تبلیغات بنری
عکس قدیمی بهروز وثوقی در کنار پدر و مادرش + بیوگرافی بهروز وثوقی از بزیگران قدیمی و سرشناس سینمای ایران بود که در دهه 40 سوپر استار سینمای ایران به حساب میامد. وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ناچار به ترک کشور شد. در ادامه مطلب عکس قدیمی بهروز وثوقی در کنار پدر و مادرش را تماشا میکنید       بیوگرافی بهروز وثوقی بهروز وثوقی (زادهٔ ۲۰ اسفند ۱۳۱۶ در خوی[۳]) بازیگر سینما و تئاتر اهل ایران است. او برادر چنگیز وثوقی و شهراد وثوقی است که هر دو در ایران به کار هنرپیشگی مشغول‌اند. وثوقی…
عکس قدیمی بهروز وثوقی در کنار پدر و مادرش + بیوگرافی

عکس قدیمی بهروز وثوقی در کنار پدر و مادرش + بیوگرافی

بهروز وثوقی از بزیگران قدیمی و سرشناس سینمای ایران بود که در دهه 40 سوپر استار سینمای ایران به حساب میامد. وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ناچار به ترک کشور شد. در ادامه مطلب عکس قدیمی بهروز وثوقی در کنار پدر و مادرش را تماشا میکنید

 

 

عکس قدیمی بهروز وثوقی در کنار پدر و مادرش + بیوگرافی

 

بیوگرافی بهروز وثوقی

بهروز وثوقی (زادهٔ ۲۰ اسفند ۱۳۱۶ در خوی[۳]) بازیگر سینما و تئاتر اهل ایران است. او برادر چنگیز وثوقی و شهراد وثوقی است که هر دو در ایران به کار هنرپیشگی مشغول‌اند. وثوقی قبل از بازیگری در سینما، کارمند ادارهٔ دارایی و بعد دوبلور و گویندهٔ رادیو تلویزیون بود. بهروز وثوقی محبوبیتی افسانه‌ای میان مردم و سینمادوستان دارد، و یکی از محبوب‌ترین چهره‌های سینمای ایران بوده‌است.


بهروز وثوقی در آثار کارگردانان نامداری چون ساموئل خاچیکیان، ناصر تقوایی، امیر نادری، فریدون گُله، مسعود کیمیایی، خسرو هریتاش، علی حاتمی، ژان نگولسکو، رضا بدیعی، شیرین نشاط، جیمز فارگو، بهمن قبادی، جلال مقدم و شاپور قریب بازی کرده و در موفقیت بهترین فیلم‌های مسعود کیمیایی همچون قیصر، گوزن‌ها، داش آکل، رضا موتوری و خاک تأثیر فراوان داشته‌است.

او در طول فعالیت هنری‌اش بارها نامزد و برنده جوایز جشنواره‌های مختلف شد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کسب دو مجسمهٔ سپاس بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم‌های قیصر و رضا موتوری، و جایزهٔ بز بالدار جشنواره جهانی فیلم تهران برای فیلم گوزنها اشاره کرد. بهروز وثوقی به‌خاطر نقش شمایل‌وارش در فیلم قیصر از سوی سینما دوستان ایرانی به «قیصر سینمای ایران» ملقب شده‌است!