تبلیغات بنری
قیمت نفت در جریان معاملات امروز ، پنجشنبه ، پس از خسارات سنگین متحمل شده در اوایل هفته ، افزایش چشمگیری داشته است.   تا ساعت 07:28 به وقت مسکو ، معاملات آتی برنت با قیمت 22.24 دلار در هر بشکه معامله شد که 9.28٪ نسبت به قیمت تسویه حساب قبلی افزایش یافته است.   در حالی که معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با قیمت 15.39 دلار در هر بشکه معامله می شد ، افزایش 11.54٪ نسبت به قیمت بسته شدن قبلی.   قراردادهای خام ایالات متحده برای ماه مه به زیر صفر رسید و به 40.32 دلار (منفی) برای هر بشکه…
قیمت نفت پس از یک کاهش تاریخی ، در حال افزایش است

قیمت نفت در جریان معاملات امروز ، پنجشنبه ، پس از خسارات سنگین متحمل شده در اوایل هفته ، افزایش چشمگیری داشته است.

 

تا ساعت 07:28 به وقت مسکو ، معاملات آتی برنت با قیمت 22.24 دلار در هر بشکه معامله شد که 9.28٪ نسبت به قیمت تسویه حساب قبلی افزایش یافته است.

 

در حالی که معاملات آتی نفت خام ایالات متحده با قیمت 15.39 دلار در هر بشکه معامله می شد ، افزایش 11.54٪ نسبت به قیمت بسته شدن قبلی.

 

قراردادهای خام ایالات متحده برای ماه مه به زیر صفر رسید و به 40.32 دلار (منفی) برای هر بشکه رسید ، به این معنی که فروشنده حاضر است در ازای دریافت مقادیر نفتی که در قرارداد ماه مه ذکر شده است به خریدار بپردازد.

 

روز چهارشنبه ، قراردادهای برنت از زیر 16 دلار در هر بشکه سقوط کرد که پایین ترین سطح از سال 1999 است.

 

بازار نفت با توجه به کاهش تقاضای جهانی نفت خام به دلیل همه گیر کرونا و اقداماتی که برای محدود کردن شیوع ویروس انجام شده ، شاهد نوسانات شدید است زیرا فعالیت های اقتصادی در بسیاری از کشورهای جهان کاهش یافته است ، علاوه بر آن ، موجودی های نفتی جهانی تقریباً کاملاً پر از نفت هستند.

 

با توجه به این نوسانات ، آژانس بین المللی انرژی و اوپک پیش بینی های خود را برای تقاضای جهانی نفت فعلی جهان کاهش دادند.

 

برای حمایت از بازارها ، کشورهای گروه "اوپک +" موافقت کردند که تولید این گروه را در روزهای ماه مه و ژوئن سال جاری 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند ، مشروط بر اینکه این کاهش در نیمه دوم سال 2020 تا آوریل 2022 کاهش یابد.