1 ​ 2 پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ با ساعت بازی ها یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ با ساعت بازی ها یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰

نتایج کشتی امروز فرنگی یکشنبه 18 مهر 1400,ساعت مسابقات کشتی فرنگی امروز یکشنبه 18 مهر,برنامه مسابقات کشتی فرنگی نروژ امروز 18 مهر,

پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ با ساعت بازی ها یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ و آخرین نتایج مسابقات امروز یکشنبه را در این از پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز بخوانید. واضح نیوز / برنامه روز سوم چهارم کشتی فرنگی قهرمانی جهان یکشنبه 18 مهر / 5 نماینده ایران در رده بندی و فینال 5 وزن به روی تشک می روند.  رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ از ظهر روز پنجشنبه آغاز شده است.  رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ به میزبانی اسلو پایتخت نروژ، از ظهر روز پنج شنبه به وقت ایران آغاز شده…

تبلیغات بنری
پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ با ساعت بازی ها یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ و آخرین نتایج مسابقات امروز یکشنبه را در این از پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز بخوانید. واضح نیوز / برنامه روز سوم چهارم کشتی فرنگی قهرمانی جهان یکشنبه 18 مهر / 5 نماینده ایران در رده بندی و فینال 5 وزن به روی تشک می روند.  رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ از ظهر روز پنجشنبه آغاز شده است.  رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ به میزبانی اسلو پایتخت نروژ، از ظهر روز پنج شنبه به وقت ایران آغاز شده…
پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ با ساعت بازی ها یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰

پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ با ساعت بازی ها یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ و آخرین نتایج مسابقات امروز یکشنبه را در این از پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز بخوانید.

واضح نیوز / برنامه روز سوم چهارم کشتی فرنگی قهرمانی جهان یکشنبه 18 مهر / 5 نماینده ایران در رده بندی و فینال 5 وزن به روی تشک می روند. 

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ از ظهر روز پنجشنبه آغاز شده است. 

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ به میزبانی اسلو پایتخت نروژ، از ظهر روز پنج شنبه به وقت ایران آغاز شده است.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت های 4 وزن اول به دو مدال برنز توسط محمدعلی گرایی در 77 کیلو و پژمان پشتام در 82 کیلو رسید و محمدرضا مختاری هم با شکست در دیدار رده بندی به مقام پنجم دست یافت. این در حالی است که روس ها استارت خود را برای قهرمانی زدند و با یک طلا، دو نقره و یک برنز در پایان روز دوم، با 80 امتیاز صدرنشین هستند. در جدول رده بندی تیمی آذربایجان با 66 امتیاز در رده دوم قرار دارد و ایران و ترکیه با 40 امتیاز در رده سوم هستند.


اما در روز سوم مسابقات و در شرایطی که مسابقات فینال و رده بندی 3 وزن دوم امروز برگزار می شود، ایران بیش از قبل امیدوار است. روز گذشته به جز مهرداد مردانی که از دور رقابت ها کنار رفت و 6 امتیاز با حضور در مرحله یک چهارم نهایی برای ایران کسب کرد، علی اکبر یوسفی در 130 کیلو و محمدهادی ساروی در 97 کیلو به فینال راه یافتند. این دو فرنگی کار ایرانی که امشب برای کسب مدال طلا روی تشک می روند، حداقل هر کدام 20 امتیاز و حداکثر 25 امتیاز می توانند برای تیم ملی ایران در بخش تیمی اندوخته داشته باشند. ضمن اینکه آخرین طلای کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی در سال 2014 توسط حمید سوریان کسب شده و حالا بعد از 7 سال همه در انتظار طلایی شدن شاگردان بنا در نروژ هستند.


