1 ​ 2 وضعیت بورس فردا 16 مرداد | پیش‌ بینی بورس امروز شنبه 16 مرداد 1400

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

وضعیت بورس فردا 16 مرداد | پیش‌ بینی بورس امروز شنبه 16 مرداد 1400

بورس 1400/5/16,بازار سرمایه 16 مرداد,پیش بینی بورس فردا شنبه,پیش بینی بورس,

پیش‌بینی بورس برای شنبه 16 مرداد 1400  بازار سرمایه امروز با رشد تقاضا همراه شد همچنین سیگنال‌های رئیس جمهور جدید به روند مثبت بازار کمک کرد. اما بازار بورس در روز شنبه 16 مرداد به چه صورت خواهد بود؟ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت در ادامه روند صعودی خود و به دنبال برگزاری مراسم تنفیذ رییس جمهوری با ۹۰ هزار واحد افزایش نسبت به هفته گذشته با ثبت رقم یک‌میلیون و ۴۰۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان…

تبلیغات بنری
پیش‌بینی بورس برای شنبه 16 مرداد 1400  بازار سرمایه امروز با رشد تقاضا همراه شد همچنین سیگنال‌های رئیس جمهور جدید به روند مثبت بازار کمک کرد. اما بازار بورس در روز شنبه 16 مرداد به چه صورت خواهد بود؟ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت در ادامه روند صعودی خود و به دنبال برگزاری مراسم تنفیذ رییس جمهوری با ۹۰ هزار واحد افزایش نسبت به هفته گذشته با ثبت رقم یک‌میلیون و ۴۰۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان…
وضعیت بورس فردا 16 مرداد | پیش‌ بینی بورس امروز شنبه 16 مرداد 1400

پیش‌بینی بورس برای شنبه 16 مرداد 1400 

بازار سرمایه امروز با رشد تقاضا همراه شد همچنین سیگنال‌های رئیس جمهور جدید به روند مثبت بازار کمک کرد. اما بازار بورس در روز شنبه 16 مرداد به چه صورت خواهد بود؟

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت در ادامه روند صعودی خود و به دنبال برگزاری مراسم تنفیذ رییس جمهوری با ۹۰ هزار واحد افزایش نسبت به هفته گذشته با ثبت رقم یک‌میلیون و ۴۰۶ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته‌ای که گذشت (چهارشنبه، ۱۳ مرداد ‌ماه) به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد ورود پیدا کرد و با ۹۰ هزار واحد افزایش نسبت به هفته نخست مرداد ماه، به عدد یک‌میلیون و ۴۰۶ هزار واحد رسید و ۸.۵ درصد رشد داشت.

بر این اساس، شاخص کل در پایان روز چهارشنبه هفته گذشته (۶ مرداد ماه) در حالی با رقم یک میلیون و ۳۱۶ هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم روز (چهارشنبه، ۱۳ مرداد ماه) به یک‌میلیون و ۴۰۶ هزار واحد رسید.

شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته ۳۹۶ هزار و ۷۴۵ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۴۰۳ هزار و ۲۶۴ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از ۲۵۰ هزار و ۷۵۹ واحد به عدد ۲۵۴ هزار و ۸۲۰ واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس، نمادهای سپید ماکیان (سپید)، ‌ سایپا (خساپا)، گروه دارویی برکت (برکت)، ایران خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایرانر (فملی)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت پیمانکاری صنعتی، چند رشته‌ای صنعتی، شیمیایی، محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری، استخراج کانه‌های فلزی، فلزات اساسی، بیمه و بازنشستگی، استخراج زغال سنگ، فنی و مهندسی، مخابرات، هتل و رستوران، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، فرآورده های نفتی، سرمایه‌گذاری‌ها، قند وشکر، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت‌های کمکی به‌جز نهادهای مالی واسط، سایر واسطه‌گری‌های مالی، دارویی، وسایل ارتباطی، منسوجات، کانی غیرفلزی جزو صنایع مثبت بازار بودند.

همچنین سایر حمل و نقل، فعالیت مهندسی، تجزیه، تحلیل و آزمایش فنی، چاپ، محصولات چوبی، کاشی و سرامیک، سیمان، آهک و گچ، لاستیک و پلاستیک، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، محصولات کاغذی، خرده فروشی، خودرو و قطعات، بانک‌ها و موسسات اعتباری، صنایع غذایی به‌ جز قند و شکر، محصولات چرمی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، استخراج نفت، گاز جز اکتشافات، زراعت و خدمات وابسته، محصولات فلزی، دستگاه‌های برقی، ماشین‌آلات و تجهیزات، فعالیت های سرگرمی و خلاقانه و رایانه از جمله صنایعی بودند که بازدهی منفی را در بازار ثبت کردند.

بررسی روند معاملات بازار بورس در هفته‌ای که گذشت نشان می‌دهد که ارزش کل معاملات در هفته جاری با ۷۲ درصد رشد نسبت به هفته گذشته توانست از ۱۶۷ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به ۲۸۶ هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال برسد.

همچنین حجم کل معاملات در هفته جاری نسبت به هفته گذشته با رشدی ۱۰۷.۵ درصدی از ۱۸ هزار و ۲۵۸ میلیون سهم به ۳۷ هزار و ۸۸۳ میلیون سهم رسید.

بازار سهام جلو افتاد، بازار بدهی عقب کشید

بررسی وضعیت بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله نشان می‌دهد که تنها روند بازار بدهی در هفته جاری نسبت به هفته قبل نزولی بوده است به طوری که ارزش معاملات در بازار اول سهام از ۶۳ هزار و ۲۲۱ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۱۲۵ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال در هفته جاری رسید که رشدی ۹۸ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین حجم معاملات در این بازار با ۱۳۴ درصد افزایش توانست از ۶۵۸۵ سهم در هفته گذشته به ۱۵ هزار و ۴۰۵ میلیون سهم در هفته جاری برسد.

براساس این گزارش ارزش معاملات در بازار دوم سهام با ۹۴ درصد رشد از ۶۰ هزار و ۶۷ میلیارد ریال در هفته قبل تا ۱۱۶ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال در هفته جاری افزایش یافت.

حجم معاملات در بازار دوم سهام نیز با رشدی ۱۱۴ درصدی از ۹۱۱۳ میلیون سهم به ۱۹ هزار و ۵۰۸ میلیون سهم رسید.

این در حالی است که روند حرکت بازار بدهی در هفته جاری نسبت به هفته قبل نزولی بود به طوری که ارزش معاملات در این بازار با ۸۸ درصد کاهش از ۸۸۶۹ میلیارد ریال به ۱۰۸۳ میلیارد ریال رسید.

حجم معاملات بازار بدهی نیز کاهشی ۸۸ درصدی را تجربه کرد و از ۹ میلیون برگه به ۱.۱۰ میلیون برگه رسید.

بازار مشتقه نیز هفته‌ای صعودی را پشت سر گذاشت و ارزش معاملات در این بازار با ۲۴۶ درصد افزایش از ۵۷ میلیارد ریال به ۱۹۷ میلیارد ریال رسید.

حجم معاملات این بازار نیز از ۱۷ میلیون قرارداد به ۲.۷ میلیون قرارداد رسید که رشدی ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین ارزش معاملات در صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله رشدی ۲۵.۵۸ درصدی را تجربه کرد و از ۳۵ هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال تا ۴۴ هزار و ۱۱۲ میلیارد ریال افزایش یافت.

حجم معاملات این بازار نیز از ۲۵۳۴ میلیون یونیت به ۲۹۴۸ میلیون یونیت رسید که رشدی ۱۶.۳۴ درصدی را نشان می‌دهد.