1 ​ 2 خلاصه داستان و بازیگران فیلم بیوه سیاه (Black Widow)

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

خلاصه داستان و بازیگران فیلم بیوه سیاه (Black Widow)

Black Widow,فیلم Black Widow,فیلم بیوه سیاه,

معرفی، نقد و بررسی فیلم بیوه سیاه (Black Widow)  و خلاصه داستان و بازیگران فیلم من از گذشته خود در حال فرار هستم جهان سینمایی مارول (MCU) از ابتدای تأسیس خود در سال 2008 و با انتشار فیلم Iron Man، واقعاً باورنکردنی، سودآور و سرگرم کننده بوده است. این جهان مشترک فیلم ابرقهرمانی بسیاری از قهرمانان کتاب‌های کمیک (معروف و ناشناخته) را در فهرست کامیک مارول گنجانده است. هر زمان که هر فیلمی منتشر می‌کند، هیجان سینمایی و موفقیت در گیشه را افزایش می‌دهد. در هر قسمت جهان سینمایی مارول…

تبلیغات بنری
معرفی، نقد و بررسی فیلم بیوه سیاه (Black Widow)  و خلاصه داستان و بازیگران فیلم من از گذشته خود در حال فرار هستم جهان سینمایی مارول (MCU) از ابتدای تأسیس خود در سال 2008 و با انتشار فیلم Iron Man، واقعاً باورنکردنی، سودآور و سرگرم کننده بوده است. این جهان مشترک فیلم ابرقهرمانی بسیاری از قهرمانان کتاب‌های کمیک (معروف و ناشناخته) را در فهرست کامیک مارول گنجانده است. هر زمان که هر فیلمی منتشر می‌کند، هیجان سینمایی و موفقیت در گیشه را افزایش می‌دهد. در هر قسمت جهان سینمایی مارول…
خلاصه داستان و بازیگران فیلم بیوه سیاه (Black Widow)

معرفی، نقد و بررسی فیلم بیوه سیاه (Black Widow)  و خلاصه داستان و بازیگران فیلم

من از گذشته خود در حال فرار هستم

جهان سینمایی مارول (MCU) از ابتدای تأسیس خود در سال 2008 و با انتشار فیلم Iron Man، واقعاً باورنکردنی، سودآور و سرگرم کننده بوده است. این جهان مشترک فیلم ابرقهرمانی بسیاری از قهرمانان کتاب‌های کمیک (معروف و ناشناخته) را در فهرست کامیک مارول گنجانده است. هر زمان که هر فیلمی منتشر می‌کند، هیجان سینمایی و موفقیت در گیشه را افزایش می‌دهد. در هر قسمت جهان سینمایی مارول به اندازه خود رشد کرده است (گسترش جهان قهرمانان، خدایان و هیولا) و همچنین فرار از خیال ابرقهرمانان بزرگ را برای علاقه مندان به سینما در سراسر جهان فراهم می کند. اکنون پس از وقفه ای تقریباً دو ساله از اکران فیلم Spider-Man: Far from Home (2019) ، Marvel Studios و کارگردان Cate Shortland، فیلم انفرادی ناتاشا رومانوف (یکی از شش شخصیت اصلی انتقام جویان در MCU) را با اکران از بیوه سیاه ارائه دادند. . آیا این فیلم ابرقهرمانی انفرادی متمرکز که مدتها انتظار آن را می کشید ، "روز خود را در آفتاب سینمایی" می گذراند یا این یک تلاش پرفروش و پردرآمد است؟

داستان فیلم

پس از حوادثی که در Captain America: War Civil اتفاق افتاد، انتقام جویان تقسیم شده و تیم از هم پاشیده است. ناتاشا رومانوف / بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون) یک فراری تحت تعقیب دولت است. وزیر امور خارجه راس (ویلیام هرت) در تلاش است تا انتقام جویان را به دادگاه بکشاند در حالی که برای بقیه گروه ابرقهرمان‌ها شکار نمی‌کند، نمی تواند او را ردیابی کند. ناتاشا که از چشم دور مانده است، هنگامی که یک بسته مرموز حاوی پادزهر ویژه دریافت می‌کند دوباره به خطر میفتد و ناگهان با خواهر کوچکش یلنا (فلورانس پوگ) یکی از بازیگران بیوه سیاه که به تازگی از کنترل ذهن به سرم مخصوص گاز قرمز خلاص شده است، پیوست. این زوج که سالها از هم جدا شده بودند در معامله با گذشته خود به عنوان ابزاری برای رهبر بدنام اتاق قرمز دیکو (ری وینستون)، که دو دختر را به عنوان پوششی برای عوامل روسی ملینا (راشل ویس) و الکسی (دیوید هاربر) دور هم جمع کرد ، مشکل دارند. به دنبال انتقام ، ناتاشا و یلنا درایکوف را شکار می‌کنند ، در حالی که با مجری مرگبار او تسک مستر در تماس هستند، همچنان  که آنها به دنبال دیدار مجدد با والدین خود هستند. با این حال ، هر چقدر پیش می رود ناتاشا گذشته‌ش آشکار می شود و باید با آن مقابله کند یا توسط آن نابود شود.

