تبلیغات بنری
معرفی کامل، خلاصه داستان و اسامی بازیگران سینما شهر قصه "سینما شهر قصه" فیلمی به نویسندگی و کارگردانی مشترک کیوان علی‌محمدی و علی‌اکبر حیدری و تهیه‌کنندگی کیوان علی‌محمدی و محمدرضا مصباح محصول سال ۱۳۹۷ ه.ش است. این "فیلم" در بخش سودای سیمرغ "سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر" حضور داشت.در ادامه ی این مطلب، به معرفی کامل، خلاصه داستان و اسامی بازیگران" سینما شهر قصه" می پردازیم. با ما همراه باشید.   معرفی فیلم «سینما شهر قصه» عنوان فیلمی به کارگردانی مشترک کیوان…
فیلم سینما شهر قصه | معرفی کامل، خلاصه داستان و اسامی بازیگران سینما شهر قصه

معرفی کامل، خلاصه داستان و اسامی بازیگران سینما شهر قصه

"سینما شهر قصه" فیلمی به نویسندگی و کارگردانی مشترک کیوان علی‌محمدی و علی‌اکبر حیدری و تهیه‌کنندگی کیوان علی‌محمدی و محمدرضا مصباح محصول سال ۱۳۹۷ ه.ش است. این "فیلم" در بخش سودای سیمرغ "سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر" حضور داشت.در ادامه ی این مطلب، به معرفی کامل، خلاصه داستان و اسامی بازیگران" سینما شهر قصه" می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

معرفی فیلم

«سینما شهر قصه» عنوان فیلمی به کارگردانی مشترک کیوان علی‌محمدی و علی اکبر حیدری است که با مضمون کلی تاریخ سینمای ایران در بستر یک داستان عاشقانه ساخته شده است.

 «سینما شهر قصه» تاریخ معاصر ما، از پیش از انقلاب تا امروز را روایت می‌کند؛ با این تفاوت که زاویه دید این فیلم سینما است. یعنی تاریخ معاصر را روایت کرده و در دل آن تاریخ سینمای ایران را هم مرور می‌کنیم. «سینما شهر قصه» فیلمی مفرح در ژانر کمدی عاشقانه است؛ یعنی همزمان در یک داستان عاشقانه، علاقه و عشق آدمها به سینما را هم می‌بینیم.

 

خلاصه داستان

خلاصه داستان: «سینما شهر قصه» فیلمی مفرح در ژانر کمدی عاشقانه است؛ یعنی همزمان در یک داستان عاشقانه، علاقه و عشق آدمها به سینما را هم می‌بینیم.

 

بازیگران

حامد کمیلی

آناهیتا درگاهی

بابک کریمی، فرخ نعمتی

سیاوش مفیدی

رویا میرعلمی

فریبا جدیکار

سیاوش پورخلیلی

حمیدرضا پگاه

علی اوجی

 

عوامل فیلم

کارگردان : کیوان علیمحمدی,  علی اکبر حیدری


نویسنده : کیوان علیمحمدی,  علی اکبر حیدری


تهیه‌کننده : محمدرضا مصباح,  کیوان علیمحمدی

 

نقد و نظرات

هوشنگ گلمکانی: سینما شهر قصه یکی از متاوفت ترین فیلم های جشنواره امسال است. فیلم یک نگاه نوستالژیک طنز آمیز به تاریخ سینمای ایران دارد. یک سینما پارادیزوی ایرانی با یک لحن خیلی خاص که واقعیت فانتزی را در‌ هم آمیخته برای دوست داران کل تاریخ سینمای ایران فیلم دلپذیری است.


آرامه اعتمادی: سینما شهر قصه می تواند همان نقطه ای باشد که اهالی دل خور سینما را دورهم جمع کند، یک یادآوری برای بزرگ بودن این هنر و ماندگار بودنش. دلیلی برای یادآوری اینکه چه خون دل هایی خورده شده تا ثانیه هایی درخشان روی پرده بزرگ بروند و چیزی از خود را بر ذهن و دل تماشاگران بگذراند.