تبلیغات بنری
دراگان اسکوچیچ که اخیراً به عنوان جانشین مارک ویلموتس بلژیکی در تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد، در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره چالش جدیدش گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بودن، افتخاری بزرگ است. من تعهد بالایی به 80 میلیون ایرانی که از تیم ملی‌شان حمایت می‌کنند، دارم. آماده این پروژه هستم و با عزمی راسخ بی‌صبرانه منتظر شروع این چالش هستم.‌   این سرمربی کروات که سابقه سرمربیگری در رده باشگاهی را در کشورهای عربستان و کویت را هم دارد، درباره…
قول اسکوچیچ به مردم ایران برای صعود به جام جهانی

دراگان اسکوچیچ که اخیراً به عنوان جانشین مارک ویلموتس بلژیکی در تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد، در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره چالش جدیدش گفت: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بودن، افتخاری بزرگ است. من تعهد بالایی به 80 میلیون ایرانی که از تیم ملی‌شان حمایت می‌کنند، دارم. آماده این پروژه هستم و با عزمی راسخ بی‌صبرانه منتظر شروع این چالش هستم.‌

 

این سرمربی کروات که سابقه سرمربیگری در رده باشگاهی را در کشورهای عربستان و کویت را هم دارد، درباره اولین تجربه‌ سرمربیگری در رده ملی اظهار داشت: بر خلاف سرمربیگری در یک تیم باشگاهی، کار با تیم ملی به شما این امکان را می‌دهد تا از استخری بزرگ بازیکنان مدنظرتان را انتخاب کنید تا فلسفه کاری خود را به آنها القا کنید، اگرچه نکته منفی این است که شما برای اجرای ایده‌های خود همیشه زمان محدودی دارید.

 

تیم ملی فوتبال کشورمان از چهار بازی اول خود در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر و مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا 2023 چین، دو شکست و دو برد را تجربه کرده و در حال حاضر با 6 امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی گروه C است و بالاتر از خود تیم‌های عراق 11 امتیازی و بحرین 9 امتیازی را می‌بیند. در پایان این مرحله از مسابقات 8 تیم اول هر گروه بعلاوه چهار تیم برتر دوم راهی مرحله پایانی مسابقات می‌شوند.

 

اسکوچیچ درباره اینکه چه برنامه‌ای برای بازگرداندن تیم ملی به مسیر درستش دارد، خاطرنشان کرد: ما به زودی تجزیه و تحلیل مفصلی از تیم خود و حریفان‌مان انجام خواهیم داد. همچنین به دنبال بازیکنان جدیدی خواهیم بود که ممکن است به تیم ملی بپیوندند. من ایده واضح و روشنی دارم از اینکه چه چیزی برای بهبود عملکرد تیم ملی لازم است.