نقاط قوت و ضعف فیلم

موفقیت MCU با شخصیت‌های قبلی (به عنوان مثال مرد آهنی، ثور، کاپیتان آمریکا، هالک) و همچنین وارد کردن شخصیت‌های جدید (به عنوان مثال پلنگ سیاه، دکتر استرنج و نگهبانان) گسترش یافته است.  نمایش سبک‌ها و روایت‌های مختلفی که با این داستان‌های فوق العاده خوب و بد همراه هستند. بله، من موافقم که این فیلم ها "فرمول برنده" پیدا کرده‌اند و به همین ترتیب (در نتیجه) در تمام ورودی‌های مختلف خود در "حماسه‌های فاز" تکرار شده‌اند اما این چیزی است که قطعاً جواب داده است و در این میان چند شگفتی نیز وجود داشته است که این فیلم ها را همزمان "جالب" و "سرگرم کننده" نگه می‌دارد. بعلاوه باید اعتراف کنم که من Avengers: Endgame 2019 را دوست داشتم که تمام داستان Infinity را به یک نتیجه‌گیری غافلگیرانه منتقل کرد. آماده سازی صحنه برای حماسه مرحله بعدی MCU به روشی بسیار جذاب. در مجموع من فکر می‌کنم MCU (به عنوان یک کل) قطعاً اثر خود را در صنعت فیلم گذاشته است. سوال همچنان باقی است این جهان مشترک سینمایی ابرقهرمانان مارول تا چه زمانی می تواند مرتبط باشد تا اینکه برای افکار عمومی تکراری شود و جالب نباشد؟ حدس می زنم فقط زمان این را در سالهای آینده نشان دهد.

این باعث می‌شود که دوباره در مورد Black Widow، فیلم ابرقهرمانی اکشن Marvel’s 2021 صحبت کنم. باید بگویم که این فیلم کاملاً ذهن همه را به خود جلب کرده است خصوصاً اینکه از زمان اولین حضور این شخصیت در فیلم Iron Man 2 2010، صحبت‌های زیادی در مورد انجام یک فیلم انفرادی ناتاشا رومانوف / بیوه سیاه صورت گرفته است. مطمئناً شخصیتی که در چندین فیلم انفرادی MCU (به عنوان مثال مرد آهنی 2، کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان و کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) و همچنین فیلم‌های تیمی ابرقهرمانی (مارول انتقام جویان، انتقام جویان: سن) برجسته بوده است. از اولترون، انتقام جویان: جنگ بی نهایت و انتقام جویان: پایان بازی). همانطور که گفته شد شخصیت بیوه سیاه هرگز فرصتی پیدا نکرد تا در فیلم انفرادی متمرکز خودش بدرخشد. بنابراین با همه صحبت‌ها، شایعات و خبرهای ریز و درشت از دیدن این شخصیت که شخصیت خودش فیلم خودش را گرفت خوشحال شدم و اعلام شد که مارول قصد دارد یک فیلم بیوه سیاه را اجرا کند. از آنجا  مارول به طور مرتب پروژه را با هیاهوی فراوان پیرامون این ویژگی و سر و صدای زیادی برای دادرسی تبلیغ می کرد. بعلاوه پیش پرده فیلم بسیار عالی به نظر می رسید و موارد بسیار خوبی از آنچه ما (بینندگان) قصد داشتیم با این فیلم تجربه کنیم را به نمایش می گذارد. بنابراین مطمئناً من (مانند بسیاری از طرفداران خارج از خانه) قطعاً مشتاقانه منتظر دیدن Black Widow بودم که قرار بود در ماه مه سال 2020 اکران شود. با این حال اثرات مداوم همه گیر COVID-19 باعث شد فیلم چندین بار به تأخیر افتادو سرانجام Black Widow اکران خود را برای ژوئیه 2021 برگزار کرد. بنابراین من می دانم که احتمالاً بسیاری قصد دیدن این فیلم را دارند.

