تبلیغات بنری
نگاهی به کارنامه‌ تولید خودروهای سواری در اولین ماه از سال 99 نگاهی اما به جزئیات آمار تولید خودروهای سواری در ماه نخست امسال نشان میدهد غول‌های جاده مخصوص چه افت و خیزی در این بازه زمانی داشته‌اند. طبق آمار استخراج شده از صورت‌های مالی ایران‌خودرو، گروه پژو این شرکت (به جز پژو ۲۰۰۸) تیراژی ۱۱ هزار و ۱۲۰ دستگاهی تا پایان فروردین امسال داشته که این آمار نشان از افزایش ۱۳ درصدی تیراژ پژویی‌ها در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته دارد. ایران‌خودرویی‌ها اما…
نگاهی به کارنامه‌ تولید خودروهای سواری در اولین ماه از سال ۹۹

نگاهی به کارنامه‌ تولید خودروهای سواری در اولین ماه از سال 99

نگاهی اما به جزئیات آمار تولید خودروهای سواری در ماه نخست امسال نشان میدهد غول‌های جاده مخصوص چه افت و خیزی در این بازه زمانی داشته‌اند. طبق آمار استخراج شده از صورت‌های مالی ایران‌خودرو، گروه پژو این شرکت (به جز پژو ۲۰۰۸) تیراژی ۱۱ هزار و ۱۲۰ دستگاهی تا پایان فروردین امسال داشته که این آمار نشان از افزایش ۱۳ درصدی تیراژ پژویی‌ها در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته دارد. ایران‌خودرویی‌ها اما آمار پژو ۲۰۰۸ را خارج از خانواده پژو منتشر می‌کنند و صورت‌های مالی آنها نشان می‌دهد خودروی موردنظر هیچ تولیدی در فروردین امسال نداشته است. این در حالی است که طی ماه مشابه سال گذشته، ایران‌خودرویی‌ها ۳۷۴ دستگاه از این محصول را مونتاژ کرده بودند. مشخص نیست که مونتاژ پژو ۲۰۰۸ برای همیشه در ایران‌خودرو به پایان رسیده یا اینکه این محصول دوباره به جاده مخصوص بازخواهد گشت.

 

از پژو که بگذریم، ایران‌خودرو در تولید سمند نیز با روندی افزایشی مواجه شده است. بنابر آمار منتشره، این شرکت طی ماه نخست امسال، هزار و ۷۳۶ دستگاه سمند را به تولید رسانده و این آمار سبب رشد بالغ‌بر ۸۸ درصدی تولید محصول موردنظر نسبت به فروردین ۹۸ شده است. در حال حاضر سمند تنها در سایت‌های مرکزی و مازندران ایران‌خودرو تولید می‌شود، هرچند در گزارش این شرکت به بورس مشخص نشده سهم هر یک از این سایت‌ها از تولید محصول موردنظر چند دستگاه بوده است. اما آن‌طور که آمار تولید منتشره در صورت‌های مالی ایران‌خودرو روایت می‌کند، این شرکت در تولید دنا روندی نزولی داشته است.

 

ایران‌خودرویی‌ها در فروردین امسال، هزار و ۷۲۲ دستگاه دنا را به تولید رسانده‌اند تا نسبت به ماه مشابه سال گذشته بیش از ۱۱درصد افت تولید را به خود ببینند. دنا در دو مدل معمولی و پلاس به تولید می‌رسد و هر دو مدل نیز قیمتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان در بازار دارند. افت تولید اما شامل دیگر محصول ایران‌خودرو یعنی رانا نیز شده است. طبق گزارش ارائه شده به بورس، در فروردین امسال ۲۷۸ دستگاه رانا در ایران‌خودرو به تولید رسیده که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۵/ ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

نگاهی هم بیندازیم به محصولات مونتاژی ایران‌خودرو، محصولاتی که برخی از آنها با خطوط تولید این شرکت وداع کرده‌اند. آن‌طور که گزارش ارائه شده به بورس روایت می‌کند، آبی‌های جاده مخصوص در فروردین امسال حتی یک دستگاه سوزوکی گرندویتارا نیز مونتاژ نکرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد ویتارا به دلیل تحریم از خطوط تولید ایران‌خودرو خداحافظی کرده است. در کنار ویتارا، ایران‌خودرو در فروردین امسال دانگ فنگ نیز مونتاژ نکرده است. مشخص نیست که عدم مونتاژ دانگ فنگ، موقتی است یا ایران‌خودرویی‌ها با این محصول چینی نیز وداع کرده‌اند. در بین دیگر مونتاژی‌های ایران‌خودرو اما هایمای چینی تیراژی ۴۲۳ دستگاهی طی نخستین ماه امسال از خود به جا گذاشته است. با توجه به این آمار، هایما افزایشی ۲۰ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال گذشته به خود می‌بیند. مونتاژ این محصول فعلا در ایران‌خودرو ادامه دارد و باید منتظر ماند و دید در آینده نیز تداوم خواهد داشت یا هایما هم به جمع حذفی‌ها می‌پیوندد.

 

به سایپا برویم و ببینیم این شرکت چه آماری در تولید محصولات خود طی فروردین امسال به جا گذاشته است. بنابر آمار ارائه شده به بورس، سایپایی‌ها به مونتاژ کیا سراتو پایان داده‌اند و این میهمان کره‌ای دیگر جایی در بین تولیدات این شرکت ندارد.

 

در بین دیگر محصولات سایپا، تیبا تیراژی سه هزار و ۷۴۲ دستگاهی از خود به جا گذاشته و بنابراین نسبت به فروردین سال گذشته حدودا ۵۵ درصد افت را نشان می‌دهد. آمارها در مورد پراید نیز خبر از افت تولید این محصول می‌دهند، خودرویی که سایپایی‌ها تا به امروز دو مدل از آن را حذف و تنها پراید باقیمانده نیز در تیرماه کنار گذاشته خواهد شد. طبق آمار، پراید در نخستین ماه امسال تیراژی سه هزار و ۵۶۲ دستگاهی از خود به جا گذاشته و در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته نزیک به ۶۳ درصد افت تولید را تجربه کرده است.از تیبا و پراید بگذریم و نگاهی هم به محصولات مونتاژی چینی سایپا و زیرمجموعه‌اش پارس‌خودرو بیندازیم. طبق آمار، پارس خودرو در فروردین امسال تنها ۱۷۹ دستگاه برلیانس را مونتاژ کرده است. تولید برلیانس در فروردین اما در حالی است که آریو دیگر محصول چینی گروه خودروسازی سایپا هیچ تولیدی در نخستین ماه امسال نداشته است. این اتفاق در مورد چانگان نیز افتاده، چه آنکه سایپا در فروردین امسال حتی یک دستگاه نیز از این محصول را مونتاژ نکرده است. باید منتظر ماند و دید آیا مونتاژی‌های سایپا به خط تولید این شرکت برمی‌گردند یا توقف مونتاژ  آنها همیشگی است.