تبلیغات بنری
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت، با تأکید بر اهمیت کسب‌وکار و رونق تولید و تجارت، از همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه‌های اقتصادی خواست به‌منظور رونق کسب‌وکار، اشتغال و جهش تولید برنامه‌ریزی کنند.   وی همچنین با اشاره به گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مدیریت بیماری کرونا در کشور که در ابتدای این جلسه ارائه شد، ضمن تأکید بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده…
پیش به سوی رونق کسب‌وکار، اشتغال و جهش تولید بعد از کرونا

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت، با تأکید بر اهمیت کسب‌وکار و رونق تولید و تجارت، از همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه‌های اقتصادی خواست به‌منظور رونق کسب‌وکار، اشتغال و جهش تولید برنامه‌ریزی کنند.

 

وی همچنین با اشاره به گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مدیریت بیماری کرونا در کشور که در ابتدای این جلسه ارائه شد، ضمن تأکید بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و همکاری مردم، آثار این بیماری مخرب کاهش یابد.

 

تعدیل مبلغ روزانه برای ایام تخلف از سایر مقررات قانون پولی و بانکی کشور

 

هیئت وزیران در ادامه این جلسه، به‌استناد قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، با تعدیل مبلغ روزانه برای ایام تخلف از سایر مقررات قانون پولی و بانکی کشور از 500 میلیون ریال به یک میلیارد و 16 میلیون ریال موافقت کرد.

 

گفتنی است، طبق قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، مصوب 1395، مبلغ روزانه برای ایام تخلف از سایر مقررات قانون پولی و بانکی کشور هر سه سال یک بار براساس رشد شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی اعلامی به‌صورت رسمی به‌پیشنهاد بانک مرکزی توسط هیئت وزیران تعدیل می‌شود.

 

در ادامه این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی از تصویب دولت گذشت.