تبلیغات بنری
شمار جانباختگان بیماری کوویدـ۱۹ در ایالات متحده آمریکا تا صبح امروز چهارشنبه ۲۹ آوریل از مرز ۵۹ هزار نفر گذشته است و این رقم بیشتر از تعداد سربازان آمریکایی کشته شده طی دو دهه جنگ ویتنام (۱۹۷۵ـ۱۹۵۵) محسوب می شود. در همین حال، تازه ترین آمار دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا از یک میلیون نفر فراتر رفته است.   به گزارش واضح نیوز؛ بر اساس تازه ترین آمار و گزارش ها، ۲ هزار و ۲۰۷ تن دیگر طی شبانه روز گذشته در آمریکا جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹…

شمار جانباختگان بیماری کوویدـ۱۹ در ایالات متحده آمریکا تا صبح امروز چهارشنبه ۲۹ آوریل از مرز ۵۹ هزار نفر گذشته است و این رقم بیشتر از تعداد سربازان آمریکایی کشته شده طی دو دهه جنگ ویتنام (۱۹۷۵ـ۱۹۵۵) محسوب می شود. در همین حال، تازه ترین آمار دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا از یک میلیون نفر فراتر رفته است.

 

به گزارش واضح نیوز؛ بر اساس تازه ترین آمار و گزارش ها، ۲ هزار و ۲۰۷ تن دیگر طی شبانه روز گذشته در آمریکا جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ از دست داده اند و بدین ترتیب، شمار کل جانباختگان این بیماری در ایالات متحده تا نخستین ساعات بامداد امروز به ۵۹ هزار ۲۶۶ نفر رسیده است. در همین حال، آمار کل مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا، یک میلیون و دو هزار و ۴۹۸ نفر گزارش شده است. 

 

ایالات متحده آمریکا که همچنان در صدر فهرست کشورهای که بالاترین شمار قربانیان ویروس کرونا را به ثبت رسانده است قرار دارد، چین را مسئول شیوع این ویروس در سطح جهان می داند. دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز گذشته در کنفرانس خبری کاخ سفید بار دیگر چین را به پنهان کاری در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرد. وی همچنین افزود که چین می توانست بیماری کوویدـ۱۹ را در شهر ووهان مهار کند و مانع از شیوع این بیماری در سراسر جهان شود. دونالد ترامپ که پیش از این نیز وروس کرونا را «ویروس چینی نامیده بود» تأکید کرد مقامات آمریکا در مورد این پرونده «تحقیقات جدی» در دست گرفته اند. 

 

رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه گفته بود که آمریکا از عملکرد چین در کنترل ویروس کرونا راضی نیست. وی همچنین افزوده بود که چین برای جبران خسارات ناشی از شیوع بیماری کوویدـ۱۹ باید چندین میلیارد دلار به آمریکا غرامت بپردازد. در همین حال، جینگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز گذشته در پاسخ به انتقادات رئیس جمهوری ایالات متحده تصریح کرد که هدف دونالد ترامپ از این سخنان، انحراف افکار عمومی و فرار از پذیرفتن مسئولیتِ مدیریتِ بحران کوونا در آمریکا است.   

 

از سوی دیگر، روزنامه واشنگتن پست دو روز پیش گزارشی را منتشر کردن که بر اساس آن، آژانس های اطلاعاتی آمریکا طی ماه های ژانویه و فوریه، بارها به صورت محرمانه به دونالد ترمپ در مورد شیوع ویروس کرونا هشدار داده بودند. بر اساس گزارش واشنگتن پست، رئیس جمهوری آمریکا به این هشدارها توجه نکرده و حتی در جریان سخنرانی های خود، خطرات ناشی از بیماری کوویدـ۱۹ را ناچیز شمرده بود. برخی از مقامات آمریکا که نام آنها فاش نشده به روزنامه واشنگتن پست گفته اند، دونالد ترامپ اغلب از خواندن چنین گزارش های خودداری می کند. در همین حال، ریچارد گرینل، کفیل «اداره کننده اطلاعات ملی آمریکا» روز گذشته در توییتی در رابطه به گزارش واشنگتن پست نوشت که این موضوع «حقیقت ندارد» اما توضیح بیشتری در این رابطه نداد.