1 ​ 2 زمان مستمری کمیته امداد آبان 1400 کی واریز می‌شود + زمان دقیق واریز حقوق کمیته امداد آبان ماه

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

زمان مستمری کمیته امداد آبان 1400 کی واریز می‌شود + زمان دقیق واریز حقوق کمیته امداد آبان ماه

کمیته امداد امام خمینی آبان ۱۴۰۰,مستمری مددجویان کمیته امداد آبان 1400,

زمان واریز حقوق و مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی آبان ماه 1400 کی واریز می شود؟  آیا حقوق و مستمری آبان ماه ۱۴۰۰ مددجویان کمیته امداد امام خمینی به موقع واریز خواهد شد!؟  مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی این ماه به احتمال خیلی زیاد از تاریخ 20 آبان تا 29 آبان واریز خواهد شد.  با توجه به پیام های نارضایتی مددجویان از تاخیر در واریزی های مستمری این نهاد به حساب آنها، در ماه های گذشته، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای سرپرستان شده است.  کمیته امداد امام خمینی باید با در…

تبلیغات بنری
زمان واریز حقوق و مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی آبان ماه 1400 کی واریز می شود؟  آیا حقوق و مستمری آبان ماه ۱۴۰۰ مددجویان کمیته امداد امام خمینی به موقع واریز خواهد شد!؟  مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی این ماه به احتمال خیلی زیاد از تاریخ 20 آبان تا 29 آبان واریز خواهد شد.  با توجه به پیام های نارضایتی مددجویان از تاخیر در واریزی های مستمری این نهاد به حساب آنها، در ماه های گذشته، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای سرپرستان شده است.  کمیته امداد امام خمینی باید با در…
زمان مستمری کمیته امداد آبان 1400 کی واریز می‌شود + زمان دقیق واریز حقوق کمیته امداد آبان ماه

زمان واریز حقوق و مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی آبان ماه 1400 کی واریز می شود؟ 

آیا حقوق و مستمری آبان ماه ۱۴۰۰ مددجویان کمیته امداد امام خمینی به موقع واریز خواهد شد!؟ 

مستمری مددجویان کمیته امداد امام خمینی این ماه به احتمال خیلی زیاد از تاریخ 20 آبان تا 29 آبان واریز خواهد شد. 

با توجه به پیام های نارضایتی مددجویان از تاخیر در واریزی های مستمری این نهاد به حساب آنها، در ماه های گذشته، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای سرپرستان شده است. 

کمیته امداد امام خمینی باید با در نظر گرفتن شرایط مددجویان خود، و برنامه ریزی دقیق خود، بتواند با واریز به موقع مستمری ناچیز خود به حساب سرپرستان ،. بتواند گرهی از مشکلات این عزیزان باز کند. و آنها را یاری کند. 

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد به متقاضیان با سود 4 درصد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان زابل گفت: در طرح هدفمند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی، به هر یک از متقاضیان واجد شرایط مبلغ یک میلیارد ریال وام‌ قرض‌الحسنه با سود ۴درصد و بازپرداخت دراز مدت پرداخت می‌شود.

به گزارش ایسنا- احمد لواسانی افزود: برای این موضوع، مبلغ ۳۱۰ میلیارد ریال فقط به شعبه زابل اختصاص داده شده است که امیدواریم با این اعتبار، مقدمات اشتغالزایی حدود ۳۵۰ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، دراین شهرستان فراهم شود.

وی با بیان اینکه، پرداخت طرح تسهیلات اشتغالزایی امداد شامل چند گروه می‌شود، اضافه کرد: ۷۰ درصد تسهیلات اشتغال ویژه مددجویان و خانواده‌های تحت پوشش آنان می‌باشد که تشریفات قانونی در مورد ۱۰درصد از سرجمع این اعتبارات، جهت زنان سرپرست خانواری که مشکل ضمانت دارند، ‌از طریق کمیته امداد امام خمینی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: گروه دوم فرزندان ذکور هم‌سفره مددجویان هستند که همراه مددجویان تحت حمایت امداد زندگی می‌کنند و ۱۰درصد اعتبارات تسهیلات طرح اشتغالزایی شامل این گروه می‌شود و چنانچه درصدد ایجاد شغل و یا حرفه‌ای باشند می‌توانند تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات اشتغال با سود بانکی ۴درصد دریافت نمایند، نوعروسان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، و شوهران‌شان و زنان مطلقه خودسرپرست تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی نیز اگر بخواهند شغل مناسبی برای خود ایجاد کنند، می‌توانند از تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد بهره‌برداری نمایند.

وی در ادامه گفت: ۱۰ درصد از تسهیلات اشتغالزایی نیز به صورت موردی به نیازمندان خارج از شمول تحت پوشش کمیته امداد تعلق دارد که با معرفی مؤسسات نیکوکاری شناسایی و به معاونت اشتغالزایی امداد معرفی می‌شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، زابل در ادامه افزود: به متقاضیان واجد شرایط گروه اول علاوه بر تسهیلات اشتغالزایی بانک‌های عامل مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال نیز از سوی صندوق اشتغال کمیته امداد امام خمینی پرداخت می‌شود.

لواسانی ادامه داد: همراه با اعتبار فوق، اعتبارات واحدها و شاخه‌های سایر شهرهای شمالی استان سیستان و بلوچستان، از جمله زهک هیرمند هامون نیمروز بنجار و شهرک علی اکبر به صورت مستقل اعلام گردیده‌است.