 علاوه بر این دو فینالیست، در روز سوم مسابقات و در سه وزن پایانی، میثم دلخانی در 63 کیلو، محمدرضا گرایی در 67 کیلو و رامین طاهری در 87 کیلو روی تشک رفته اند. در پایان رقابت های امروز محمدرضا گرایی، قهرمان المپیک توکیو و میثم دلخانی، فرنگی کار جوان ایران به فینال راه یافتند، اما رامین طاهری قبل از نیمه نهایی متوقف شد و با توجه به شکست کشتی گیر دانمارکی در نیمه نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.

 

پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ ۲۰۲۱ با ساعت بازی ها یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰

در ادامه نتایج لحظه به لحظه 5 فرنگی کار ایرانی را در روز سوم مسابقات جهانی (شنبه 17 مهر) مشاهده می کنید:

63 کیلوگرم:

* در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی که قبلا سابقه حضور در مسابقات جهانی را داشته، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف دنیز منیکسه از آلمان رفت. بعد از گذشت حدود یک دقیقه از کشتی، داوران به کشتی گیر آلمانی اخطار دادند. دلخانی در حالت خاک توانست 4 بارانداز متوالی را اجرا کند و با نتیجه 9 بر صفر در کمتر از دو دقیقه به برتری برسد و به یک چهارم نهایی راه پیدا کند.

 

* میثم دلخانی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین قرار گرفت و در یک جدال سخت و دشوار با اینکه سه بر یک از حریف عقب افتاده بود، در فاصله یک دقیقه مانده به پایان توانست کشتی گیر اوکراینی را خاک کرده و نتیجه را سه بر سه کند. این نتیجه به معنای پیروزی دلخانی بود چون او امتیاز آخر را به دست آورد و راهی نیمه نهایی شد.


* بدین ترتیب دلخانی باید عصر امروز برای رسیدن به فینال به مصاف برنده کشتی گیران آذربایجان و کره جنوبی برود.

 

* در دیدار نیمه نهایی وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی برابر طالح ممدوف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان قرار گرفت. بعد از یک دقیقه داوران به حریف آذربایجانی اخطار دادند تا او در خاک بنشیند. میثم دلخانی در خاک توانست با اجرای دو بارانداز و یک سالتوبارانداز زیبا، کشتی را 9 بر صفر کند و با یک توفان زودهنگام به فینال برسد.

  • * بدین ترتیب فردا میثم دلخانی برای کسب مدال طلا به مصاف لری آبولادزه دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان می رود.

67 کیلوگرم:


* در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی، قهرمان المپیک توکیو پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل  تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن قرار گرفت. گرایی که نتوانست از فرصت به وجود آمده در خاک استفاده کند و اسیر فنون حریف شد، 6 بر یک عقب افتاد. او در فاصله یک دقیقه مانده به پایان کشتی حریف را به پل زد و کشتی را 6 بر 5 کرد، اما اجازه نداد کشتی گیر ژاپنی از پل بیرون بیاید و او را ضربه فنی کرد تا از یک شکست غیرمنتظره فرار کند. بدین ترتیب گرایی راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله به مصاف حسرت جعفراف از آذربایجان می رود.

 

* در مرحله یک چهارم نهایی وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی مقابل جعفراف از آذربایجان قرار گرفت. بعد از اخطار داوران به حریف، گرایی توانست در خاک به زیبایی دو بار سالتوبارانداز را اجرا کند و 9 بر صفر پیش بیفتد. اعتراض مربیان حریف هم رد شد تا نتیجه نهایی 10 بر صفر به سود گرایی باشد.


* بدین ترتیب محمدرضا گرایی عصر امروز در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی گیران صربستان و گرجستان می رود.

