تبلیغات بنری
دیدن این فیلم جرم است! فیلمی در ژانر سیاسی به کارگردانی و نویسندگی رضا زهتابچیان و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه محصول تازه سازمان سینمایی سوره حوزه هنری است. این فیلم که دریافت پروانه ساخت آن مسیر پر پیج و خمی داشته است، به ماجرای یک گروگانگیری می پردازد.«دیدن این فیلم جرم است» تنها فیلم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است که وضعیت اکران آن در هاله ای از ابهام است.     خلاصه داستان فقط یک فیلم پنج دقیقه‌ای می‌خواستم تا بعداً بتونم از زنم و دخترم دفاع کنم، ولی امونم…
فیلم دیدن این فیلم جرم است | معرفی کامل ، خلاصه داستان + اسامی بازیگران «دیدن این فیلم جرم است»

دیدن این فیلم جرم است! فیلمی در ژانر سیاسی به کارگردانی و نویسندگی رضا زهتابچیان و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه محصول تازه سازمان سینمایی سوره حوزه هنری است. این فیلم که دریافت پروانه ساخت آن مسیر پر پیج و خمی داشته است، به ماجرای یک گروگانگیری می پردازد.

«دیدن این فیلم جرم است» تنها فیلم سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است که وضعیت اکران آن در هاله ای از ابهام است.

 

 

خلاصه داستان

فقط یک فیلم پنج دقیقه‌ای می‌خواستم تا بعداً بتونم از زنم و دخترم دفاع کنم، ولی امونم ندادند... صدای آژیراشون داره نزدیک تر می‌شه... الان مثل مور و ملخ می‌ریزن اینجا.

 

 فیلم دیدن این فیلم جرم است | معرفی کامل ، خلاصه داستان + اسامی بازیگران «دیدن این فیلم جرم است»  2

 

بازیگران

بازیگرهامهدی زمین پرداز,  امیر آقایی,  لیندا کیانی,  حمیدرضا پگاه,  حسین پاکدل,  محمود پاک نیت,  احسان امانی,  حسن زارعی,  حمید ابراهیمی,  محمدرضا مالکی,  مرتضی زارع,  مهرداد فلاحتگر,  احسان شیخی

 

 

دیگر عوامل

نویسنده و کارگردان: رضا زهتابچیان، تهیه کننده: محمدرضا شفاه، فیلمبردار: روزبه رایگا، موسیقی: امید روشن بین، تدوین: سیاوش کردجان، شرکت تولید: باشگاه فیلم سوره.

 

بازیگران فیلم «دیدن این فیلم جرم» است , خلاصه داستان فیلم دیدن این فیلم جرم است , تاریخ اکران و قیمت بلیط دیدن این فیلم جرم است , تصاویر بازیگر فیلم دیدن این فیلم جرم است , همه چیز درباره فیلم دیدن این فیلم جرم است ,  3

 

ساخت

پروانه ساخت «دیدن این فیلم جرم است!» پس از کش و قوس‌های فراوان صادر و فیلمبرداری آن به دلیل موضوع حساس و امنیتی اش در سکوت خبری طی شد.[۵] این فیلم دومین اثر سینمایی تولید شده در باشگاه فیلم سوره زیرمجموعه حوزه هنری است.[۶] «دیدن این فیلم جرم است!» به بخش «نگاه نو» (مسابقه فیلم های اول) سی و هفتمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر راه یافت و نامزد بهترین فیلم بخش نگاه نو شد.

 

فیلم دیدن این فیلم جرم است | معرفی کامل ، خلاصه داستان

 

 

حواشی

درباره این فیلم نوشته اند که برای اولین بار  است در تاریخ جمهوری اسلامی، فیلمی با بودجه یک نهاد انقلابی ساخته می‌شود که در آن، دو نهاد انقلابی روی هم اسلحه می‌کشند. شباهت موقعیت این فیلم به فیلم معروف «آژانس شیشه ای» اثر ابراهیم حاتمی کیا از دیگر نکات برجسته ای ست که منتقدان درباره آن بیان کرده اند. نمایش این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با دیدگاه های مختلفی همراه بوده و با واکنش های بسیاری در فضای مجازی از سوی کاربران روبرو شده است.

لیندا کیانی، بازیگر فیلم در زمان نمایش آن در جشنواره فجر از احتمال حذف خود در فضای سینما به‌خاطر مضمون ملتهب و جنجالی فیلم ابراز نگرانی کرد.

«دیدن این فیلم جرم است» تنها فیلم جشنواره فجر 37 بود که همچنان وضعیت اکران آن نامعلوم است؛ همزمان با معارفه‌ی محمدمهدی طباطبائی نژاد معاون جدید ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، محمدرضا شفاه تهیه کننده این فیلم در نامه‌ای سرگشاده به این مدیر، خواستار شفافیت موضع سازمان سینمایی درباره اکران این فیلم شد. نامه ای که بی پاسخ ماند.[۹] ابراهیم داروغه‌زاده، معاون پیشین نظارت و ارزشیابی و دبیر جشنواره فیلم فجر 8 ماه پس از سرنوشت نامعلوم این فیلم در توئیتی جنجالی، تلویحا عدم صدور پروانه نمایش این فیلم را به تصمیم وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی ارجاع داد و شائبه ها درباره «توقیف» این فیلم را بیش از پیش کرد.