وی یکی از اقدامات مناسب در ارائه خدمات به جامعه هدف و نیز رسالت مهم خادمان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را ارائه تسهیلات اشتغال و کاریابی و توانمندسازی و خوداتکایی آنها عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در سال جاری تسهیلات اشتغال کمیته امداد از ۵۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته‌است، و مددجویان و خانواده‌های تحت پوشش آنان علاوه بر این مبلغ، می‌توانند از ۳۰ میلیون تومان اعتبارات ویژه صندوق اشتغال کمیته امداد نیز استفاده نمایند.

رئیس کمیته امداد شهرستان زابل گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال حدود ۵۰۰ فرصت شغلی، از محل تسهیلات ارزان قیمت و راهوران شغلی و مؤسسات کاریابی برای جامعه هدف این نهاد ایجاد کنیم.

لواسانی در ادامه افزود: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در منطقه سیستان علاقه‌مند به دریافت تسهیلات اشتغالزائی و نیل به سوی خودکفایی و خوداتکائی هستند.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه تسهیلات اشتغال‌زائی از محل ردیف‌های بودجه عمومی کشور در مردادماه ابلاغ شده‌است، طی همین مدت محدود، رقم قابل توجهی از تسهیلات ارزان قیمت اشتغال را به جامعه هدف کمیته امداد پرداخت کرده‌ایم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان زابل با اشاره به ایجاد فرصت‌های شغلی از طریق راه‌اندازی کسب و کارهای خرد و خانگی جدید در شهر و روستاها، افزود: آموزش‌های مقدماتی، مهارتی و پایدارسازی شغلی یکی دیگر از اهداف معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد است که با توجه به تنوع طرح‌های اشتغال مددجویان روستایی، هر ساله چندین دوره کارآموزی کوتاه مدت به همین منظور ایجاد می‌شود.

وی با توجه به شرایط فعلی جامعه مشارکت خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد به فعالیت در زمینه دامپروری و تولید گوشت قرمز و سفید و لبنیات تحسین برانگیز خواند و گفت: مددجویان کمیته امداد، بخش عمده‌ای از دام سبک و سنگین در منطقه را در اختیار دارند و هرساله هزاران راس دام سبک و سنگین پرورش و به بازار مصرف عرضه می‌کنند.

افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد در سال آینده

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) از افزایش مستمری مددجویان در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ خدرویسی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: وحدت و همدلی که در کشورمان بین اهل سنت و شیعه ایجاد شده است توانسته توطئه‌های دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه کمیته امداد از بدو تاسیس تاکنون از دورترین روستاهای مرزی تا عمق شهرها پناه محرومان بوده است، گفت: 2 میلیون 227 هزار و 328 خانواده تحت پوشش هستند؛ حدود 47 درصد ساکن شهر و 52 درصد ساکن روستایی هستند. یک میلیون 177 هزار خانم سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته هستند؛ همه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش ما و فقط زنان نیازمند تحت پوشش ما هستند.

خدرویسی افزود: 82 هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش هستند که از همه خدمات ما بهره‌گیری می‌کنند. همچنین با تلاش صورت گرفته پرونده‌ها تحت پوشش 115 هزار خانوار در 6 ماه امسال خارج شدند و 115 هزار خانواده نیازمند جایگزین آن‌ها شدند؛ همچنین 100 هزار سهمیه بر اساس بودجه سال 1400 به کشور اعلام شد و امروز پشت نوبتی نداریم.

وی با بیان اینکه از 350 تا یک میلیون 100 هزار مستمری معیشتی به مددجویان کمیته امداد پرداخت می‌شود، گفت: در سال 1400 میزان مستمری مددجویان 67 درصد افزایش پیدا کرد و با توجه به اینکه هنوز بودجه 1401 تهیه و تدوین نشده است نمی‌توان میزان افزایش مستمری مددجویان را در سال آینده اعلام کرد اما با بررسی فرایند بودجه امداد نظرات خود را اعلام می‌کنند و قطعا مستمری مددجویان در سال آینده افزایش پیدا می‌کند.

خدرویسی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ما برون‌سپاری پرونده‌ها است، ادامه داد: تاکنون 47 هزار پرونده در حوزه سالمندان برون سپاری شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به امضا تفاهم‌نامه با سازمان زندان‌ها تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه تا پایان سال 50 هزار خانواده زندانی نیازمند تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به توزیع 14 هزار جهیزیه بین مددجویان و نیازمندان در 6 ماه اول امسال اضافه کرد: با تأمین 600 میلیارد تومان تا پایان سال 30 هزار قلم کالای اساسی زندگی بین زوجین توزیع خواهد شد. همچنین در ابتدای امسال با پرداخت 23 میلیارد تومان 16 هزار نفر از مددجویان از مستمری تأمین اجتماعی برخوردار شدند؛ و سه هزار نفر از سرپرست خانوار با پرداخت حق بیمه بازنشسته شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته طی روزهای اخیر فرانشیز مددجویان کمیته امداد در بیمارستان دولتی و دانشگاهی رایگان شد.

خدرویسی با بیان اینکه با شیوع کرونا ستاد مقابله با کرونا در امداد و سراسر کشور راه‌اندازی شد، گفت: خوشبختانه کمترین ابتلا به بین مددجویان و فوت شدگان را داشتیم؛ همچنین خانواده‌هایی که یکی از اعضای آن‌ها فوت شد خسارت پرداخت شد. همچنین 120 خدمت به مددجویان کمیته امداد ارائه می‌دهیم و یکی از این خدمات پرداخت مستمری است و شاید برای خانواده‌ای در بخش درمان در ماه 200 میلیون تومان پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات به مناطق محروم و مرزی در اولویت کمیته امداد است، گفت: 11 هزار خانوار از طریق مرکز رصد فقر کمیته امداد و بانک رفاه اطلاعات ایرانیان شناسایی شدند که در حال دریافت خدمات هستند.