1 ​ 2 پیش بینی بورس شنبه 5 مهر 99 | وضعیت رشد شاخص بورس در 99/07/05

واضح | پورتال خبری و سبک زندگی

پیش بینی بورس شنبه 5 مهر 99 | وضعیت رشد شاخص بورس در 99/07/05

بورس 5 مهر 99,پیش بینی بورس شنبه 5 مهر 99,پیش بینی (شنبه) 5 مهر 99,بازار سرمایه,بازار سهام,بورس,پیش بینی بورس شنبه,پیش بینی بورس,

توضیحاتی درباره وضعیت بورس امروز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ و همچنین پیش بینی بورس در شنبه ۵ مهر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. پس از چهار روز پی در پی طی هفته اخیر، بالاخره در روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ ، شاخص بازار سهام مثبت شد؛ شاخص بورس با رشد بیش از ۳۰ هزار واحدی معادل حدود دو درصد به یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحد رسید.    بازار سهام روز چهارشنبه متعادل بود و شاخص کل 1.91 درصد رشد داشت. همچنین شاخص کل هم وزن نیز 0.14 درصد افزایش یافت. اما بازار فردا را چگونه می‌گذراند؟   در این مورد حمید…

تبلیغات بنری
توضیحاتی درباره وضعیت بورس امروز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ و همچنین پیش بینی بورس در شنبه ۵ مهر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. پس از چهار روز پی در پی طی هفته اخیر، بالاخره در روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ ، شاخص بازار سهام مثبت شد؛ شاخص بورس با رشد بیش از ۳۰ هزار واحدی معادل حدود دو درصد به یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحد رسید.    بازار سهام روز چهارشنبه متعادل بود و شاخص کل 1.91 درصد رشد داشت. همچنین شاخص کل هم وزن نیز 0.14 درصد افزایش یافت. اما بازار فردا را چگونه می‌گذراند؟   در این مورد حمید…
پیش بینی بورس شنبه 5 مهر 99 | وضعیت رشد شاخص بورس در 99/07/05

توضیحاتی درباره وضعیت بورس امروز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ و همچنین پیش بینی بورس در شنبه ۵ مهر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. پس از چهار روز پی در پی طی هفته اخیر، بالاخره در روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ ، شاخص بازار سهام مثبت شد؛ شاخص بورس با رشد بیش از ۳۰ هزار واحدی معادل حدود دو درصد به یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحد رسید.

 

 بازار سهام روز چهارشنبه متعادل بود و شاخص کل 1.91 درصد رشد داشت. همچنین شاخص کل هم وزن نیز 0.14 درصد افزایش یافت. اما بازار فردا را چگونه می‌گذراند؟

 

در این مورد حمید اسدی، کارشناس بازار سرمایه به تجارت‌نیوز گفت: بازار سهام احتمالا فردا تقریبا مثبت و رو به بالاست.

 

این کارشناس بازار سرمایه در مورد روند بازار سرمایه در هفته پیش رو نیز بیان کرد: بازار سهام در هفته پیش رو به چند عامل بستگی دارند. اولین عامل، تعیین تکلیف پالایشی یکم است. اگر پالایشی یکم جمع شود برای بازار بسیار خوب است. مردم هم خیالشان راحت می‌شود که این پرونده بسته شده است و سراغ خرید سهم‌های دیگر بازار می‌روند.

 

او در ادامه دومین عامل تاثیرگذار بر بازار سهام هفته آینده را امکان اصلاح قیمت دلار دانست و گفت: با توجه به تحلیل‌های تکنیکالی که از قیمت دلار وجود دارد، احتمال دارد دلار در حد بسیار کمی اصلاح داشته باشد. این موضوع روی بازار تأثیر دارد و امکان تغییر سرمایه‌گذاری به سمت بازار سرمایه را بیشتر می‌کند.

 

این کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که روز چهارشنبه بازار متعادلی را شاهد بودیم، به نظرم این هفته نیز بازار متعادل است. بازار اصلاح سنگین ندارد اما سود بالایی هم ندارد.

