تبلیغات بنری
پونه حاج محمدی، بازیگر توانای تئاتر، سینما و تلویزیون ایران و انگلستان است. او که چندسالی است که به خارج از کشور مهاجرت کرده، حالا به عنوان یک بازیگر انگلیسی فعالیت دارد. حالا با خبر بازپخش سریال “خانه ای در تاریکی” از رسانه ملی، تصمیم به معرفی یکی از بازیگران اصلی این سریال یعنی پونه حاج محمدی گرفتیم. در ادامه ی این مطلب، به بیوگرافی کامل این بازیگر، فیلم شناسی و عکسهای جدید او و همسرش می پردازیم. با ما همراه باشید.   بیوگرافی پونه حاج محمدیپونه حاج محمدی، بازیگر سینما و تلویزیون…
پونه حاج محمدی ; همه چیز درباره پونه حاج محمدی بازیگر ایرانی خارج نشین

پونه حاج محمدی، بازیگر توانای تئاتر، سینما و تلویزیون ایران و انگلستان است. او که چندسالی است که به خارج از کشور مهاجرت کرده، حالا به عنوان یک بازیگر انگلیسی فعالیت دارد. حالا با خبر بازپخش سریال “خانه ای در تاریکی” از رسانه ملی، تصمیم به معرفی یکی از بازیگران اصلی این سریال یعنی پونه حاج محمدی گرفتیم. در ادامه ی این مطلب، به بیوگرافی کامل این بازیگر، فیلم شناسی و عکسهای جدید او و همسرش می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

بیوگرافی پونه حاج محمدی

پونه حاج محمدی، بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی متولد دهه ۶۰ است. وی فارغ التحصیل لیسانس بازیگری و فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر و معماری تهران می باشد و هم اکنون ساکن بریتانیا است.

 
سالهای فعالیت

حاج‌محمدی بازیگری رو از سال ۱۳۷۶–۱۳۷۷ با کلاس‌های مهین اسکویی شروع کرد، او نخستین بار به عنوان اولین کار حرفه ای خود در سال ۱۳۸۰ با فیلم “نیمه پنهان” به کارگردانی تهمینه میلانی در سینما حضور یافت.

 

بعد از آن با بازی در فیلم “عروسک فرنگی” در سال ۱۳۸۴ در کنار خسرو شکیبایی به شهرت رسید و بعد از آن با بازی در سریال “خانه ای در تاریکی” و ” مزرعه کوچک” به اوج محبوبیت رسید.

 در اوج شهرت، ناخواسته از بازیگری در ایران کناره گرفت و دیگر در سینما و تلویزیون ایران ظاهر نشد. او در سال ۲۰۱۰ بعد از گلشیفته فراهانی، از ایران مهاجرت کرد و حالا به عنوان یک بازیگر ایرانی در سینما و تلویزیون بریتانیا فعالیت دارد.

 

او بعد از مهاجرتش به بریتانیا، برای اولین بار در یک فیلم پرهزینه انگلیسی بنام “ماشین Machine” که آوریل ۲۰۱۳ در جشنواره ترایبکا در نیویورک اکران عمومی شد، به عنوان اولین کار حرفه ای خود ظاهر شد.

 
همسر پونه حاج محمدی

پونه چند سالی است که متاهل است. همسر وی Caradog W. James  است، آنها صاحب یک دختر به نام رایکا هستند.

 

فیلم های سینمایی

    (Don’t Knock Twice (2016
    (In the Future, They Ate from the Finest Porcelain (2015
    (Words with Gods (2014
    (The Machine (2013
    عروسک فرنگی (۱۳۸۴)
    نیمه پنهان (۱۳۸۰)

 

مجوعه های تلویزیونی

    مزرعه کوچک (۱۳۸۳)
    خانه ای در تاریکی (۱۳۸۲)

 

عکسهای پونه حاج محمدی

 

پونه حاج محمدی ; همه چیز درباره پونه حاج محمدی بازیگر ایرانی خارج نشین

پونه حاج محمدی ; همه چیز درباره پونه حاج محمدی بازیگر ایرانی خارج نشین

پونه حاج محمدی ; همه چیز درباره پونه حاج محمدی بازیگر ایرانی خارج نشین