تبلیغات بنری
پس از قیمت گذاری خیالی «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار آزاد، حال اتفاقی مشابه برای «پژو ۲۰۷i دنده ای پانوراما» رخ داده و با آغاز تحویل این خودرو، دلالان قیمت های بی منطقی را برای این هاچ بک آپشنال اعلام می کنند.به گزارش پایگاه خبری «اسب بخار»، از چند روز قبل تحویل پژو ۲۰۷i پانوراما در نسخه دنده ای آغاز شد و این خودرو با قیمت حدودی ۱۵۶ میلیون تومان به دست حواله داران رسید. قیمت ۱۵۶ میلیون تومان عددی است که شورای رقابت برای این هاچ بک آپشنال تعیین کرده و در حال…
قیمت نجومی پژو 207i پانوراما در بازار آزاد نزدیک 400 میلیون تومان + تصاویر

پس از قیمت گذاری خیالی «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار آزاد، حال اتفاقی مشابه برای «پژو ۲۰۷i دنده ای پانوراما» رخ داده و با آغاز تحویل این خودرو، دلالان قیمت های بی منطقی را برای این هاچ بک آپشنال اعلام می کنند.

به گزارش پایگاه خبری «اسب بخار»، از چند روز قبل تحویل پژو ۲۰۷i پانوراما در نسخه دنده ای آغاز شد و این خودرو با قیمت حدودی ۱۵۶ میلیون تومان به دست حواله داران رسید. قیمت ۱۵۶ میلیون تومان عددی است که شورای رقابت برای این هاچ بک آپشنال تعیین کرده و در حال حاضر ایران خودرو تحویل ۲۰۷i دنده ای پانوراما را با این قیمت انجام می دهد.

 

حال با حضور این خودرو در بازار آزاد که هیچ نظارتی بر آن حاکم نیست، می بینیم که دلالان و سرمایه گذاران بر روی ۲۰۷i پانوراما، قیمت های بدون منطق و خیالی را برای این خودرو اعلام می کنند. برخی از دلالان که در حال و هوایی دیگر به سر می برند، بهایی فراتر از ۲۰۷i اتوماتیک را برای نسخه دنده ای و پانوراما ۲۰۷i تعیین کرده اند. در حالی که به گفته بسیاری از نمایشگاه داران تهرانی، پژو ۲۰۷i هاچ بک اتوماتیک ۱۳۹۹ با قیمتی فراتر از ۴۰۰ میلیون تومان در بازار آزاد معامله نشده است، می بینیم که برخی دارندگان این خودرو قیمتی بیش از ۴۲۰ میلیون تومان را برای ۲۰۷i دنده ای پانوراما در آگهی ها اعلام می کنند. اما با کمی گشت و گذار در آگهی های فروش این خودرو، به قیمت هایی در بازه ۳۵۰ تا ۳۶۵ میلیون تومان هم می رسیم و بدیهی است که فعلا ارزش گذاری پژو ۲۰۷i پانوراما دنده ای در همین محدوده انجام شده است. با این وجود کارشناسان بازار خودرو و نمایشگاه داران می گویند که ۲۰۷i دنده ای پانوراما، با توجه به قیمت نسخه ساده باید در محدوده ۳۲۵ تا ۳۴۰ میلیون تومان به فروش برسد و عدد اعلام شده برای این خودروی آپشنال منطقی نیست. به گفته یکی از کارشناسان بازار خودرو، بسیاری فکر می کنند که ۲۰۷i دنده ای و معمولی ارزشی بیش از ۳۳۰ میلیون تومان را دارد. اما نمی دانند که در واقعیت این خودرو با قیمتی بیشتر از ۳۰۰ میلیون تومان خرید و فروش نشده است.

 

پژو ۲۰۷i پانوراما

 

به گفته این کارشناس، قیمت گذاری خودروهای جدیدی مانند دنا پلاس توربو اتوماتیک و پژو ۲۰۷i دنده ای پانوراما توسط دلالان ناشی و افراد بی تجربه انجام شده و قیمت هایی برای این خودروها در نظر گرفته شده است که هیچ پایه و اساس علمی ندارد. وقتی دنا پلاس توربو اتوماتیک با قیمتی بیش از ۶۰۰ میلیون تومان آگهی می شود، باید در نظر بگیریم که مصرف کننده خودروهای ۶۰۰ میلیون تومانی به راحتی می تواند با این بودجه به سراغ خودروهای بسیار بهتر و به روزتر برود. همین قیمت گذاری عجیب برای دنا پلاس توربو اتوماتیک باعث شده که حتی یک خرید و فروش برای این خودرو با این قیمت ها ثبت نشود و بسیاری از سرمایه گذاران کوچک، به فروش این خودرو با بهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان هم راضی شوند.

 

 

 

منبع : اسب بخار