تبلیغات بنری
شهروند : شاید دیگر لفظ نابغه، ستاره و حتی اسطوره برای حسن یزدانی بزرگ نباشد. کشتی‌گیر جوانی که هنوز راه زیادی تا پایان دوران حرفه‌ای دارد، در 2‌ سال اخیر انواع افتخارات را به بهترین شکل ممکن کسب کرده و همچنان باانگیزه به کارش ادامه می‌دهد؛ به‌ طوری که لحظاتی بعد از کسب طلای بازی‌های آسیایی با ما درباره انگیزه‌اش برای کسب مدال طلای جهان در مجارستان صحبت کرد. آن‌قدر مطمئن وارد تشک می‌شود که هیچ‌کس برای طلایی‌شدن او در بازی‌های آسیایی استرس…
حسن یزدانی ؛ طلا در مشت نابغه

شهروند : شاید دیگر لفظ نابغه، ستاره و حتی اسطوره برای حسن یزدانی بزرگ نباشد. کشتی‌گیر جوانی که هنوز راه زیادی تا پایان دوران حرفه‌ای دارد، در 2‌ سال اخیر انواع افتخارات را به بهترین شکل ممکن کسب کرده و همچنان باانگیزه به کارش ادامه می‌دهد؛ به‌ طوری که لحظاتی بعد از کسب طلای بازی‌های آسیایی با ما درباره انگیزه‌اش برای کسب مدال طلای جهان در مجارستان صحبت کرد. آن‌قدر مطمئن وارد تشک می‌شود که هیچ‌کس برای طلایی‌شدن او در بازی‌های آسیایی استرس نداشت و رسول خادم نیز بیشتر انرژی‌اش را روی کوچ‌کردن نفرات دیگر می‌گذاشت.


هیچ حریفی را دست کم نگرفتم

دقایقی بعد از قهرمانی با حسن یزدانی همکلام شدیم. البته او مصاحبه‌کردن را در اولویت دوم قرار داده بود و دقایق زیادی را بعد از پایین‌آمدن از سکوی قهرمانی در جاکارتا صرف سلفی‌گرفتن با تعدادی از ایرانی‌های حاضر در سالن گذاشت. از کشتی فینال با حسن یزدانی شروع کردیم که او با فروتنی همیشگی‌اش به «شهروند» می‌گوید: «خدا را شکر توانستم با دعای خیر مردم یک مدال خوشرنگ کسب کنم؛ چیزی که دنبال آن بودم و به اینجا آمدم. من تمام توانم را روی تشک گذاشتم تا به این مدال طلا برسم و حریفان هم قابل احترام بودند. هیچ کشتی‌گیری را دست کم نگرفتم و این مدال را هم به مردم کشورم تقدیم می‌کنم.»


باید برای طلای جهانی آماده‌تر باشم

نابغه جویباری خیلی زود به سراغ آینده می‌رود و خیلی دوست ندارد رو به عقب برگردد. او درباره مسابقات جهانی که کمتر از 2 ماه دیگر در مجارستان برگزار می‌شود، صحبت می‌کند: «از همین حالا به مسابقات جهانی فکر می‌کنم. ان‌شاءالله که بتوانم در مسابقات جهانی که حدود 2 ماه دیگر برگزار می‌شود با آمادگی کاملی حاضر باشم. من انگیزه کافی را دارم؛ اما به نظرم باید برای کسب مدال طلای جهان آماده‌تر شوم. من در هر مسابقه‌ای که باشم، هدفم این است که یک مدال خوشرنگ را برای شادکردن دل این مردم عزیز به‌دست بیاورم».


از حریفانم انتظار بیشتری نداشتم

یزدانی مثل ‌سال گذشته همچنان با اقتدار پیش می‌رود. او در بازی‌های آسیایی 2018 فقط 2 امتیاز در نیمه نهایی به حریف مغولستانی داد و در همه مسابقاتش با امتیاز عالی و طی یکی، دو دقیقه به برتری رسید. حسن یزدانی البته می‌گوید با شناخت از رقبایش وارد مسابقات شده است: «این حریفان من در حد آسیا بودند و انتظار بیشتری هم از آنها نداشتم. به‌ هر حال من چند ماه قبل در مسابقات قهرمانی آسیا با همین کشتی‌گیران روبه‌رو شده بودم و آنها را خوب می‌شناختم. به همین خاطر است که می‌گویم باید برای مسابقات جهانی آماده شوم چون آنجا کار سخت‌تری دارم. اصلا مهم نبود که یک امتیاز بدهم یا بیشتر. مهم این بود که بتوانم با مدال طلا برگردم که این اتفاق رخ داد.»


خوشحالم استارت طلایی با من بود

حسن یزدانی مطابق انتظارها اولین طلای ایران را در بازی‌های آسیایی 2018 کسب کرد و در همان روز اول کشورمان را با همراه علیرضا کریمی به رده چهارم رساند. او دراین‌باره هم می‌گوید:   «خوشحالم که استارت طلاهای ایران با من بود. امیدوارم برای کاروان ایران خوش یمن باشم و همه ورزشکاران بدرخشند و مدال‌های خوشرنگ کسب کنند. البته دوست دارم این را بگویم که پشت این موفقیت‌های حسن یزدانی افراد زیادی هستند. من فقط چند دقیقه روی تشک می‌آیم و کشتی می‌گیرم. شاید مردم فقط این را ببینند اما از چند ماه قبل هم خودم و هم مربیان و خیلی از عوامل دیگر زحمت می‌کشیم تا چنین نتیجه‌ای به دست بیاید؛ از همه آنها تشکر می‌کنم.»


قبل از فینال با خدا راز و نیاز کردم

عکس نمازخواندن حسن یزدانی قبل از فینال در سالن گرم مسابقات بازتاب گسترده‌ای داشت. او این موضوع را خیلی طبیعی می‌داند: «به هر حال قبل از مسابقه فینال نیاز به آرامش داشتم و به همین خاطر کمی راز و نیاز کردم. می‌دانم که خیلی از مردم هم مرا دعا کردند تا به این موفقیت برسم.»