1 ​ 2 زندگینامه و وصیت نامه شهید حسین مقیمی جوان ترین خلبان جنگ تحمیلی + عکس

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

زندگینامه و وصیت نامه شهید حسین مقیمی جوان ترین خلبان جنگ تحمیلی + عکس

زندگینامه شهید حسین مقیمی,وصیت نامه شهید حسین مقیمی,بیوگرافی و محل تولد شهید حسین مقیمی,جوان خلبان جنگ تحمیلی,

شهید حسین مقیمی خلبان نیروی هوایی دوران دفاع مقدس متولد 1334 در دامغان بود. با وصیت نامه زندگینامه، محل تولد، افتخارات و همسر و فرزندان حسین مقیمی خلبان شهید آشنا شوید.  امیر سرلشکر خلبان شهید حسین مقیمی یکی از نوابغ و خلبان های نیروی هوایی ارتش در جنگ تحمیلی دوران دفاع مقدس  است. مشخصات فردی نام و نام خانوادگی :حسین مقیمی  نام پدر :امرالله تاریخ تولد :۱۳۳۴/۰۱/۰۹ محل تولد :روستای حداده دامغان  شغل :ارتشی وضعیت تاهل :متاهل مسئولیت :خلبان سن :۲۵ سال خانواده چند شهید :یک شهید بیوگرافی…

تبلیغات بنری
شهید حسین مقیمی خلبان نیروی هوایی دوران دفاع مقدس متولد 1334 در دامغان بود. با وصیت نامه زندگینامه، محل تولد، افتخارات و همسر و فرزندان حسین مقیمی خلبان شهید آشنا شوید.  امیر سرلشکر خلبان شهید حسین مقیمی یکی از نوابغ و خلبان های نیروی هوایی ارتش در جنگ تحمیلی دوران دفاع مقدس  است. مشخصات فردی نام و نام خانوادگی :حسین مقیمی  نام پدر :امرالله تاریخ تولد :۱۳۳۴/۰۱/۰۹ محل تولد :روستای حداده دامغان  شغل :ارتشی وضعیت تاهل :متاهل مسئولیت :خلبان سن :۲۵ سال خانواده چند شهید :یک شهید بیوگرافی…
زندگینامه و وصیت نامه شهید حسین مقیمی جوان ترین خلبان جنگ تحمیلی + عکس

شهید حسین مقیمی خلبان نیروی هوایی دوران دفاع مقدس متولد 1334 در دامغان بود. با وصیت نامه زندگینامه، محل تولد، افتخارات و همسر و فرزندان حسین مقیمی خلبان شهید آشنا شوید. 

امیر سرلشکر خلبان شهید حسین مقیمی یکی از نوابغ و خلبان های نیروی هوایی ارتش در جنگ تحمیلی دوران دفاع مقدس  است.

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :حسین مقیمی 

نام پدر :امرالله

تاریخ تولد :۱۳۳۴/۰۱/۰۹

محل تولد :روستای حداده دامغان 

شغل :ارتشی

وضعیت تاهل :متاهل

مسئولیت :خلبان

سن :۲۵ سال

خانواده چند شهید :یک شهید

بیوگرافی شهید حسین مقیمی 

امیر سرلشکر خلبان شهید حسین مقیمی یکی از خلبانان شهید نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی است که در نهمین روز از فروردین ماه سال 1334 در یکی از محلات تهران متولد شد. پس از اخذ مدرک دیپلم متوسطه در سال ۱۳۵۳، در آزمون ورودی و معاینات دانشکده خلبانی نیروی هوایی پذیرفته شد.

او آموزش‌های مقدماتی شامل دروس تئوری و پرواز‌های اولیه را در سال ۱۳۵۴ به اتمام رساند و سپس برای ادامه تحصیلات، به همراه سایر دانشجویان، به کشور آمریکا اعزام شد. سال ۱۳۵۶ بود که حسین با اتمام آموزش‌های پیشرفته، موفق به دریافت گواهینامه پرواز و نشان خلبانی شد و به ایران بازگشت. با توجه نمرات و نظر فرماندهان، برای تکمیل فن پروازی در پایگاه چهارم شکاری وحدتی (دزفول)، به یادگیری تخصصی فنون پرواز با جنگنده شکاری ۵-F مشغول شد

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۵۹/۰۷/۰۶

محل شهادت :خاک عراق

نام عملیات :برون مرزی

موضوع شهادت :جبهه

نحوه شهادت :اصابت گلوله آتشبار دشمن به جنگنده و مفقودالجسد شدن

زندگی نامه شهید حسین مقیمی 

شهید حسین مقیمی. بهار فرا رسیده بود تمام جهان سبز شد و نوروز خواندیمش. امرالله به یمن قدوم مبارک فرزند و سرسبزی زمین و آزادشدن تمام جوانه‌‌ها از بند و پرندگان و صدای نرم رویش بابونه‌‌ها، زیباترین نام و صبورترین نام را انتخاب کرد. حسین نام اولین فرزندش شد. تهران کودکی حسین را در سینۀ کهن خود به خاطر سپرده است.تحصیلاتش را تا دیپلم در زادگاهش گذراند.

خانوادۀ آقای مقیمی از اهالی روستای حداده دامغان بودند و تابستان‌‌ها که دلشان هوای رود می‌‌کرد و سیب سرخ، همرنگ آب می‌‌شدند و جاری در مسیر آبادی. حسین پس از پایان تحصیلات خود به دانشکده خلبانی رفت و پس از آن برای ادامۀ تحصیل به امریکا عزیمت کرد.

