تبلیغات بنری
لیگ برتر فوتبال | مصاف پرسپولیس با پیکان 15 فروردین 98 سه دیدار دیگر در چارچوب دیدارهای هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال امروز (پنجشنبه) برگزار می‌شود.   به گزارش خبرگزاری تسنیم، با اینکه شاید هنوز عمده هواداران فوتبال ایران دربی 89 و نتیجه آن را که به سود پرسپولیس بود فراموش نکرده‌اند، اما دربی هرچه بود تمام شد و وارد هفته بیست و چهارم شده‌ایم. در شروع هفته دو تیم استقلال و سایپا به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید و حالا در ادامه دیدارهای…

لیگ برتر فوتبال | مصاف پرسپولیس با پیکان 15 فروردین 98

سه دیدار دیگر در چارچوب دیدارهای هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال امروز (پنجشنبه) برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با اینکه شاید هنوز عمده هواداران فوتبال ایران دربی 89 و نتیجه آن را که به سود پرسپولیس بود فراموش نکرده‌اند، اما دربی هرچه بود تمام شد و وارد هفته بیست و چهارم شده‌ایم. در شروع هفته دو تیم استقلال و سایپا به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید و حالا در ادامه دیدارهای هفته، امروز (پنجشنبه) سه دیدار دیگر برگزار خواهد شد. در مهم‌ترین دیدار صدرنشین لیگ برتر، پرسپولیس در ورزشگاه شهدای شهر قدس میهمان پیکان خواهد بود.

نفت‌ مسجدسلیمان - ماشین‌سازی تبریز

پایین جدول دست کمی از بالای جدول ندارد. رقابت تیم‌ها برای بقا در لیگ فشرده‌تر شده و نفت مسجدسلیمان که تقریباً فاصله مطمئنی با تیم پایین دست خود یعنی سپیدرود دارد، هنوز هم خطر سقوط را حس می‌کند. شاگردان علیرضا مرزبان با اینکه 4 امتیاز بیشتر از سپیدرود رده پانزدهمی دارند، اما برای بقا در لیگ برتر باید همچنان بجنگند. ممکن است یک لغزش از آنها باعث سقوط‌شان در جدول شود که آن موقع در پایان لیگ حسرت خوردن فایده‌ای ندارد.

آنها در حالی به مصاف تیم ماشین سازی می‌روند که میهمان تبریزی‌شان در میانه‌های جدول جا پای خود را سفت کرده و خیلی برای ماندن در لیگ دست و پا نمی‌زنند، اما شاگردان رضا مهاجری به خوبی می‌دانند اگر در هفت هفته پیش‌رو همه چیز را فراموش شده ببینند، حتی این احتمال وجود دارد که استرس سقوط گریبان آنها را هم بگیرد. از همین‌رو نمی‌توان گفت که ماشین سازی مقابل نفت مسجدسلیمان بی‌انگیزه است، اما مطمئناً نفت را می‌توان تیمی سراسر انگیزه دانست که برای بقا و ثبات خود در جدول فقط دنبال پیروزی در خانه است.

پیکان - پرسپولیس

پرسپولیسی‌ها پس از برتری در دربی پایتخت و حفظ فاصله‌شان با تراکتورسازی در صدر جدول حالا به دنبال حفظ صدرنشینی هستند. برانکو ایوانکوویچ  و شاگردانش که به دنبال هت‌تریک در قهرمانی هستند،  باید در هفت هفته باقی‌مانده تا پایان لیگ از هفت خوان عبور کنند که اولین آن پیکان است. پرسپولیسی‌ها اکنون فقط باید در صدر جدول شتاب بگیرند تا رقبا نتوانند از لغزش این تیم استفاده کنند. پرسپولیس برای شتاب بیشتر می‌تواند سه امتیاز از دیدار امروز خود بگیرد تا تخته گاز با پیکان پیش برود و اجازه ندهد تراکتورسازی، سپاهان، استقلال و پدیده به کم کردن فاصله فکر کنند.

با این حال پیکان هم کم انگیزه نیست. پیکانی‌ها که پس از حضور حسین فرکی، تیم بهتری شده و به بقا در لیگ امیدوار شده‌اند، این روزها عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند. مطمئناً بازی مقابل پرسپولیس هم انگیزه خاصی به هر تیمی می‌دهد که فرکی می‌تواند از این حس انگیزشی برای مقابله با پرسپولیس بهره ببرد. با این حال بازی با پیکان برای پرسپولیس شاید اهمیت بیشتری نسبت به دربی داشته باشد، چرا که پیروزی در این بازی می‌تواند سرخپوشان را در راه قهرمانی به ثبات برساند. ثباتی که شاگردان برانکو پس از برتری در دربی به آن نیاز دارند تا نشان دهند در باد پیروزی مقابل استقلال نخوابیده‌اند و هنوز چیزی را تمام شده نمی‌دانند.

ذوب‌آهن اصفهان - سپیدرود رشت
تیم علیرضا منصوریان دوباره جان گرفته است. ذوب‌آهن که در نیم فصل اول حرکتی سینوسی داشت و مدیران این باشگاه را مجاب به تغییر مربی کرد، در نیم فصل دوم هفته به هفته شرایط بهتری پیدا کرد و حالا یکی از آماده‌ترین تیم‌های لیگ محسوب می‌شود. تیمی که توانست در دربی اصفهان سپاهان مدعی را متوقف کند و در خارج از خانه مقابل پدیده و صنعت نفت به پیروزی برسد، حالا به رقیب پر انگیزه دیگری رسیده است. رقیبی با انگیزه ماندن در لیگ برتر و تیمی که در بازی‌های گذشته نشان داده تا دقایق آخر برای کسب امتیاز می‌جنگد.

سپیدرود با نادر دست‌ نشان به دنبال بقا در لیگ است، هرچند آنها با اختلاف 4 امتیازی نسبت به نفت مسجدسلیمان کار بسیار دشواری دارند. البته سپیدرود پس از تبدیل کردن شکست 2 بر صفر مقابل پیکان به تساوی 2 - 2 حسابی انگیزه گرفته که ماندن در لیگ غیر ممکن هم نیست و با تلاش می‌توانند از سقوط خود جلوگیری کنند. با این حال شاگردان دست نشان اگر می‌خواهند در لیگ بمانند، باید از این بازی دست پر خارج شوند.

برنامه دیدارهای باقیمانده هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه، 15 فروردین‌ماه 98

نفت‌ مسجدسلیمان - ماشین‌سازی تبریز، ساعت 16، ورزشگاه شهیدبهنام محمدی مسجدسلیمان

پیکان - پرسپولیس، ساعت 17:45، ورزشگاه شهدای شهرقدس

ذوب‌آهن اصفهان - سپیدرود رشت، ساعت 18:45، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

جمعه، 16 فروردین‌ماه 98

فولاد خوزستان - پدیده شهرخودرو، ساعت 16، ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان

تراکتورسازی تبریز - صنعت نفت آبادان، ساعت 17، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز

پارس جنوبی جم - استقلال خوزستان، ساعت 17:45، ورزشگاه تختی جم

نساجی مازندران - سپاهان اصفهان، ساعت 17:45، ورزشگاه وطنی قائمشهر