تبلیغات بنری
بعد از آنکه پنجشنبه هفته گذشته سران باشگاه های  فوتبال  آلمان همراه با مقامات عالی رتبه فدراسیونو اتحادیه فوتبال این کشور به صورت ویدیویی تشکیل جلسه دادند، در نهایت تصمیم به ادامه فصل جاری از تاریخ ۹ ماه آینده گرفتند.این تصمیم به صورت مکتوب به اطلاع آنگلا مرکل ،صدراعظم  آلمان رسانده شد. مطابق اعلام رسانه ها قرار شد پنجشنبه هفته جاری دولت این کشور با در نظر گرفتن شرایط کنونی در مورد اینکه مسابقات ناتمام فصل جاری از تاریخ فوق ادامه پیدا کند یا خیر، تصمیم نهایی را بگیرد. در پی انتشار…
پلیس آلمان مخالف ازسرگیری بوندس لیگا

بعد از آنکه پنجشنبه هفته گذشته سران باشگاه های  فوتبال  آلمان همراه با مقامات عالی رتبه فدراسیونو اتحادیه فوتبال این کشور به صورت ویدیویی تشکیل جلسه دادند، در نهایت تصمیم به ادامه فصل جاری از تاریخ ۹ ماه آینده گرفتند.

این تصمیم به صورت مکتوب به اطلاع آنگلا مرکل ،صدراعظم  آلمان رسانده شد. مطابق اعلام رسانه ها قرار شد پنجشنبه هفته جاری دولت این کشور با در نظر گرفتن شرایط کنونی در مورد اینکه مسابقات ناتمام فصل جاری از تاریخ فوق ادامه پیدا کند یا خیر، تصمیم نهایی را بگیرد.

 در پی انتشار این خبر یورگ رادک، معاون سازمان پلیس آلمان عنوان کرد مخالف ادامه مسابقات بوندس لیگا در تاریخ یاد شده است. این مقام عنوان کرد: پلیس   از این طرح حمایت نمی‌کند.

این مقام که  با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه مصاحبه کرد، افزود: ابتدا مایلم بگویم که ما به عنوان سازمان پلیس کشور اساساً مخالف بازیهای فوتبال نیستیم. من هم متوجه می شوم که خیلی از مردم دوست دارند بازی ها را تماشا کنند. آنها از تماشای بازی های قدیمی خسته شده اند، اما نمی توانیم فراموش کنیم در چه وضعیت حساس و خاصی به سر می بریم.

رادک ادامه داد این مسئله که طرحی برای اعدامی مسابقات را در نظر گرفته شود و آن را   تکمیل کنیم ، مهم نیست. مهم این است که همه فاکتور ها، برای برگزاری اما در مسابقات مهیا باشند. ما می گوییم ادامه مسابقات پرخطر است.  نمی توانیم دست به ریسک بزنیم و در شرایطی که اپیدمی کرونا وجود دارد خطر کنیم. ما ملزم به خطر کردن نیستیم بلکه باید پاسخگوی تصمیمات مان باشیم.

وی بیان کرد:باید تمام مسائل ریز و درشت برای برگزاری مسابقات را در همه اماکن در نظر بگیریم. وقتی می گوییم فاصله اجتماعی هر فرد با فرد دیگر یک متر و نیم باشد؛ وقتی می گوییم همه از ماسک محافظ استفاده کنند و دسته جات مردم تشکیل نشود، چگونه می توانیم به فکر ادامه مسابقات از ماه بعد باشیم.

طبق آخرین آمار انتشار یافته هم اکنون کوید ۱۹ در ۱۸۵ کشور جهان به طور جدی حضور یافته که دو میلیون و ۸۹۷ هزار و ۶۴۵ مورد ابتلا به این ویروس ثبت شده است.

تا کنون در سراسر جهان ۲۰۲ هزار و ۸۸۰ نفر به خاطر این ویروس جان خود را از دست داده اند همینطور ۸۱۷ هزار و ۳۴ نفر نیز بهبودی خود را کسب کرده‌اند.بالاترین میزان ابتلا هم اکنون به آمریکا با  ۹۳۹ هزار و ۵۵۳ نفر است. بعد از آن اسپانیا با ۲۲۳ هزار و ۷۵۹ نفر در رتبه دوم قرار دارد.

ایتالیا با ۱۹۵ هزار و ۳۵۱ نفر در رده سوم جهان است. فرانسه با ۱۶۱ هزار و ۶۴۴ نفر در رتبه چهارم مبتلایان به کوید ۱۹ قرار دارد و آلمان با ۱۵۶ هزار و ۵۱۳ نفر در رتبه بعدی است. انگلیس با ۱۴۹ ۱۶۵۹ مورد ابتلا در رده ششم است.

پس از این شش کشور ترکیه با ۱۰۷ هزار و هفتصد و هفتاد و سه نفر، ایران با ۸۹ هزار و ۳۲۸ نفر و چین با ۸۳ هزار و ۹۰۹ نفر در رده‌های بعدی جهانی قرار دارند.