تبلیغات بنری
رسانه های فنلاندی خبر فرود هواپیماهای دولت ایالات متحده در هلسینکی را گزارش دادند.  اسپوتنیک : دو هواپیما با علایم دولتی آمریکا و نوشته « United States of America» از عصر یکشنبه (اول ماه ژوئیه) در فرودگاه هلسینکی-وانتاآ قرار دارند. روزنامه «ایلتا سانومات» نوشت: یکی از هواپیماها در ترمینال کاری فرودگاه قرار دارد و دیگری در محل پارک اتوبوس ها بین باندهای فرود.     در اداره پلیس هلسینکی و سفارت آمریکا از تفسیر این خبر خودداری ورزیدند. توماس گروبیش سخنگوی مطبوعاتی…
هواپیماهای دولت آمریکا در هلسینکی چه می کنند؟

رسانه های فنلاندی خبر فرود هواپیماهای دولت ایالات متحده در هلسینکی را گزارش دادند.

 اسپوتنیک : دو هواپیما با علایم دولتی آمریکا و نوشته « United States of America» از عصر یکشنبه (اول ماه ژوئیه) در فرودگاه هلسینکی-وانتاآ قرار دارند.

روزنامه «ایلتا سانومات» نوشت: یکی از هواپیماها در ترمینال کاری فرودگاه قرار دارد و دیگری در محل پارک اتوبوس ها بین باندهای فرود.

 

هواپیمای امریکایی

 

در اداره پلیس هلسینکی و سفارت آمریکا از تفسیر این خبر خودداری ورزیدند.

توماس گروبیش سخنگوی مطبوعاتی سفارت آمریکا در هلسینکی (فنلاند) گفت:« متأسفم ولی ما نمی توانیم هیچگونه اطلاعاتی در خصوص تهیه مقدمات اینگونه دیدارهای احتمالی در اختیار رسانه ها بگذاریم».

مدتی قبل اعلام شده بود که دیدار روسای جمهور روسیه و آمریکا ممکن است 16 ماه ژوئیه در هلسینکی برگزار شود. در دیدار قریب الوقوع رهبران دو کشور قصد دارند دورنمای پیشرفت مناسبات دو جانبه و موضوعات مهم دستور روز بین المللی را بررسی کنند.

روسای جمهور روسیه و آمریکا دو بار با یکدیگر دیدار داشتند. در ژوئیه سال 2017 در زمان اجلاس «جی 20» در هامبورگ که به بررسی مسائل در مناسبات دو جانبه و بحران های سوریه و اوکراین پرداختند.

دیدار بعدی پوتین و ترامپ در زمان برگزاری اجلاس سازمان همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه در دانانگ انجام شد.

دیدار هلسینکی اولین دیدار تمام و کمال دو رئیس جمهور خواهد بود.