تبلیغات بنری
سپند اميرسليماني با اشاره به انتقادها از سريال «کاميون» درباره ديگر سريال‌هاي نوروزي مثل «پايتخت6» بيان کرد که نبايد چنين قياسي بين سريال‌ها صورت بگيرد.   سپند اميرسليماني در شب‌هاي نوروز 99 با سريال «کاميون» در شبکه2 ديده شد، درباره نحوه پيوستن به اين مجموعه و ويژگي‌هاي اين سريال گفت: در گذشته چندين‌بار براي کارهاي سينمايي آقاي اطيابي دعوت به همکاري شده بودم، اما درگير کارهايي بودم که فرصت همکاري مهيا نمي‌شد.   وقتي پيشنهاد…
مقایسه دو سریال «کامیون» با «پایتخت۶»

سپند اميرسليماني با اشاره به انتقادها از سريال «کاميون» درباره ديگر سريال‌هاي نوروزي مثل «پايتخت6» بيان کرد که نبايد چنين قياسي بين سريال‌ها صورت بگيرد.

 

سپند اميرسليماني در شب‌هاي نوروز 99 با سريال «کاميون» در شبکه2 ديده شد، درباره نحوه پيوستن به اين مجموعه و ويژگي‌هاي اين سريال گفت: در گذشته چندين‌بار براي کارهاي سينمايي آقاي اطيابي دعوت به همکاري شده بودم، اما درگير کارهايي بودم که فرصت همکاري مهيا نمي‌شد.

 

وقتي پيشنهاد بازي در سريال «کاميون» داده شد، بهترين زمان بود که طلسم اين عدم همکاري شکسته شود. به اين ترتيب کار را شروع کرديم و شرايط خوبي حاکم بود تا اينکه ويروس کرونا در کشور همه‌گير شد و مشکلاتي به‌وجود آمد. وي ادامه داد: البته کار من تمام شده اما فکر مي‌کنم بچه‌ها هنوز درگير کار باشند که واقعا کارکردن در اين وضعيت، شرايط خيلي سختي دارد. چراکه بالاخره بايد مداوم در فيلمنامه تغييراتي ايجاد شود تا از محيط‌هاي در بسته، کمتر استفاده شود و افراد کمتري در صحنه باشند.

 

اما به هر حال گروه «کاميون» خيلي تلاش کرد که شرايط کاملا بهداشتي باشد و کار انجام شود. اميرسليماني همچنين درباره بازي در مجموعه «کاميون» توضيح داد: تاکنون نقش آدم‌هاي خل و چل را کمتر بازي کرده‌ام. صادقانه درباره بازي اين نقش نيز بايد بگويم که دليل اصلي پذيرفتن اين کار همان ماجراي همکاري با آقاي اطيابي و شهرام دانش‌پور تهيه‌کننده بود که هر دو مي‌خواستيم به وقوع بپيوندد و پيش‌تر درباره آن توضيح دادم. بازيگر سريال «کاميون» در ادامه تصريح کرد: به‌شخصه هيچ ايده‌اي نسبت به نقشي که قرار بود در مجموعه «کاميون» بازي کنم نداشتم. يعني اصلا در ابتدا فيلمنامه‌اي وجود نداشت که ما بخواهيم به اينکه چه کارهايي مي‌توانيم انجام دهيم فکر کنيم. من هم نمي‌دانستم که نقشم يک سکانس، سه قسمت يا 30 قسمت است و اصلا درباره آن اطلاعي نداشتم چون خود شهاب عباسي نويسنده سريال هماي شمايي کلي هم از نقش در ذهن داشت.

 

وي با اشاره به اينکه بخشي از نقش او در اتاق تست گريم در آمده است، افزود: ما با «اميد گلزاده» گريمور سريال در مرحله تست گريم به نتيجه مدل موهاي خاص اين شخصيت رسيديم و همين مو خيلي باعث شد که در بازي از آن استفاده کنم و نقشم وقتي کار شروع و نگارش آغاز شد،‌ با مشورت و به تدريج شکل گرفت. اين بازيگر در بخش ديگري از صحبت‌هايش درباره مقايسه سريال‌هاي نوروز با «پايتخت6» و انتقادها از سريال «کاميون» عنوان کرد: شايد آسان‌ترين جواب اين باشد که وقتي ما در جمعي کنار دوست چند ساله هستيم، با دوستان تازه کمتر ارتباط برقرار مي‌کنيم. «پايتخت» مجموعه‌اي است که 10 سال در زندگي مردم حضور دارد و بقيه هرجايي قرار بگيرند، مثل آن دوست قديمي در برابر ديگران، دوست تازه به شمار مي‌آيند.

 

اين فارغ از آن است که اين دوست، خوب، بد، بانمک يا بي‌نمک است. وي در پايان گفت: به‌طورکلي مردم يکي دو قسمت ابتدايي هر سريالي را نگاه مي‌کنند تا براساس انتخاب کنند که مي‌خواهند ادامه آن مجموعه را ببينند يا خير. «پايتخت» قبل از اينکه شروع شود، براي ديده شدن يا نشدن انتخاب شده است. يعني مردم در مواجه با اين سريال مي‌دانند که دلشان مي‌خواهد آن را ببينند يا نبينند. آنها مي‌دانند که با چه چيزي طرف هستند. به همين خاطر احساس مي‌کنم مقايسه يک کار قديمي طولاني مدت با يک کار تازه اساسا کاري منطقي نيست. حال فارغ از اينکه اين مقايسه، مقايسه درستي در بيايد يا نه. از همان ابتدا، مقايسه کردنشان اشتباه است.