تبلیغات بنری
در قالب تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش فردا عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکن فرهنگیان در شهرهای جدید ایران آغاز می‌شود.   وی ادامه داد: اراضی مورد نیاز این واحدها تامین شده و عملیات اجرایی در چند استان آغاز خواهد شد.   وی با بیان این‌که در استان تهران نیز ساخت مسکن فرهنگیان آغاز می شود، افزود: در این مرحله ساخت 500 واحد در شهر پرند آغاز خواهد شد.   مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران گفت: عملیات اجرایی ساخت مسکن فرهنگیان فردا در استان‌های مختلف…
نحوه ثبت نام برای مسکن فرهنگیان + اسامی شهرها + تاريخ تحویل

در قالب تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش فردا عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکن فرهنگیان در شهرهای جدید ایران آغاز می‌شود.

 

وی ادامه داد: اراضی مورد نیاز این واحدها تامین شده و عملیات اجرایی در چند استان آغاز خواهد شد.

 

وی با بیان این‌که در استان تهران نیز ساخت مسکن فرهنگیان آغاز می شود، افزود: در این مرحله ساخت 500 واحد در شهر پرند آغاز خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران گفت: عملیات اجرایی ساخت مسکن فرهنگیان فردا در استان‌های مختلف از جمله آذربایجان شرقی، شیراز، اصفهان و... آغاز می‌شود

 

به گزارش تسنیم اوایل آذرماه سال گذشته طی مراسمی با حضور وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش تفاهمنامه ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن امضا شد.

 

علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در این باره به خبرنگار اقتصادی تسنیم گفته بود: در راستای قانون تامین مسکن فرهنگیان و سند تحول بنیادین تکالیفی برای مجموعه دستگاه های دولتی جهت خانه دار کردن فرهنگیان مشخص شده است.

 

وی با بیان این که در این راستا با امروز وزارت راه و شهرسازی وارد تفاهمنامه شده ایم، تصریح کرد: در کشور 900 هزار فرهنگی داریم که 170 هزار فرهنگی فاقد مسکن هستند.

 

وی از تشکیل کارگروهی در تفاهمنامه با وزارت راه خبر داد و با اشاره به این که ساخت 170 هزار مسکن 7000 هکتار زمین می خواهد گفت:این میزان زمین با همکاری وزارتخانه مختلف از جمله وزارت کشاورزی تامین خواهد شد.

 

به گفته الهیار ترکمن، 20 هزار واحد از مجموع 170 هزار واحد، مسکن روستایی است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز دراین‌باره با بیان این‌که 170 هزار مسکن شهری و روستایی برای فرهنگیان طی سه سال ساخته خواهد شد، گفته بود: برای تامین مسکن اقشار مختلف، از جمله فرهنگیان طی چند جلسه کارشناسی تفاهمنامه ای برای ساخت 170 هزار مسکن در شهرها و روستاها طی سه سال اجرایی شود.

 

محمودزاده از تشکیل کار گروه اجرایی این تفاهمنامه خبر داد و افزود: امکانات ملکی، امکانات تسهیلاتی بانک های بانکی توسط کارگاه مربوطه پیگیری شود