

ودیعه مسکن مهر,ثبت نام مسکن مهر,وام ودیعه مسکن مهر و مستاجران,

جواب استعلام وام ودیعه مسکن | سایت اصلی ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir | بانک های وام ودیعه مسکن ...  :  رفع اشکال باز نشدن سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir :  اطلاعیه ثبت نام مجدد وام ودیعه اجاره در سال 1400 : ویرایش اطلاعات سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir  :  وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 چقدر است ؟ روش ثبت نام قطعی وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 :  تاریخ بعدی ثبت نام وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 + شرایط و مدارک مورد…

تبلیغات بنری
جواب استعلام وام ودیعه مسکن | سایت اصلی ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir | بانک های وام ودیعه مسکن ...  :  رفع اشکال باز نشدن سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir :  اطلاعیه ثبت نام مجدد وام ودیعه اجاره در سال 1400 : ویرایش اطلاعات سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir  :  وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 چقدر است ؟ روش ثبت نام قطعی وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 :  تاریخ بعدی ثبت نام وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 + شرایط و مدارک مورد…
جواب استعلام وام ودیعه مسکن | سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره tem.mrud.ir | اسامی بانک های وام ودیعه مسکن

جواب استعلام وام ودیعه مسکن | سایت اصلی ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir | بانک های وام ودیعه مسکن ...  :  رفع اشکال باز نشدن سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir :  اطلاعیه ثبت نام مجدد وام ودیعه اجاره در سال 1400 : ویرایش اطلاعات سایت ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir  :  وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 چقدر است ؟ روش ثبت نام قطعی وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 :  تاریخ بعدی ثبت نام وام ودیعه اجاره مسکن در سال 1400 + شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام وام ودیعه اجاره مسکن  : نحوه اعتراض به عدم دریافت وام ودیعه اجاره مسکن از طریق سایت اصلی ثبت نام وام ودیعه اجاره مسکن  : سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن,پیگیری وام ودیعه مسکن,سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن,سایت وام ودیعه مسکن,سامانه وام ودیعه مسکن,سامانه ثبت نام وام مسکن,ثبت نام وام ودیعه مستاجران,tem.mrud.ir ثبت نام,سایت اصلی ثبت نام وام ودیعه اجاره www.tem.mrud.ir | ثبت نام جاماندگان اینجا کلیک کنید,آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه اجاره سال 99  ,سایت ثبت نام وام مستاجران,ثبت نام وام ودیعه مستاجران,سامانه ثبت نام وام مستاجران,سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن,سایت ثبت نام وام مستاجرین,سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن,سامانه ثبت نام وام مسکن,سامانه ثبت نام وام مستاجرین

دریافت وام ودیعه مسکن در سال 1400

 وام ودیعه مسکن

 وام ودیعه مسکن دانشجویان در سال 1400

پرداخت وام ودیعه مسکن

ثبت نام وام ودیعه مسکن در سال 1400

زمان پرداخت وام ودیعه مسکن

 وام ودیعه

 ودیعه مسکن

  تسهیلات ودیعه مسکن

 متقاضیان وام ودیعه مسکن گوش به زنگ باشند

 

پیگیری ها، از حل اختلال در سامانه ودیعه مسکن در روز‌های آینده حکایت دارد.

 

در ماه‌های اول امسال دولت همانند سال گذشته به فکر مستاجران در این ایام شیوع ویروس کرونا بود به طوری که در همان روز‌های ابتدایی مصوبه تمدید اجاره‌ها تا پایان سال را اعلام کرد و در ابتدای تابستان هم مصوبه افزایش ۲۵ درصدی اجاره در تهران را اعلام کرد که البته این مصوبه تنها به کلام ختم شد چراکه برای این مصوبه دولت هیچ ابزار اجرایی و کنترلی نداشت و بسیاری از مستاجران خبر از افزایش ۴۰ تا ۶۰ درصدی نرخ‌های اجاره می‌دادند.