بیوه سیاه به کارگردانی کیت شورتلند ساخته شده است که کارهای قبلی کارگردانی آن شامل چندین فیلم سینمایی مانند سامرسو، لور و سندرم برلین و همچنین سریال‌های تلویزیونی پلیس بد، پلیس خوب و زندگی مخفی ما است. شورتلند با توجه به سوابق فعالیتهای قبلی خود بیوه سیاه را بلند پروازانه ترین پروژه خود می داند. نزدیک شدن به ویژگی با کمی استعداد متفاوت در فیلم های MCU و آوردن ذهنیت خودش به دادگاه. برای این منظور من فکر می کنم که شورتلند کار خوبی انجام داد و موفق شد که این فیلم جدید در MCU را به یک برداشت جالب تبدیل کند. البته بدنه اصلی بیوه سیاه بر کشف گذشته ناتاشا متمرکز است، که فکر می کنم شورتلند کار خوبی را در پیشبرد این تلاش انجام می دهد. شکل دادن به ویژگی با مجموعه ای تازه از نگاه های جدید به جهان مشترک سینمایی ابرقهرمانان. شاید جالب ترین جنبه این فیلم که شورتلند به ارمغان می آورد ، علاقه و تفاوت های ظریف جنبه جاسوسی جیمز باند است.

 من فکر می کنم که فیلم به خوبی کار شده است. یک احساس رئالیسم تند و تاریک وجود دارد (برجسته ترین مورد در سکانس آغازین) و اینجاست که شورتلند بهترین درخشش را دارد. آماده سازی صحنه ای برای چیزی جالب و سرگرم کننده. این بدان معنا نیست که بقیه فیلم عالی نیست، همانطور که شورتلند در بیشتر قسمت‌های تصویر دنبال می کند ، با چند دست انداز در طول راه (بیشتر در مورد زیر) ، اما من فکر می کنم کار قابل تحسینی است.

البته نکته مهم فروش فیلم تمرکز بر شخصیت ناتاشا رومانوف و کشف گذشته او در حالیست که اکنون در حال حاضر با آن روبرو است. این نیز شامل ایده های خانواده است. چیزی که مارول در ارائه آن در ویژگی هایش مشهور است و شورتلند با به نمایش گذاشتن اولین خانواده ناتاشا (قبل از انتقام جویان) این مسئله را به خوبی مدیریت می کند و پویایی های مختلف نحوه تعامل همه آنها با رومانوف را نشان می‌دهد.

 از نقطه نظر داستان سرایی، روی بیوه سیاه کار شده است. این بهترین موضوعات داستانی انقلابی برای دنبال کردن نیست، اما قطعاً همانطور که بهترین لحظات تماشای تعامل بازیگران با یکدیگر است کار می کند. بنابراین من فکر می کنم که داستان کاملاً خوب است و گرچه می توانست جلا و اصلاح بیشتری در آن داشته باشد ، اما برای اکثر قسمت‌ها کاملاً خوب است. طبیعتاً با Black Widow که یک فیلم MCU است، شورتلند امضای اکشن شوخ طبعی را اضافه می کند و همه در این بسته ارائه می شود. نمایش شخصیت / سناریوهای مختلف که کاملاً در این دسته ها متناسب است. در کل از این سه ضرب در کل فیلم استفاده می‌شود و اگرچه بهترین نیست اما به وضوح نشان دهنده فرمول MCU و شورتلند است که این را در ذهن نگه می دارد. بعلاوه تماسها و مراجعات زیادی به دنیای تاسیس شده MCU در سراسر Black Widow وجود دارد که به هواداران غیر MCU کمک می‌کند تا بفهمند این فیلم در جدول زمانی جهان کجا اتفاق می افتد. به طور کلی من فکر می کنم که شورتلند با Black Widow کار مناسبی انجام داد. مدیریت عملکرد ، شوخ طبعی و قلب مارول به طور موثر و همچنین ایجاد مارک کارگردانی خود در پروژه. همانطور که در بالا گفتم ، این بهترین فیلم MCU نیست ، اما هنوز هم به همان اندازه ثابت و تحسین برانگیز است.