دو سال از عمرش را در آنجا گذراند و به تحصیل پرداخت. پس از آن به ایران بازگشت. ازدواج کرد و در نیروی هوایی مشغول کار شد. پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ حسین نیز برای خدمت به وطن و دفاع از میهن به ذزفول رفت.

حالا دیگر حسین را بیشتر در آسمان‌‌ باید جستجو می‌‌کردی تا در زمین، ابرها، آسمان، باران و حسین، واژه‌‌هایی به هم نزدیک و مانوس شده بودند. او در بیشتر عملیات‌‌های برون‌‌مرزی شرکت داشت و در نهایت ششمین روز از پاییز سال پنجاه‌‌ونه وقتی که آسمان، غروب خورشید عین‌‌خوش را به تاریکی شب می‌‌سپرد مورد اصابت گلوله آتش‌‌بار دشمن قرار گرفت. در آسمان خداوند مهمان ماندگار شد و جسم نازنینش هرگز به زمین بازنگشت.

لقب جوان‌ترین خلبان شهید دوران دفاع مقدس 

گفتنی است، تا سال‌ها پس از پرواز بی بازگشت او، هیچ اثری از پیکر پاک او بدست نیامد تا اینکه پس از عقب نشینی دشمن، قسمت‌هایی از هواپیمایش، در محل شهادت وی پیدا شد و همین تائیدی بود بر عروج ملکوتی وی!

شهید خلبان حسین مقیمی چگونه به شهادت رسید؟

امیر سرتیپ خلبان عباس نژادی یکی از همرزمان شهید خلبان حسین مقیمی است که شهادت این شهید بزرگوار را اینگونه نقل می‌کند:« با گذشت پنج روز از شروع جنگ، نیرو‌های زرهی عراق، به فاصله‌ای کمتر از بیست کیلومتری شهر‌های دزفول و اندیمشک رسیدند. روز ششم مهرماه ۱۳۵۹ بود که نام خود را در تابلوی عملیات پروازی پایگاه جهت انجام ماموریت جنگی دیدم؛ لذا راس ساعت مقرر در سالن اجرای توجیه پایگاه حاضر شدم. دسته اول، به رهبری شهید «غلامرضائی؛ دسته دوم به رهبری سرگرد «مجید تقوی»؛ و دسته سوم هم من به همراه شماره دو دسته، شهید «حسین مقیمی» بودیم. ماموریت ما منهدم کردن نیرو‌های پیاده وزرهی دشمن در محدوده غرب دزفول (دشت عباس) بود.»

وی ادامه داد:«به دلیل اهمیت بالای ماموریت، بایستی در سکوت مطلق رادیویی پرواز می‌کردیم و در صورت لزوم، با اشاره دست به یکدیگر علامت می‌دادیم. با رسیدن به منطقه هدف، هر کدام مجاز به شلیک به هر هدفی بودیم. قبل از طلوع خورشید، دسته اول پرواز کرد و به فاصله پنج دقیقه، دسته دوم و نهایتا دسته سوم به پرواز در آمدیم. با رسیدن به هدف، نیرو‌های پراکنده دشمن و کمی جلوتر، مقر تجمع آن‌ها را دیدم؛ به سرعت، مهمات جنگنده را مسلح کرده، به سمت هدف شیرجه رفتم. در حین شیرجه، متوجه گلوله‌های ضد هوایی شدم که به طرف ما می‌آمد؛ لذا شهید مقیمی را مطلع نموده، در یک لحظه، دکمه شلیک مهمات را فشردم و تمامی راکت‌ها را پرتاب کردم.»

 نحوه شهادت حسین مقیمی از زبان همسرش 

همسر شهید مقیمی با ذکر خاطره‌ای درباره شهید مقیمی می‌گوید:«هواپیمای شهید مقیمی، در پروازی که به منطقه عین خوش داشتند، توسط پدافند دشمن، مورد هدف قرار گرفت و به شهادت رسید. منطقه عین خوش در آن زمان در اشغال دشمن بود. البته پس از حادثه‌ای که برای ایشان رخ داد، ما تا مدت‌ها فکر می‌کردیم که وی اسیر نیرو‌های بعثی شده است. سال ۷۰ که اسرا به کشور بازگشتند، نام حسین در میان اسرا نبود؛ پس از آن بود که اسم همسرم، در لیست مفقودین قرار گرفت. سال ۷۲ بود که به طور قطعی به ما اعلام کردند که خلبان مقیمی، به شهادت رسیده است. در عملیات فتح المبین که منطقه عین خوش به دست رزمندگان اسلام آزاد شد، لاشه هواپیمایی که مربوط به شهید مقیمی بود، در منطقه‌ای از عین خوش پیدا شد.»

خاطره‌ای از شهید مقیمی در کلام یک دوست قدیمی

برادر همسر شهید مقیمی در مورد دوران کودکی وی می‌گوید که سال‌های مدرسه، به دلیل نسبت فامیلی، رفت و آمدمان زیاد بود. وی دانش آموز پر تلاش، مودب و خلاقی بود. او همیشه در کلاس نمره خوبی می‌آورد؛ از همان روز‌ها علاقه به پرواز داشت؛ همیشه از پنجره بالائی خانه، پرواز هواپیما‌ها را تماشا می‌کرد.

وصیت نامه شهید حسین مقیمی 

بعد از من لباس سیاه نپوشید و گریه نکنید و صبر کنید که ان الله مع الصابرین و هر گاه خواستید مراسمی بگیرید و بخصوص اگر در تشییع جنازه اگر خواستید کسی را دعوت کنید حتما از کارت تبریک عروسی استفاده کنید و به مردم بگویید که حسین به آرزویش (شهادت) رسید.