1 ​ 2 خلاصه و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

خلاصه و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

بازی فوتبال ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰,

خلاصه بازی و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور و ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان برای دومین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل عراق اعلام شد. تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 22:30 امشب (سه شنبه) در دیداری خارج از خانه در ورزشگاه خلیفه دوحه به مصاف عراق می‌رود. دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی 11 بازیکن اصلی ایران را برای شروع این بازی انتخاب کرد که به شرح زیر است: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین…

تبلیغات بنری
خلاصه بازی و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور و ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان برای دومین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل عراق اعلام شد. تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 22:30 امشب (سه شنبه) در دیداری خارج از خانه در ورزشگاه خلیفه دوحه به مصاف عراق می‌رود. دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی 11 بازیکن اصلی ایران را برای شروع این بازی انتخاب کرد که به شرح زیر است: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین…
خلاصه و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

خلاصه بازی و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور و ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان برای دومین دیدار از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل عراق اعلام شد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 22:30 امشب (سه شنبه) در دیداری خارج از خانه در ورزشگاه خلیفه دوحه به مصاف عراق می‌رود.

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی 11 بازیکن اصلی ایران را برای شروع این بازی انتخاب کرد که به شرح زیر است:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی، وحید امیری، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش، امید نورافکن، مهدی طارمی و سردار آزمون

خلاصه و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲| تثبیت صدرنشینی ایران در صدر جدول با یک پیروزی پرگل/ تکراری مثل شکست عراق! + جدول 

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل عراق به برتری دست یافت تا صدرنشین گروه A شود.

تیم ملی فوتبال در دومین دیدار خود در مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 22:30 سه‌شنبه شب در ورزشگاه خلیفه شهر دوحه به مصاف عراق رفت و با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید. علیرضا جهانبخش در دقیقه 2، مهدی طارمی در دقیقه 68 و علی قلی‌زاده در دقیقه 90 موفق به باز کردن دروازه عراق شدند تا برتری مرحله قبل برابر عراقی‌ها این بار هم تکرار شود.

تیم ایران با کسب نهمین پیروزی پیاپی با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ و دومین پیروزی در این مرحله، در جدول رده‌بندی گروه A با 6 امتیاز صدرنشین شد و به صدر جدول بازگشت. کره جنوبی با 4 امتیاز در رده دوم قرار دارد و پس از آنها امارات 2 امتیازی و سوریه، لبنان و عراق یک امتیازی به ترتیب رتبه‌های سوم تا ششم را در اختیار دارند.

ترکیب عراق: فهد طالب، احمد ابراهیم خلف، علی فائز عطیه، صفا هادی (78 - علاء عبدالزهرا)، ایمن حسین، طارق همام (71 - محمد قاسم)، بشار رسن (28 - جاستین حکمت عزیز)، امجد عطوان، ضرغام اسماعیل، امیر فواد (46 - مهند علی) و شیرکو کریم (46 - فرانس پطرس).

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی، وحید امیری، سعید عزت‌اللهی (57 - سامان قدوس)، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش (87 - علی قلی‌زاده)، امید نورافکن، مهدی طارمی (87 - کریم انصاری‌فرد) و سردار آزمون (3+90 مهدی قایدی).

داور: ماء نینگ از چین

نیمه اول


دقیقه 2: مهدی طارمی با پاس عمقی امید نورافکن صاحب توپ شد و از سمت چپ ارسالی روی تیر دوم دروازه عراق داشت تا علیرضا جهانبخش با پروازی بلند و ضربه سر تمام کننده خود، دروازه تیم میزبان را باز کند.

دقیقه 11: امجد عطوان از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 12: در یک رفت و برگشت، مهدی طارمی در محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه فنی او را دروازه‌بان عراق مهار کرد.

دقیقه 15: عراقی‌ها در یک موقعیت مناسب صاحب توپ شدند و توپی که به محوطه جریمه آمده بود می‌توانست خطرساز شود، اما ابتدا پوشش شجاع خلیل‌زاده و سپس امید نورافکن این موقعیت را از عراق گرفت، هرچند پس از عبور توپ کمک داور مسابقه پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.