ارائه کلی Black Widow کاملاً محکم است و قطعاً آن احساس پرفروش "با کیفیت" را دارد که مارول استودیو از آن آگاه است. مانند تلاش های قبلی MCU ، موارد زیادی در جریان است و جذابیت بصری فیلم (چه فیزیکی و چه کامپیوتری) با "فیلم سینمایی امروز" با بلاک باستر "هماهنگ" است و بیوه سیاه کاملاً در این گروه قرار می گیرد. از ابتدا تا انتها ، این فیلم دارای فاکتور ویژه "T" است که باعث می شود فیلم (از نظر بصری) با مکانها / مکانهای مختلف اروپایی و همچنین ساختمانهای داخلی و راهروهای داستانی دقیق و همچنین لباس لباس به خوبی کار کند. بنابراین ، از این منظر من فکر می کنم تیم "پشت صحنه" Black Widow ، از جمله چارلز وود (طراحی تولید) ، جان بوش و جس رویال (تزئینات صحنه) ، لیزا لووااس و جانی تمیم (طراحی لباس) و لی فولسوم بوید و متیو اشمیت (تدوین) کارهای بزرگی در زنده کردن دنیای فیلم انجام می دهند. گابریل بریستین ، فیلمبردار این فیلم که در این فیلم جلوه های زاویه دید دوربین ، حرکت و لنز را ایجاد می کند ، به فیلمبرداری این فیلم کمک می کند. این (البته) به "نگاه و احساس" چشمگیر دادرسی ، به ویژه در بخش اقدام ، می افزاید. تجسمات فیلم نیز خوب است. هیچ چیز "از این دنیا" مکاشفه ندارد ، اما مواردی که برای یک فیلم مارول مناسب به نظر می رسند و استانداردهای صنعت فیلم پرفروش را برآورده می کنند. من می گویم ، با این حال ، یک یا دو دنباله جنگ وجود دارد که مشخصاً توسط رایانه تولید شده اند (کامپیوترها هنوز نمی توانند حرکت بدن را کاملاً تکرار کنند) ، اما اینها فقط یک اختلاف جزئی بودند. سرانجام ، امتیاز فیلم که توسط لورن بالف ساخته شد ، خوب است. ایجاد ملودی های بسیار جوی که هم در لحن و هم در عملکرد مناسب برای توالی های مختلف این ویژگی احساس می شوند. از آنجا که بسیاری از شعارهای گروه کر سنگین که تقریباً روسی احساس می کنند ، با توجه به موضوع فیلم ، احساس مناسب بودن می کنند.

متأسفانه چند مشکل من با بیوه سیاه وجود دارد که باعث می شود پروژه کمی خسته کننده باشد به خصوص با توجه به استانداردهای بالایی که توسط برخی از فیلم های قبلی MCU تعیین شده است. این بدان معنا نیست که تماشای آن غیر لذت بخش و / یا خسته کننده است ، اما فیلم (و داستان آن) واقعاً چیز جدیدی را در جدول آنچه در این جهان سینمایی آمده و رفته است ، به ارمغان نمی آورد. این فیلم با شخصیت های جدیدی مانند نگهبانان کهکشان ما را به اوج نمی رساند ، مانند "کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان" اکشن "در چهره شما" را ندارد. همانطور که گفته شد ، Black Widow روایت "سطح خیابان" مارول است ، اما پیشرفت در مورد هر چیز جدید یا متفاوت از آنچه از MCU انتظار می رود ، انجام نمی شود. بازی اول عالی است و قطعاً موثر است ، اما پایان کار مسیری آسان را طی می کند و به یک فیلم کلیشه ای مارول تبدیل می شود. پیروی از فرمولی از اقدام بزرگ ، فرارهای جسورانه و لحظات آب و هوایی. این خیلی من را اذیت نکرد همانطور که به نوعی انتظار داشتم اینگونه باشد ، اما من فقط احساس کردم اگر استودیو در داستان / نمایش خود "فرمول را تغییر دهد" فیلم می تواند خیلی بهتر شود. همچنین ، باید بگویم که سرعت فیلم در برخی نقاط کمی خاموش است. این قسمت بیشتر در قسمت میانی فیلم (بازی دوم) است و احساس می کنم این قسمت از روایت کمی کند است. مطمئناً ، شوخ طبعی و دل به سبک مارول (و همچنین نکات داستانی داستانی) فراوانی وجود دارد ، اما من احساس کردم که بخشی بهتر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.