1 ​ 2 پرداخت فوق العاده ویژه معلمان کی پرداخت می‌شود 10 شهریور 1400

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

پرداخت فوق العاده ویژه معلمان کی پرداخت می‌شود 10 شهریور 1400

جدول فوق العاده ویژه معلمان,فوق العاده ویژه فرهنگیان در بودجه ۱۴۰۰,فوق العاده ویژه معلمان شهریور 1400,

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: پرداخت ویژه فوق العاده معلمان شهریور 1400 مطابق قانون در این ماه پرداخت می شود در جلسه ای با حضور معاونین وزارت آموزش و پرورش، دیوان محاسبات کل کشور و سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت فوق العاده ویژه معلمان به استناد "بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، با رعایت مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت ۵۰۰۰ هه مورخ  ۱۵/۱۱/۱۳۹۳ هیأت وزیران" برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱ و حداکثر ۲۷ درصد براساس بند الف تبصره ۱۲ قانون کل کشور، مقرر شد پس از…

تبلیغات بنری
وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: پرداخت ویژه فوق العاده معلمان شهریور 1400 مطابق قانون در این ماه پرداخت می شود در جلسه ای با حضور معاونین وزارت آموزش و پرورش، دیوان محاسبات کل کشور و سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت فوق العاده ویژه معلمان به استناد "بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، با رعایت مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت ۵۰۰۰ هه مورخ  ۱۵/۱۱/۱۳۹۳ هیأت وزیران" برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱ و حداکثر ۲۷ درصد براساس بند الف تبصره ۱۲ قانون کل کشور، مقرر شد پس از…
پرداخت فوق العاده ویژه معلمان کی پرداخت می‌شود 10 شهریور 1400

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: پرداخت ویژه فوق العاده معلمان شهریور 1400 مطابق قانون در این ماه پرداخت می شود

در جلسه ای با حضور معاونین وزارت آموزش و پرورش، دیوان محاسبات کل کشور و سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت فوق العاده ویژه معلمان به استناد "بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، با رعایت مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت ۵۰۰۰ هه مورخ  ۱۵/۱۱/۱۳۹۳ هیأت وزیران" برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱ و حداکثر ۲۷ درصد براساس بند الف تبصره ۱۲ قانون کل کشور، مقرر شد پس از رفع مغایرت احکام صادره، افزایش فوق العاده ویژه مشمولین مفاد مصوبه یادشده در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ اعمال گردد.

 

براین اساس مابه التفاوت فروردین لغایت مرداد ۱۴۰۰ نیز، همزمان با حقوق و مزایای شهریور ماه پرداخت خواهد شد

مبلغ فوق العاده ویژه معلمان چقدر است

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش قرار بود مبلغی بین ۲۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان به حقوق معلمان اضافه شود. مبلغی تحت عنوان «فوق‌العاده ویژه معلمان». اما حالا فوق‌العاده معلمان واریز نشده است. مبلغی بین یک تا ۴ میلیون تومان برای پنج ماه.

اما ماجرا چیست؟ رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش پیش از این اعلام کرده بود که «احکام فوق‌العاده ویژه معلمان مشخص شده و قرار است مابه‌التفاوت آن از ابتدای سال جاری محاسبه و با حقوق مردادماه پرداخت شود.

فوق العاده ویژه فرهنگیان در بودجه ۱۴۰۰

آخرین خبر از فوق العاده ویژه فرهنگیان

اعتراض معلمان به عدم پرداخت فوق‌العاده شغلی در حالی است که دولت اعلام کرده اجرای این طرح نیاز به حدود ۱۸ هزار میلیارد ریال بودجه دارد.

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «حذف فوق‌العاده ویژه فرهنگیان در نقطه اجرا، صدای اهالی‌ آموزش ‌و پرورش را درآورده و باعث اعتراض گسترده آنها به مدیران بالادست وزارت آموزش‌وپرورش شده است. ماجرا از این قرار است که اوایل تیر امسال برخی از دبیران و رؤسای تشکل‌های صنفی معلمان و فرهنگیان در جلسه‌ای از محمدباقر نوبخت، رئیس وقت سازمان بودجه و برنامه خواستند که فوق‌العاده ویژه حقوق کارکنان دولت که در بند ۱۰ فصل ۱۰ قانون خدمات کشوری آمده و برای همه کارمندان دولت جز فرهنگیان اجرا شده را به جریان بیندازد تا معلمان نیز مانند سایر کارکنان دولت از مواهب آن برخوردار شوند.