دقیقه 28: این بار ارسالی از سمت راست روی دروازه عراق صورت گرفت که سردار آزمون قصد باز کردن دروازه این تیم را داشت، اما ضربه سر او از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 33: احمد نوراللهی از سمت راست پاس خوبی را برای سردار آزمون ارسال کرد که فهد طالب اجازه گل شدن ضربه مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان را نداد.

دقیقه 37: سعید عزت‌اللهی از تیم ایران از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 39: احمد ابراهیم دیگر بازیکنی بود که با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

نیمه دوم


دقیقه 47:
ارسال از روی ضربه ایستگاهی روی دروازه ایران با ضربه سر ایمن حسین و سپس مهند علی به تور دروازه ایران رسید، اما ضربه نهایی عراقی‌ها در شرایط آفساید نواخته شد تا این گل مردود اعلام شود.

دقیقه 63: علیرضا جهانبخش با کارت زرد داور مسابقه جریمه شد.

دقیقه 67: ارسال سامان قدوس به روی دروازه عراق که با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده به موقعیتی خوب تبدیل شده بود، توسط دروازه‌بان عراق مهار شد تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه 69: سردار آزمون روی توپی که از احمد نوراللهی دریافت کرده بود، مهدی طارمی را صاحب توپ کرد تا این بازیکن پس از یک کنترل خوب دروازه عراق را برای بار دوم باز کند.

دقیقه 74: مهدی طارمی درون محوطه جریمه پاسی را به سردار آزمون داد، اما صفا هادی با یک تکل مانع از گلزنی مهاجم ایران شد.

دقیقه 90: علی قلی‌زاده در محوطه جریمه دروازه عراق با پاس خوب کریم انصاری‌فرد صاحب توپ شد و پس از کنترل و فریب مدافع عراق، دروازه این تیم را برای سومین بار باز کرد.

به گزارش تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان در فیفادی بعدی که یک ماه دیگر خواهد بود، 15 مهرماه در امارات به مصاف این تیم خواهد رفت و روز 20 مهرماه در تهران میزبان کره جنوبی است.

جدول رده بندی گروه A در پایان هفته دوم را در زیر مشاهده می‌کنید

خلاصه و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

اسکوچیچ: لیاقت این برد را داشتیم

دراگان اسکوچیچ پس از برتری 3 بر صفر ایران مقابل عراق گفت: درباره این برد چه می‌توان گفت؟ خیلی راضی‌ام که این تیم را داریم. در چنین مسابقاتی هیجان و احساسات خیلی بالاست، اما ما تیم برتر زمین بودیم و همه موافقید که لیاقت این برد را داشتیم.

وی ادامه داد: اینکه زود گل زدیم، خیلی خوب بود چون این فرصت را به ما داد تا بازی را مدیریت کنیم. در قسمت دوم نیمه اول بازی همانطور شد که انتظار داشتم. در نیمه دوم توانستیم باز با ضد حملات به عراق ضربه بزنیم. آنها نیز سعی داشتند روی توپ‌های دوم و بلند به ما فشار بیاورد، اما ما می‌دانستیم چطور این کار را مدیریت کنیم و توانستیم در نهایت بازی را به سود خودمان تمام کنیم.

اسکوچیچ درباره تفاوت‌های بازی ایران با دیدار قبلی، عنوان کرد: سعی کردیم بازیکنان را از لحاظ روحی و فیزیکی بعد از بازی با سوریه برای این بازی آماده کنیم. در عین حال دو بازیکن مصدوم ما نیز برای این بازی آماده شدند و دیدید که چقدر اضافه شدن آنها توانست کیفیت کار تیمی ما را بالا ببرد.

