تبلیغات بنری
گفت‌وگوی محمدجواد ظریف با همتای اوکراینی خود پیرامون سخنان یک نماینده مجلس ایران درباره سرنگونی پرواز ۷۵۲ توسط سپاه با واکنش خانواده قربانیان روبرو شد. آنها می‌گویند مسافران بیگناه زیر خاک‌اند و ظریف مشغول مذاکره. «مسافران بی‌گناه یک هواپیما در گور خفته‌اند، قاتلان به نام قهرمانان ملی در دفاع از بیت رهبری در تلویزیون ظاهر می‌شوند و معترضان به جنایت، در زندان هستند. وزیر خارجه همچنان مشغول مذاکره است» این بخشی از توییت حامد اسماعیلیون، سخنگوی خانواده جان…
واکنش اعتراضی خانواده قربانیان هواپیمای اوکراین به سخنان ظریف

گفت‌وگوی محمدجواد ظریف با همتای اوکراینی خود پیرامون سخنان یک نماینده مجلس ایران درباره سرنگونی پرواز ۷۵۲ توسط سپاه با واکنش خانواده قربانیان روبرو شد. آنها می‌گویند مسافران بیگناه زیر خاک‌اند و ظریف مشغول مذاکره.

«مسافران بی‌گناه یک هواپیما در گور خفته‌اند، قاتلان به نام قهرمانان ملی در دفاع از بیت رهبری در تلویزیون ظاهر می‌شوند و معترضان به جنایت، در زندان هستند. وزیر خارجه همچنان مشغول مذاکره است» این بخشی از توییت حامد اسماعیلیون، سخنگوی خانواده جان باختگان پرواز ۷۵۲ و در واکنش به گفتگوی تلفنی روز دوشنبه هشتم اردیبهشت (۲۷ آوریل) با همتای اوکراینی‌اش کولبا دمیترو است.

 

وزیر خارجه ایران در یک گفت‌وگوی تلفنی درباره سرنگون کردن هواپیمای اوکراین توسط سپاه پاسداران با وزیر خارجه اوکراین ادعای حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس را تکذیب کرد که روز ۱۷ فروردین در مصاحبه با روزنامه "همدلی" مدعی شده بود نوع حرکت هواپیمای مسافربری ۷۵۲ اوکراین «مشکوک» بوده و «کنترل این هواپیما در اختیار آمریکا» بوده است. او در عین حال مدعی شده بود که برخلاف اظهارات مقامات ایران، هیچ کس تا کنون در ارتباط با پرونده سرنگونی هواپیمای مسافربری یاد شده دستگیر و بازداشت نشده است.

به دنبال این اظهارات وادیم پریستایکو، معاون نخست‌وزیر اوکراین در امور هم‌پیوندی اروپایی سخنان حسن نوروزی را به شدت محکوم کرد و از دولت ایران خواستار "پاسخ سریع" درباره مضمون آن شد. او این اظهارات را بی‌احترامی محض نسبت به جان قربانیان سرنگونی هواپیمای یاد شده دانست