 

او ادامه داد: هفته آینده دو یا سه روز مثبت است و دو روز را نیز منفی می‌گذراند.

 

اسدی شروع بازار در ابتدای هفته را مهم دانست و گفت: نکته مهم این است که اگر بازار شنبه و یکشنبه را پرقدرت و با حجم معاملات بالا شروع کند، احتمالا بازار در هفته کاملا مثبت است.

 

او در پایان از پیش‌بینی بورس برای مهر ماه گفت: اواسط مهر ماه به بعد بازار روند صعودی خود را شروع می‌کند. به احتمال بسیار زیاد پانزدهم تا بیستم مهر روند صعودی سهام شروع می‌شود

 

 

فارس، فولاد و تاپیکو سه نماد با بیشترین تاثیر در شاخص روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ بورس بودند.اما روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ ، محسن خدابخش مدیریت نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار، طی اطلاعیه ‌‌‌‌ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.

در این اطلاعیه، به کلیه شرکت ‌های کارگزاری اعلام شده است که به منظور حفظ شرایط تعادل عرضه و تقاضا در بازار بر ورود سفارشات و معاملات، کلیه مشتریان اعم از حقیقی و حقوقی (به جز بازارگردانان دارای مجوز که با شناسه مشخص شده برای معاملات اقدام به ارسال سفارش می کنند) در خصوص امکان انجام معاملات الگوریتمی در همه نمادهای معاملاتی در بورس و فرابورس تا اطلاع ثانوی غیرفعال شود. همچنین تقسیم سفارشات به هر روشی توسط مشتریان برخط اعم از حقیق و حقوقی در تمامی نمادهای معاملاتی در سمت فروش، ممنوع است.

در همین راستا باید در اسرع وقت تنظیمات لازم در کلیه سامانه ‌های برخط کارگزاران جهت جلوگیری از تقسیم سفارشات در هنگام ورود سفارش توسط مشتریان برخط و همچنین عدم استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی انجام شود.

 

اما درباره پیش بینی بورس در روزهای آینده بایستی گفت زمانی که بازار یا صف خرید است یا صف فروش، نشان ‌دهنده سطح بالای هیجان است. نمادهایی که دیروز منفی بودند و یا حتی صف فروش داشتند، امروز در صف خرید هستند. این هیجان برای روند بازار مضر است. زیرا به نظر می‌ رسد افراد معاملاتشان را بر اساس میزان حجم صف‌ های خرید و فروش یک سری نماد مشخص تعیین می‌ کنند. در حالی که باید براساس عملکرد بنیادی، ظرفیت شرکت‌ ها و وضعیت سودسازی آنها باشد.


این موضوع برای روند بلندمدت بازار چالش ایجاد می ‌کند.درباره پایداری مثبت بودن بازار بایستی گفت با توجه به این سطح هیجان، شاخص نزدیک به یک و ۷۶۰ فروشنده خواهیم داشت و به نظرم بازار روندی صعودی ولی به صورت نوسانی خواهد داشت. روند نوسانی وضعیت بازار از الان تا انتخابات آمریکا ادامه ‌دار است.


پیش بینی وضعیت بازار سهام در مهر ماه ۹۹

درباره وضعیت بازار سهام در مهرماه بایستی گفت اگر این وضعیت از نظر نوع فعالیت و تصمیمات همین باشد به بازار سهام در مهرماه امیدی نیست. در این صورت بازار مهر ماه یک بازار فرسایشی و رو به منفی در سهم های کوچک خواهد بود. بازار روی دور رشد قرار نمی ‌گیرد. این بازار نیاز به محرک ‌هایی دارد که این بازار را تکان دهد. محرک‌ هایی که تقاضای واقعی ایجاد کند، در حال حاضر تقاضای غیرواقعی را شاهد هستیم.