 

* محمدرضا گرایی در مرحله نیمه نهایی مقابل راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان قرار گرفت. گرایی که در ابتدای کشتی توانست از حریف اخطار بگیرد، به شکل عجیبی این فرصت را از دست داد. در ادامه طی یک کش و قوس کشتی گیر گرجستانی سه امتیاز و گرایی یک امتیاز کسب کردند. در حالی که گرایی در تایم دوم برای جبران به تشک آمده بود، از سوی داوران اخطار گرفت، اما او اعتقاد داشت پای حریف بیرون تشک رفته است. اعتراض گرایی قابل قبول نبود تا نتیجه کشتی 5 بر یک شود. گرایی یک دقیقه زمان برای جبران داشت و بعد از بیرون رفتن پای حریف، یک بار هم او بیرون رفت تا کشتی 6 بر 2 شود. در ثانیه های پایانی فرار رو به عقب کشتی گیر گرجستانی کار دست او داد و دو بار از داوران اخطار دریافت کرد و دو امتیاز هم هر بار به گرایی داده شد. بار دوم داوران در حالی دو امتیاز به گرایی دادند که یک ثانیه به پایان کشتی باقی مانده بود. در نهایت اعتراض مربیان گرجستان هم پذیرفته نشد تا گرایی 7 بر 6 برنده این جدال حساس شود.

  • * بدین ترتیب محمدرضا گرایی به فینال مسابقات جهانی صعود کرد و فردا برای کسب مدال طلا باید به مصاف نظیر عبداله یف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه می رود.

 

87 کیلوگرم: 


* در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول مقابل میهایل برادو از مولداوی قرار گرفت. در تایم اول داوران به حریف مولداویایی اخطار دادند و طاهری توانست یک بار حریف را بارانداز کند و 3 بر صفر پیش بیفتد. در ادامه تایم اول یک امتیاز به برادو رسید. در تایم دوم نیز داوران یک اخطار به طاهری و یک امتیاز به حریف دادند، اما همین نتیجه تا پایان از سوی طاهری حفظ شد تا او 3 بر 2 در یک کشتی نزدیک به برتری برسد. وی در دور بعد به مصاف تورپال بیسلطان اف از دانمارک می رود.

 

* در دور دوم وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری مقابل تورپال بیسلطان اف از دانمارک قرار گرفت. در حالی که طاهری در تایم اول فرصت اجرای فن در خاک را از حریف داشت، نتوانست از این فرصت استفاده کند و با اخطاری که در تایم دوم گرفت، با نتیجه یک بر یک هم بازنده بود. در لحظات پایانی که طاهری سعی می کرد امتیاز برتری را بگیرد، در خاک حریف نشست و نتیجه را 3 بر یک واگذار کرد.
* بدین ترتیب رامین طاهری  باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا او نیز شانس ادامه کار در گروه بازنده ها را بدست آورد.

 

*‌ رامین طاهری که در دور یک هشتم نهایی مقابل تورپال بیسلطان اف از دانمارک با نتیجه 3 بر 1 مغلوب شده بود، با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.

 

97 کیلوگرم: 


* در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی که دیروز رقبایی از کشورهای روسیه، گرجستان و ایتالیا را با اقتدار پشت سر گذاشت، امشب در فینال به مصاف الکس زوکه از مجارستان می رود.

 

130 کیلوگرم: 


* در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی دیروز رقبایی از کشورهای ارمنستان، نروژ و شیلی را برای رسیدن به فینال کنار زد و امشب برای کسب مدال طلا به مصاف زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه می رود.

 

پخش زنده مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نروژ 2021 با ساعت بازی ها یکشنبه 18 مهر

اسامی فینالیست های سه وزن دوم به شرح زیر است:


60 کیلوگرم: ویکتور چیوبانو (مولداوی) – ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان)

97 کیلوگرم: محمدهادی ساروی (ایران)- الکس زوکه (مجارستان)

130 کیلوگرم: علی اکبر یوسفی (ایران) – زورابی گدخوری (روسیه)

برنامه مسابقات کشتی فرنگی یکشنبه ۱۸ مهرماه:

ساعت ۸ تا ۸:۱۵: وزن کشی مجدد اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰: مسابقات شانس مجدد اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰: مسابقات رده بندی و فینال اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی


اختلاف ساعت ایران با نروژ یک ساعت و نیم است به طوری که ساعت ۱۰:۳۰ به وقت نروژ ساعت ۱۲ به وقت ایران است.