1 ​ 2 پیش بینی کارشناسان : دلار 40 هزار تومان میشود

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

پیش بینی کارشناسان : دلار 40 هزار تومان میشود

دلار,قیمت دلار,دلار 40 هزار تومانی,

دلار د،لار 40 هزار تومانی، قیمت دلار، نرخ دلار پ،یش بینی قیمت دلار، دلار چند، آخرین قیمت دلار

تبلیغات بنری
دلار د،لار 40 هزار تومانی، قیمت دلار، نرخ دلار پ،یش بینی قیمت دلار، دلار چند، آخرین قیمت دلار
قیمت دلار از مرز 30 هزار تومان گذشت / پیش بینی قیمت دلار

قیمت دلار از مرز 30 هزار تومان گذشت / پیش بینی قیمت دلار

 

قیمت ارز در بازار آزاد در آخرین روز هفته گذشته به بیش از 30 هزار تومان رسید؛ اتفاقی که رکوردی جدید در بازار ارز کشورمان ثبت کرد

 

 قیمت ارز در بازار آزاد در آخرین روز هفته گذشته به بیش از 30 هزار تومان رسید؛ اتفاقی که رکوردی جدید در بازار ارز کشورمان ثبت کرد.

این قیمت در حالی محقق شد که روز پیش از آن قیمت دلار 29300 تومان بود و ظرف 24 ساعت بیش از 700 تومان افزایش پیدا کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد مانند روند یک ماه گذشته صرافی‌های معتبر در بازار ارز هیچ حضوری ندارند و صرفا فعالان غیررسمی در آن فعالیت می‌کنند

  

در هفته گذشته برخلاف روند قابل پیش‌بینی بار دیگر طلا و دلار گران شدند و در مقابل شاخص بازار سهام افت کرد. برای هفته آینده هم آخرین اخبار و سیگنال‌ها حاکی از نزولی شدن روند دلار و طلا و صعودی شدن شاخص بازار سهام است. اما آیا این بار بازارها طبق انتظار رفتار می‌کنند؟

 

در هفته گذشته طلا 8.4 درصد، سکه 9.8 درصد و دلار 3.9 درصد افزایش یافتند و در سوی دیگر شاخص بازار سهام 6.8 درصد افت کرد. این درحالیست که پیش از شروع هفته انتظارات خلاف این بود.

 

با این حال در هفته پیش‌رو نیز بار دیگر روند دلار و طلا نزولی و بورس صعودی پیش‌بینی می‌شود. اما آیا این بار بازارها طبق انتظار رفتار خواهند کرد؟

 

کامبیز افسری، فعال بازار ارز، درباره آینده بازار ارز و احتمال ریزش قیمت ارز می‌گوید: یک ریزش خواهیم داشت. هر زمان که قیمت‌ها به صورت شارپی بالا برود، یک ریزش در پی خواهد داشت. البته زمان این ریزش مشخص نیست. این ریزش حداقل سه تا چهارهزار تومان خواهد بود. این یک قانون است در بازار ارز که وقتی قیمت به این شکل بالا می‌رود، عده‌ای فروشنده می‌شوند و یک دفعه قیمت ریزش پیدا می‌کند. البته این به آن معنا نیست که ریزش قیمت دائمی است، بلکه موقتی است و به زودی باز خواهد گشت.

 

در بازار طلا نیز نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود چنانچه بانک مرکزی بتواند بازار ارز را کنترل کند قیمت طلا هفته آینده ارزان خواهد شد؛ در غیر اینصورت ممکن است قیمت طلا دوباره نوسان داشته باشد.

  

اما در بازار سهام روند صعودی پیش‌بینی می‌شود.

 

حمید اسدی، کارشناس بازار سرمایه درباره پیش‌بینی شاخص بورس هفته بعد گفته است: روند بازار در روز شنبه روندی خنثی است اما از اواسط هفته به دلیل حضور بازیگردان‌ها در بازار سهام احتمالا روند بهتری را شاهد خواهیم بود