تبلیغات بنری
نخستین حضور بین‌المللی انیمیشن کوتاه “نهنگ سفید” ساخته‌ی امیر مهران در بخش رقابتی فیلم کوتاه، جشنواره فیلم ورشو- لهستان و رونمایی از پوستر و تیزر بین المللی این فیلم در این پست از نظرتان می گذرد.   سی و ششمین دوره این جشنواره، از ١٨ تا ٢٧ مهرماه ۱۳۹۹(٩ تا ١٨ اکتبر) در لهستان به صورت حضوری و در سینماها برگزار خواهد شد. انیمیشن نهنگ سفید به عنوان تنها نماینده از کشور ایران در بخش رقابتی فیلم کوتاه این رویداد حضور خواهد داشت.“نهنگ سفید” فیلمی ضد جنگ و فارغ از…
نخستین حضور بین‌المللی انیمیشن کوتاه نهنگ سفید

نخستین حضور بین‌المللی انیمیشن کوتاه “نهنگ سفید” ساخته‌ی امیر مهران در بخش رقابتی فیلم کوتاه، جشنواره فیلم ورشو- لهستان و رونمایی از پوستر و تیزر بین المللی این فیلم در این پست از نظرتان می گذرد.

 

سی و ششمین دوره این جشنواره، از ١٨ تا ٢٧ مهرماه ۱۳۹۹(٩ تا ١٨ اکتبر) در لهستان به صورت حضوری و در سینماها برگزار خواهد شد. انیمیشن نهنگ سفید به عنوان تنها نماینده از کشور ایران در بخش رقابتی فیلم کوتاه این رویداد حضور خواهد داشت.

“نهنگ سفید” فیلمی ضد جنگ و فارغ از ملیت و قومیت، هفتمین اثر امیر مهران است. فیلم “شهر خاموش” یکی از آثار موفق این کارگردان بود که جوایز زیادی را در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی کسب کرد. زمان این انیمیشن بی‌کلام ۱۰ دقیقه می‌باشد و روایتگر تلاش مردی تنهاست که در پی یافتن دوستانی است که سالیان پیش در یک حمله هوایی از دست داده است. نهنگ سفید تنها تصویر و نشانه برجای مانده از آن حادثه در ذهن او است. این فیلم کوتاه از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و پخش بین‌الملل آن به عهده فهیمه(رها) پورقاسم می‌باشد.

عوامل این فیلم عبارتند از:

نویسنده و کارگردان، تهیه‌کننده: امیر مهران، متحرک‌سازی: جلال نعیمی، طراحی فضا و کانسپت: نعیم آزاد، طراحی شخصیت: ابوالفضل برومندی، آهنگ‌ساز: پژمان خلیلی، صداگذاری و ترکیب صدا: آرش قاسمی و محمد قاسمی، افکت و کامپوزیت سه‌بعدی: مسعود تقی‌مومنی، کامپوزیت و تدوین: امیر مهران، استوری‌بورد: عمار قنبرزاده، تصحیح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره‌چیان. برنا جمشیدی، مدل‌سازی سه‌بعدی: محمد شهرابی، ساخت تیزر: آرین وزیردفتری، مجری طرح: استودیو آدورن

شایان ذکر است، دو اثر دیگر نیز از هنرمندان ایرانی به عنوان نمایندگان کشورهای ترکیه و امریکا حضور خواهند داشت.