البته دولت مصوبه دیگری هم تحت عنوان پرداخت وام ودیعه مسکن تا سقف ۷۰ میلیون تومان را هم برای حمایت از مستاجران در دستور کار خود قرار داد که همین مصوبه باعث خوشحالی و ثبت نام بسیاری از متقاضیان شد.

طولی نکشید که سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن بعد گذشت چند روز از دسترس خارج شد و هم اکنون بسیاری از متقاضیانی که ثبت نام کرده و مشمول دریافت این تسهیلات بودند هم با مشکل مواجه شدند.

بعد از یک ماه ثبت نام هیچ خبری از وام ودیعه مسکن نیست

 

در همین رابطه وحدتی یکی از مستاجران که برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کرده بود، با بیان اینکه در اوایل تیرماه برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده ام، اما هنوز بعد از گذشت یک ماه هیچ خبری از تایید شدن و یا مشمول نبودن اعلام نمی‌شود، گفت: در تیرماه که به سایت طرح اقدام ملی مسکن مراجعه می‌کردم سایت در حال بررسی نشان می‌داد، اما در حال حاضر که به سایت مراجعه می‌کنم سایت از دسترس خارج شده و خطا می‌دهد.

 

او ادامه داد: من به امید این وام امسال با مالک توافق کردم که رهن را افزایش دهد، اما در حال حاضر که این مشکل ایجاد شده نمی‌دانم چه کار بایدکنم متاسفانه نه قسمت پشتیبانی پاسخ می‌دهد و نه خود مسئولان اعلام می‌کنند که چه کار باید کنیم و یا به کجا مراجعه کنیم؟!

بسیاری از بانک‌ها تسهیلات را پرداخت نمی‌کنند

خدایی یکی دیگر از مستاجران با بیان اینکه فصل اجاره و جابه جایی تمام شده، اما هنوز خبری از پرداخت وام ودیعه مسکن نیست و نمی‌دانم باید به کجا برای دریافت این تسهیلات مراجعه کنم البته هنوز بسیاری از بانک‌ها هم که این تسهیلات را پرداخت می‌کنند تکلیف خودشان را نمی‌دانند.

او بیان کرد: در سال گذشته برای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی بانک‌ها به زور با ۲ ضامن موافقت می‌کردند به طور قطع برای تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی کمتر از ۲ یا ۳ ضامن کاری انجام نمی‌دهند.

امکان ورود به سایت طرح اقدام ملی مسکن نیست

 

براساس این گزارش مرادی یکی دیگر از مستاجران که برای دریافت این وام با مشکل بسیار زیادی روبرو شده بود، گفت: در حال حاضر امکان ورود به سایت وجود ندارد. زمانی که خبری او به صورت رسمی اعلام می‌کنند باید عملیاتی کنند.

او بیان کرد: بسیاری از بانک‌ها هزاران بهانه میاورند که وام را پرداخت نکنند.

آیا دولت قصد پرداخت تسهیلات را دارد؟

 

حسنی یکی دیگر از این مستاجران که از اقساط بالای این وام‌ها گله‌مند بود، گفت: وقتی که مستاجری در پرداخت اجاره مانده چگونه می‌تواند اقساط این تسهیلات به مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را پرداخت کند.

او ادامه داد: اصلا دولت قصد دارد این تسهیلات را پرداخت کند فصل اجاره دارد به پایان می‌رسد و زمانی که قرارداد‌ها منعقد شود دیگر پرداخت این تسهیلات معنایی ندارد.

محمودی یکی دیگر از مستاجران افزود: یک ماه است که برای این وام ثبت نام کرده ام، ولی هربار که مراجعه می‌کنیم به سایت می‌نویسد در انتظار استعلام و به هر بانکی هم که می‌رویم می‌گویند که ما سهمیه ندارم و در سال گذشته سهمیه ما به اتمام رسیده است.