علت به فروش نرفتن سهام عدالت طی هفته‌ های اخیر چیست؟فروش سهام عدالت از زمان افت شاخص بورس در مرداد ماه کند شد و مدیران کارگزاری ‌ها علت را در محدودیت ‌هایی لحاظ شده توسط نهادهای نظارتی عنوان کردند.

مدیر عامل کارگزاری فارابی که با سامانه سعدی اقدام به فروش سهام عدالت می ‌کند، از عدم فروش سهام عدالت طی هفته‌های اخیر خبر داد.

رحمان بابازاده ، مدیر عامل کارگزاری فارابی در توضیح فرایند فروش سهام عدالت در طی بیش از یک ماه اخیر گفت: متاسفانه سازمان بورس و نهادهای نظارتی اجازه فروش سهام عدالت را به خاطر شرایط بازار نمی ‌دهند، در یک ماه اخیر در برابر حجم درخواست ‌های فروشی که برای ما ارسال می‌ شود و همچنین با توجه به این که نمادهای سهام عدالت باید بعداز ظهر و توسط حقوقی ‌ها خریداری شود، فروش سهام عدالت در مقادیر بسیار ناچیز انجام شده است.

در حال حاضر تعداد زیادی درخواست فروش در سامانه سعدی هست که اجازه فروش آن داده نمی ‌شود، حجم اندکی هم که فروخته شده توسط صندوق ‌ها و حقوقی‌ها خریداری شده اما به دلیل این که سامانه سعدی بزرگترین و پراستقبال‌ ترین سامانه در فروش سهام عدالت است، بیشترین حجم تقاضا فروش هم برای این سامانه ارسال می‌شود و این حجم زیاد را صندوق‌ها نمی‌توانند بخرند.

به گفته مدیر عامل کارگزاری فارابی، فروش‌ های خردی که انجام می ‌شود به صورت روزانه پول آن واریز می ‌شود، وی در این خصوص افزود: چند روز قبل هم فروش داشتیم که حتما در این هفته به حساب سهامداران واریز خواهد شد، اما رقم آن خیلی بااهمیت نیست.

نهادهای نظارتی باید یک تصمیم جدی برای این موضوع بگیرند، چون از یک طرف ثبت درخواست فروش را برای سهامداران باز گذاشته‌اند اما از طرف دیگر با نیت حمایت از بازار محدودیت بالایی برای فروش سهام عدالت در بازار را تعریف کرده‌اند و باید برای این موضوع فکر کرد، ما هم مرتب در حال مذاکره و ارتباط با مدیران مربوطه هستیم ولی تاکنون به نتیجه مساعدی نرسیده‌ایم.

رحمان بابازاده با اشاره به شرایطی که برای فروش سهام عدالت ایجاد شده است، اظهار کرد: بیش از ده سال بود که سهامداران حق فروش سهام عدالت را نداشتند، امسال فروش این سهام را آزاد کردند و سهامداران به آن امید بستند اما الان از فروش آن به دلیل حمایت از بازار جلوگیری می ‌کنند، اما از سوی دیگر این محدودیت ‌ها دلخواسته نیست و به خاطر آسیبی بود که به بازار وارد شد.

رحمان بابازاده ، مدیر عامل کارگزاری فارابی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر درخواست فروش بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت نزد سامانه سعدی وجود دارد که امکان فروش آن نیست.


بازدهی بورس در فصل تابستان ۹۹ چقدر بود؟در تابستان امسال کدام بازار بیشترین بازدهی را ثبت کرده است؟


در این دوره که فعالان بازار سهام روزهای خوبی را پشت سر نگذاشتند، کدام بازار بیشترین بازدهی را از آن خود کرده است؟

آن طور که دنیای اقتصاد محاسبه کرده است در تابستان امسال بورس تنها ۲۵ درصد بازدهی داشته است و در همین دوره سه ماهه دلار ۴۳ درصد، طلا ۵۷ درصد و سکه به عنوان پیشتاز بازارها بیش از ۶۵ درصد بازدهی داشته است!