1 ​ 2 پیش بینی بورس پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ | وضعیت رشد شاخص بورس در ۱۴۰۰/۰۷/۰۱

پایگاه تحلیلی و خبری واضح نیوز | News Agency vazehnews

پیش بینی بورس پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ | وضعیت رشد شاخص بورس در ۱۴۰۰/۰۷/۰۱

پیش بینی بورس پنجشنبه 1 مهر 1400,وضعیت بورس مهر 1400,بورس 1 مهر 1400,پیش بینی بورس,بازار سرمایه,بازار سهام,پیش بینی بورس 1400/7/01,

پیش بینی بورس فردا پنجشنبه ۱ مهر چه میشود ؟ پیش بینی بورس پنجشنبه ۱ مهر۱۴۰۰ | وضعیت رشد شاخص بورس در ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ امروز پنجشنبه ۱ مهر وضعیت بورس چگونه است. پیش بینی کارشناسان در مورد وضعیت بورس در روز پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ چیست. تحلیل ضرر و زیان بورس در روز چهارشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ توسط سایت خبری واضح نیوز را می‌خوانید . شیوه جدید عرضه اولیه به این صورت است که در آن کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود و حالا صندوق‌ها باید ثبت سفارش عرضه‌ها را انجام دهند و متقاضیان…

تبلیغات بنری
پیش بینی بورس فردا پنجشنبه ۱ مهر چه میشود ؟ پیش بینی بورس پنجشنبه ۱ مهر۱۴۰۰ | وضعیت رشد شاخص بورس در ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ امروز پنجشنبه ۱ مهر وضعیت بورس چگونه است. پیش بینی کارشناسان در مورد وضعیت بورس در روز پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ چیست. تحلیل ضرر و زیان بورس در روز چهارشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ توسط سایت خبری واضح نیوز را می‌خوانید . شیوه جدید عرضه اولیه به این صورت است که در آن کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود و حالا صندوق‌ها باید ثبت سفارش عرضه‌ها را انجام دهند و متقاضیان…
پیش بینی بورس پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ | وضعیت رشد شاخص بورس در ۱۴۰۰/۰۷/۰۱

پیش بینی بورس فردا پنجشنبه ۱ مهر چه میشود ؟ پیش بینی بورس پنجشنبه ۱ مهر۱۴۰۰ | وضعیت رشد شاخص بورس در ۱۴۰۰/۰۷/۰۱

امروز پنجشنبه ۱ مهر وضعیت بورس چگونه است. پیش بینی کارشناسان در مورد وضعیت بورس در روز پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ چیست. تحلیل ضرر و زیان بورس در روز چهارشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ توسط سایت خبری واضح نیوز را می‌خوانید .

شیوه جدید عرضه اولیه به این صورت است که در آن کشف قیمت توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام می‌شود و حالا صندوق‌ها باید ثبت سفارش عرضه‌ها را انجام دهند و متقاضیان شرکت در عرضه اولیه می‌توانند نماد عرضه شده را از صندوق‌ها خریداری کند

واضح نیوز :  نیما میرازیی، کارشناس بازار سهام با شیوه جدید  عرضه اولیه به بازار سهام موافق است و در این باره می‌گوید: ما چاره‌ای جز اینکه به سمت سرمایه‌گذاری غیر مستقیم برویم نداریم. بازار را ببینید! یک روز صف خرید و روز دیگر صف فروش می‌شود و این رفتار دسته جمعی زیانبار بر بستر سهامداران (حقیقی و حقوقی) کم تجربه و احساسی تشدید شده است. طبیعتا هر تصمیم مدیریتی مزایا و معایبی دارد که در این مورد خاص مزایای طرح پیشنهادی بیشتر است.

میرزایی در این باره تشریح کرد: افزایش جذابیت صندوق‌ها، در هر حالت با مشوق‌ها و یارانه‌هایی همراه است که پیشتر هم شاهد این موارد در قالب معافیت مالیاتی، کاهش کارمزد و افزایش زمان معاملات آن‌ها بوده‌ایم. پس به نظر اتلاق رانت به این طرح تشویقی، بیشتر هجمه رسانه‌ای به نفع منافع کوتاه مدت و سطحی توده‌های سهامداران است؛ سهامدارانی که برخلاف رشدهای بسیار جذاب بازار در سالیان متمادی، اتفاقا به دلیل سرمایه‌گذاری مستقیم و افت‌های آن، کمترین نفع را از آن برده‌اند.

این کارشناس بازار افزود: در مجموع تخصیص عرضه‌های اولیه به صندوق‌ها ، موجب افزایش معنادار جذابیت آنها، و در نهایت با ثبات‌تر شدن روند بازار می‌شود که به نفع تمامی ذینفعان بورس خواهد بود.

 میرزایی در آخر یک راهکار را برای این عرضه‌ها پیشنهاد داد و گفت: تعریف کدهای مبتدی (به صورت اختیاری) که به واسطه آن، تخصیص بخشی از عرضه‌های اولیه (بصورت ترکیبی) به این کدها انجام پذیرد و سهامداران دارای این کدها بتوانند صرفا عرضه‌های اولیه و صندوق‌ها را معامله کنند، می‌توانند سرمایه‌گذاری مطمئن و پر پازده‌تری را داشته باشند.


لیست عرضه اولیه های شستا برای شش ماه دوم سال 1400

 شستا در گزارش تفسیری خود برنامه عرضه اولیه‌های گروه خود برای تابستان ۱۴۰۰ تا بهار ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

از این تعداد دو‌نماد مستقیما توسط شستا، ۵ نماد توسط تاپیکو، ۴ نماد توسط تیپیکو و دیگر نمادها هم توسط بقیه هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا عرضه اولیه می‌شوند.

 در لیست عرضه اولیه‌های شستا شرکت‌های نام‌آشنایی مثل پالایشگاه ستاره خلیج فارس، سیمان آبیک، داروسازی دانا، رایتل و پتروشیمی مروارید قرار دارند.

ستاره خلیج فارس مهم‌ترین شرکتی است که در این فهرست به چشم می‌خورد. بازار سرمایه سال‌هاست که انتظار عرضه این پالایشگاه را می‌کشد و امید است که در سال جاری شاهد این مساله باشیم. طبق این برنامه ستاره خیج فارس باید در زمستان امسال عرضه اولیه شود.

نکته جالب توجه دیگر هم این است که گفته شده سرمایه‌گذاری هامون صبا از زیرمجموعه‌های صبا تامین در تابستان ۱۴۰۰ عرضه می‌شود. به این ترتیب اگر بدقولی اتفاق نیافتد، این نماد هم باید هفته دیگر که هفته پایانی تابستان ۱۴۰۰ است در بازار سهام عرضه اولیه شود. 

 ثبت سفارش توسن تا چه زمانی ادامه دارد؟

از 24 شهریور سیزدهمین عرضه اولیه سال ۱۴۰۰ با نماد توسن آغاز شده است. مهلت ثبت سفارش در این عرضه اولیه تا ساعت ۱۲ و ۵۵ دقیقه است.

از چهارشنبه پیش سیزدهمین عرضه اولیه سال ۱۴۰۰ آغاز شده است. نماد «توسن» که به روش ترکیبی وارد بازار سهام شده، صبح امروز توسط صندوق‌ها در قیمت ۷۶۳ تومان بازگشایی شد. ۱۵۸ سرمایه‌گذار واجد شرایط تمام ۱۰۲ میلیون سهام توسن را در سقف قیمتی خریدند.

دوره ثبت سفارش عرضه اولیه توسن برای عموم از ساعت ۱۰:۵۵ تا ساعت ۱۲:۵۵ است. همچنین حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی تعداد ۲۰۴ سهم است و حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید این عرضه اولیه ۱۵۶ هزار تومان است.

ثبت سفارش فسبزوار تا چه زمانی ادامه دارد؟

بر اساس اطلاعیه شرکت بورس اوراق بهادار تهران، فردا(چهارشنبه)  ۶۰۰ میلیون سهم از سهام شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد معاملاتی فسبزوار در بخش فلزات اساسی و به عنوان پانصد و هشتاد و نهمین شرکت در بورس عرضه می‌شود.

در این عرضه اولیه، هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۱۲۰۰ سهم در بازه قیمتی ۲۸۴۱ تا ۳۱۲۵ تومانی ثبت سفارش انجام دهد. بنابراین حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای این عرضه اولیه سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود.

با توجه به مشارکت بیش از ۳ میلیون نفر درعرضه اولیه فجهان که هفته گذشته انجام شد، احتمالا در این عرضه حداکثر سهم تخصیص داده شده به هر نفر ۲۰۰ سهم باشد که معادل ۶۲۵ هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت. 

  

نقش آرا فرش تبریز , نخ و نقشه تابلو فرش

فروشگاه انلاین نخ و نقشه تبریز