بعد از چندین جلسه، محمدباقر نوبخت، رئیس پیشین سازمان برنامه و بودجه، با پرداخت فوق‌العاده ویژه برای فرهنگیان موافقت کرد و از صدور احکام جدید خبر داد. بعد از آن تمام کارهای مربوط به احکام جدید انجام شد و قرار بود آنها در مرداد ۱۴۰۰ حقوق خود را بر اساس احکام جدید دریافت کنند که رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه مانع از آن شد و دستور صادر کرد که حقوق فرهنگیان بر اساس احکام قدیمی با چند روز تأخیر پرداخت شود. مسعود میرکاظمی در توضیح این اقدام خود یکشنبه‌شب به یکی از بخش‌های خبری تلویزیون آمد و گفت: «متوسط افزایش فوق‌العاده معلمان در همسان‌سازی از حد مجاز قانونی بیشتر شده بود و ما از دستگاه‌های نظارتی سؤال کردیم و جلسه گذاشتیم که راه‌ حلی پیدا کنند. وزیر آموزش‌وپرورش گفت سه روز طول می‌کشد که احکام را اصلاح و مطابق با قانون کنند. ما هم برای این که این سه روز حقوق معلمان دیر نشود، از فایل حقوق ماه‌های قبل که بر اساس حکم‌های سابق معلمان بود، استفاده کردیم که در پرداخت‌ها فاصله نیفتد. حالا قرار است احکام جدید را به دولت ببریم تا منبع لازم برای آن دیده و منظم شود. چون اختلاف حساب رقمی معادل ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ میلیارد تومان می‌شود که مغایر با آیین‌نامه و مصوبات دولت است.»

میرکاظمی سپس این را هم گفت که «برخی کارها در روزهای آخر اتفاق افتاده که اخلاقی نبوده. ‌ای کاش این کارها را نمی‌کردند تا امروز ما در تنگنا قرار نگیریم و این احساس ایجاد نمی‌شد که معلمان در برابر دولت قرار گرفته‌اند. این کاری که به‌ عنوان انضباط مالی انجام می‌شود فقط برای این است که این اتفاقات در آینده نیفتد چون فشار آن روی اقشار ضعیف جامعه وارد می‌شود.»

احکام فوق العاده ویژه فرهنگیان کی صادر میشود

بلاخره پی از پیگیری های چند ماهه معلمان احکام جدید فوق العاده ویژه فرهنگیان صادر شد. بر اساس مجوزه سازمان برنامه و بودجه فوق العاده ویژه 21 تا 27 درصدی برای فرهنگیان در نظر گرفته شد. بر اساس احکام جدید صادر شده فوق العاده ویژه معلمان حکم نومعلمان 750.000 تومان افزایش یافته است. آموزش و پرورش اعلام کرده است که معوقات با حقوق مرداد پرداخت می گردد. قرار است احکام جدید از فروردین ماه 1400 محاسبه شود. معوقات مربوط به ماه های گذشته نیز همراه با حقوق مرداد ماه واریز خواهد شد. لازم به ذکر است معلمانی که ورودی مهر ماه 96 هستند مشمول فوق العاده ویژه می شوند. علاوه بر این این مبلغ شامل دانشجو معلمان نخواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه فوق العاده ویژه معلمان بین 21 تا 27 درصد خواهد بود. تاریخ اجرای حکم از اول فروردین است. زمان واریز فوق العاده ویژه فرهنگیان نیز اعلام شده و قرار است با حقوق مرداد ماه پرداخت شود. مبلغ افزایشی هر کدام از رتبه ها به قرار زیر است.

مقدماتی : بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان

رتبه یک: حدود ۴۰۰ تومان

رتبه ۲ : بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان

رتبه ۳ : حدود ۳۰۰ تومان

رتبه ۴ و ۵ : حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان

البته این افزایشی برای کسانی که حق مدیریت دریافت می کنند بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان بیشتر خواهد بود. البته بنا بر اخبار منتشر شده فعلا احکام چاپ نخواهد شد.

(سایت خبری واضح نیوز)