متقاضیان در نیمه دوم سال مشمول دریافت وام ودیعه مسکن نمی‌شوند

 

براساس این گزارش با پیگیری‌هایی که انجام دادیم اعلام شد که این سایت به زودی و تا چند روز آینده درست می‌شود و در حال به روز رسانی است و متقاضیان نگران نباشند چرا که هنوز دو ماه برای ثبت نام فرصت دارند.

یک منبع آگاه در وزارت راه و شهرسازی گفت: برنامه‌ای برای تمدید مهلت ثبت نام برای متقاضیان وام ودیعه مسکن نداریم و هنوز تصمیمی برای متقاضیانی که در نیمه دوم سال قرارداد دارند نگرفته ایم.

تاکنون ۲۵۰ هزار خانوار برای وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند

 

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین آمار ثبت نام کنندگان وام ودیعه مسکن، گفت: امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ودیعه مسکن پیش بینی کردیم و تاکنون ۲۵۰ هزار خانوار ثبت نام کرده‌اند و این وام برای افرادی است که تاکنون دریافت نکرده اند و سقف این وام برای تهران به ۷۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

اسلامی گفت: دلیل اصلی پرداخت این وام این است که مردم اثاث‌کشی نکنند و در راستای حمایت از مستاجران برای خانه دار شدن، ما زمین ۹۹ ساله برای ساخت واحد اجاره‌ای می‌دهیم.

با این حال به نظر می‌رسد در میان مشکلاتی که کرونا برای معیشت مردم ایجاد کرده، مستاجران همچنان در زمین صاحب‌خانه و بانک پاسکاری می‌شوند. در نهایت هم نه صاحب‌خانه‌ها به میزان افزایش اجاره قانونی رضایت می‌دهند نه بانک‌ها قصد دارند با شرایط آسان‌تری به مستاجران وام بدهند.

اما امیدواریم وزارت راه و شهرسازی هر چه سریعتر اقدامات لازم برای دریافت این تسهیلات را فراهم کند و با توجه به آنکه به اواسط فصل جابه جایی‌ها رسیده ایم و بسیاری از قرارداد‌های مستاجران در این روز‌ها منعقد می‌شود بنابراین بسیاری از متقاضیان چشم انتظار هستند.

 

اختلال در «سامانه املاک و اسکان» و ثبت نام در مسکن ملی

 

طبق گفته مردم چند روزی است که دوسامانه‌ ی مسکن ملی و املاک و اسکان با اختلال مواجه شده و امکان ثبت نام از دسترس خارج شده است.

 ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی خانوار‌ها در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir از روز پنجشنبه ۱۹ فروردین آغاز شده است.

تمام سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مالک و مستاجر و تمامی مالکان واحد‌های مسکونی مکلف هستند که اطلاعات محل سکونت و املاک تحت مالکیت خود (با مالکیت‌های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی) را تا پایان شهریور در سامانه املاک و اسکان درج کنند.

همچنین برای ثبت نام در سامانه مسکن ملی باید از طریق سایت tem.mrud.ir اقدام کنند. اما طبق گفته مردم چند روزی است که هر دوی این سامانه‌ها با اختلال مواجه شده و امکان ثبت نام از دسترس خارج شده است.

یکی دیگر از گله مندی‌های مردم از سایت املاک و اسکان، عدم امکان ویرایش در این سایت است. بسیاری از مردم تقاضای ویرایش مشخصات خود را دارند، اما امکان پذیر نیست.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن تا پایان اسفندماه فرصت دارند وام خود را دریافت کنند و امکان تمدید مجدد این زمان وجود ندارد.

 

 به دنبال مصوبه ستاد ملی کرونا برای پرداخت وام اجاره به مستاجران ۸۲۸ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط شناخته شدند که ۳۰۲ هزار نفر نسبت به دریافت وام اقدام و ۲۳۰ هزار نفر در بانکهای عامل تشکیل پرونده دادند که تا ۱۲ بهمن ماه ۱۹۱ هزار نفر وام اجاره را دریافت کرده اند. با توجه به طولانی شدن فرآیند تشکیل پرونده بعضی متقاضیان در بانکها پایان بهمن ماه ۱۳۹۹ مهلت دریافت وام اعلام شد که تا انتهای سال جاری تمدید شده است.