خلاصه و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

طارمی: گام بزرگی برداشتیم

 مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: با برتری برابر عراق گام بزرگی برای دیدارهای بعدی برداشتیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی طارمی که به عنوان برترین بازیکن دیدار تیم ملی ایران با عراق معرفی شد در کنفرانس خبری گفت:  یک قدم بزرگ برای بازی بعدی برداشتیم و خیلی خوشحالیم. موقعیت‌های زیادی داشتیم که می‌توانستیم به گل تبدیل کنیم، اما همین که سه بر صفر بردیم خوب و راضی کننده بود و امیدوارم بتوانیم در بازی‌های بعدی همین روند را ادامه دهیم و گام محکمی برای صعود به جام جهانی برداریم.

طارمی درباره زوجی که با سردار آزمون در تیم ملی تشکیل داده‌اند، اظهار داشت: سردار بازیکن خیلی خوبی است که می‌تواند با کیفیت بالایش به تیم ملی کمک کند. عدم حضور او در بازی قبلی باعث شد دچار مشکل شویم. بازی اول همیشه در تورنمنت‌ها خیلی سخت است و مهم این بود که 3 امتیاز را بگیریم. سردار در این بازی توانمندی‌هایش را نشان داد و به تیم کمک کرد. امیدوارم این روند را در بازی‌های قبل هم نشان دهیم.

خلاصه و نتیجه بازی ایران و عراق سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

وقتی داور با بازیکن عراق مماشات کرد 

 کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است داور می‌توانست بازیکن تیم ملی عراق را در دیدار با ایران از زمین اخراج کند.

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره قضاوت ماء نینگ از چین در دیدار تیم ملی فوتبال ایران با عراق، اظهار داشت: این داور قضاوت خوبی انجام داد و تنها نکته این بود که بیش از حد به کمک داور ویدئویی متکی بود. صحنه‌هایی که مشکوک بود داور سعی می‌کرد از کمک داور ویدئویی استفاده کند و با تاخیر تصمیم نهایی را بگیرد.

وی اضافه کرد: در دقیقه 17 بازیکن عراق باید به دلیل خطا در پشت محوطه جریمه روی وحید امیری اخطار می‌گرفت، چون بازیکن ما در موقعیت حمله بود. وحید امیری نیز در نیمه دوم در دو مورد بی‌احتیاطی کرد و داور می‌توانست به او اخطار بدهد.

این کارشناس داوری با اشاره به گل مردود اعلام شده عراق در نیمه دوم، عنوان کرد: کمک داور به درستی اعلام آفساید اعلام و کمک داور ویدئویی نیز این تصمیم را به درستی تائید کرد. در دقیقه 78 بازی نیز شماره 2 عراق روی مهدی طارمی که در موقعیت حمله بود، خطا کرد و باید اخطار می‌گرفت. چون این بازیکن در نیمه اول اخطار داشت داور به او تذکر داد ولی اگر اخطار نداشت،‌ حتماً باید کارت زرد داده می‌شد. با این حال این بازیکن با وجود کارت زرد نیمه اول باید در این صحنه نیز کارت زرد می‌گرفت و از زمین اخراج می‌شد که با توجه به برتری دو بر صفر ایران (تا آن لحظه) داور با او مماشات کرد.

سلیمانی گفت: گل سوم ایران نیز سالم بود و هیچ مشکلی وجود نداشت. در کل داور چینی این دیدار قضاوت مطلوبی داشت.

اینفانتینو و ونگر؛ تماشاگر برتری ایران برابر عراق

اینفانتینو و ونگر؛ تماشاگر برتری ایران برابر عراق

 جانی اینفانتینو و آرسن ونگر با حضور در ورزشگاه خلیفه دوحه بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق را از نزدیک تماشا کردند.

تیم‌های ملی ایران و عراق در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، از ساعت 22:30 امشب (سه‌شنبه) به مصاف هم رفتند که جانی اینفانتینو، رئیس فیفا و آرسن ونگر رئیس توسعه جهانی فوتبال در فیفا در ورزشگاه خلیفه دوحه حضور داشتند و این دیدار را از نزدیک تماشا کردند.