تبلیغات بنری
سریال “پریدخت″، سریال ایرانی به کارگردانی سامان مقدم و تهیه کنندگی رامین عباسی زاده است. این سریال در ژانر تاریخی-مذهبی در سال ۸۶ ساخته و برای اولین بار در محرم همان سال از شبکه دوم سیما منتشر شد. حالا قرار است بار دیگر این سریال بر روی آنتن صدا و سیما برود. در ادامه مطلب به معرفی سریال “پریدخت” و بازیگران آن می پردازیم و همچنین زمان پخش آن در مرداد ماه را به اطلاع شما عزیزان میرسانیم. با ما باشید.   خلاصه داستان سریال “پریدخت” روایتگر ماجراهای دختری به همین…
سریال پریدخت |خلاصه داستان , اسامی بازیگران و زمان پخش سریال پریدخت

سریال “پریدخت″، سریال ایرانی به کارگردانی سامان مقدم و تهیه کنندگی رامین عباسی زاده است. این سریال در ژانر تاریخی-مذهبی در سال ۸۶ ساخته و برای اولین بار در محرم همان سال از شبکه دوم سیما منتشر شد. حالا قرار است بار دیگر این سریال بر روی آنتن صدا و سیما برود. در ادامه مطلب به معرفی سریال “پریدخت” و بازیگران آن می پردازیم و همچنین زمان پخش آن در مرداد ماه را به اطلاع شما عزیزان میرسانیم. با ما باشید.

 

خلاصه داستان


سریال “پریدخت” روایتگر ماجراهای دختری به همین نام است. او که دختر یکی از تاجران سرشناس شهر است و دو خواستگار دارد، نادر (علی مصفا) پسر خان شهر که پس از مرگ پدر قدرت را به دست میگیرد، و نصرت (کامبیز دیرباز).

 

قصه سریال در یک مقطع بیست ساله روی می‌دهد. از سال ۱۳۱۴ و در جریان واقعه مسجد گوهرشاد شروع می‌شود و در سال ۱۳۲۰ جریان پیدا می‌کند و تا سال ۱۳۳۴ ادامه می‌یابد. در مجموع، زندگی پریدخت در سه مقطع تاریخی به تصویر کشیده می‌شود.‌ بخشی از داستان پریدخت در دهه اول محرم اتفاق می افتد و بدین شکل قصه به مفاهیم عاشورایی گره می خورد.

 

سریال پریدخت |خلاصه داستان , اسامی بازیگران و زمان پخش سریال پریدخت


اسامی بازیگران سریال پریدخت


    لیلا حاتمی در نقش پریدخت
    علی مصفا در نقش نادر
    کامبیز دیرباز در نقش نصرت
    زنده یاد عباس امیری در نقش میرزا
    مهرداد ضیایی
    صالح میرزاآقایی
    مهوش صبرکن
    شاهرخ استخری
    حسن پورشیرازی
    داریوش ارجمند

 

دیگر عواملکارگردان: سامان مقدم، نویسنده: احمد رفیع زاده، دستیار اول کارگردان: حسین خضوعی، مدیر صحنه: امیرحسین حداد، مدیر تدارکات: سهراب دادگستر، دستیار اول تصویربردار: افشین گودرزی، عکاس: جلال حمیدی، منشی صحنه: فرناز جمشیدی مقدم، دستیار دوم کارگردان: علی نظری، تیتراژ: ساسان توکلی فارسانی، طراح چهره پردازی: مهری شیرازی، طراحان صحنه و لباس: فرامرز بادرامپور، محمد گنجعلی، برنامه ریز: سیدمحسن اورنگ، مدیر تولید: پیمان جعفری، طراحی و ترکیب صدا: محمدرضا یوسفی، صدابردار: رضا کشاورز، موسیقی: آریا عظیمی نژاد، تدوین: رضا بهارانگیز، مدیر تصویربرداری: مرتضی غفوری.

 

بازپخش سریال «پریدخت» با بازی لیلا حاتمی

 
زمان پخش سریال پریدخت


سریال “پریدخت”  قرار است از اول محرم (مصادف با ۳۱ مرداد) راس ساعت ۲۳:۰۰ از شبکه تهران پخش شود. همچنین تکرار آن در ساعات ۱۰:۰۰ روز بعد به نمایش گذاشته می شود.