 

بر اساس اعلام معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، بارها زمان پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شده است. انتظار این است متقاضیانی که تشکیل پرونده دادند در این مدت زمان مراجعه و تسهیلات خود را دریافت کنند تا نیازی به تمدید مجدد نباشد. کما اینکه امکان تمدید نیست و بانک‌ها ازاین نظر مشکلاتی را دارند.

 

این معاونت همچنین از احتمال تصمیم گیری دولت برای تصویب وام جدید اجاره در سال ۱۴۰۰ خبر داده و اعلام کرده که اگر ثبت‌نام جدیدی برای سال ۱۴۰۰ داشته باشیم منوط به تصمیم‌گیری دولت و منابع موجود است. پرونده وام ودیعه مسکن برای پایان اسفندماه بسته می‌شود و برای سال جدید تصمیمات در سال جدید اخذ خواهد شد.

 

همچنین متقاضیانی که تشکیل پرونده داده‌اند حائز شرایط دریافت وام هستند. اما از نظر سیستم بانکی نیز باید بررسی‌های لازم انجام شود تا متقاضیان از نظر دریافت تسهیلات از نظر قوانین و مقررات مشکلی نداشته باشند.

 

تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان، از اوایل مردادماه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال، اصل آن را پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می‌توانند وام را سه ساله دریافت کنند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

 

با توجه به مشکلات ایجاد شده برای خانوارها در شرایط اقتصادی و بهداشتی کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و اجرای بند ۳ مصوبات پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در تاریخ ۱۳ دی ماه، مهلت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن­ ابتدا تا پایان بهمن و سپس پایان اسفندماه تمدید شد.

 

 فرصت نام‌نویسی وام اجاره تمام شد

امروز فرصت ثبت نام و تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به پایان می رسد؛ البته کسانی که پرونده شان در بانکها در جریان است می توانند در روزهای آینده وام را دریافت کنند.

پایان بهمن ماه آخرین مهلت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شده است. البته بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی کماکان به کسانی که پیش از این نسبت به بارگذاری مدارک و تشکیل پرونده در بانک اقدام کرده اند تسهیلات پرداخت می شود اما فرصت نام نویسی جدید تمام شده است.

مردادماه امسال ستاد ملی کرونا پرداخت تسهیلات ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومانی کمک ودیعه مسکن به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک با نرخ سود ۱۳ درصد برای مستاجران به تصویب رساند.

حدود ۷۰۸ هزار نفر از ثبت نام کنندگان واجد شرایط دریافت این وام شناخته شدند که ۳۳۰ هزار نفر به بانک معرفی شده، تا کنون ۲۲۰ هزار نفر تشکیل پرونده داده و ۲۰۰ هزار نفر تسهیلات را دریافت کرده اند.

محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ گفت: حدود ۳۷۰ نفری که به بانک معرفی نشده اند نسبت به بارگذاری مدارک اقدام نکرده اند که دیگر امکان پرداخت وام اجاره به این افراد وجود ندارد. تعدادی از افراد از مردادماه و برخی دیگر از مهرماه فرصت ارایه مدارک داشته اند که این اقدام صورت نگرفت.

با توجه به اینکه بانکها در پایان سال حسابهای خود را می بندند از فردا یکم اسفندماه معرفی جدید به بانک برای دریافت کمک ودیعه مسکن انجام نخواهد شد.

تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان، از اوایل مردادماه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد است.

نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در پایان سال، اصل آن را پرداخت کنند.

در روش دوم، متقاضیان می‌توانند وام را سه ساله دریافت کنند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد.