1 ​ 2 پیش بینی بورس چهارشنبه 2 مهر 99 | وضعیت رشد شاخص بورس در 99/07/02

واضح | پورتال خبری و سبک زندگی

پیش بینی بورس چهارشنبه 2 مهر 99 | وضعیت رشد شاخص بورس در 99/07/02

بورس 2 مهر 99,پیش بینی بورس چهارشنبه 2 مهر 99,پیش بینی (چهارشنبه) 2 مهر 99,بازار سرمایه,بازار سهام,بورس,پیش بینی بورس فردا,پیش یبنی بورس,

پیش بینی بورس چهارشنبه 2 مهر 99   توضیحاتی درباره وضعیت بورس امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ و همچنین پیش بینی بورس در چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند! شروع معاملات امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ ، ۲۴ هزار و ۵۶۷ واحد افت داشت؛ اما در ادامه این عدد به ۱۳۹۶۵ رسید و این یعنی ۰٫۸۸ درصد افت.   بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند. آیا ممکن است روند بازار سهام…

تبلیغات بنری
پیش بینی بورس چهارشنبه 2 مهر 99   توضیحاتی درباره وضعیت بورس امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ و همچنین پیش بینی بورس در چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند! شروع معاملات امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ ، ۲۴ هزار و ۵۶۷ واحد افت داشت؛ اما در ادامه این عدد به ۱۳۹۶۵ رسید و این یعنی ۰٫۸۸ درصد افت.   بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند. آیا ممکن است روند بازار سهام…
پیش بینی بورس چهارشنبه 2 مهر 99 | وضعیت رشد شاخص بورس در 99/07/02

پیش بینی بورس چهارشنبه 2 مهر 99

 

توضیحاتی درباره وضعیت بورس امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ و همچنین پیش بینی بورس در چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند! شروع معاملات امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ ، ۲۴ هزار و ۵۶۷ واحد افت داشت؛ اما در ادامه این عدد به ۱۳۹۶۵ رسید و این یعنی ۰٫۸۸ درصد افت.

 

بازار سهام پاییز را منفی شروع کرد و سهامداران همچنان ناامید از برگشت بازار سهام هستند. آیا ممکن است روند بازار سهام فردا تغییری کند؟

 

 بازار سهام روز اول پاییز را منفی شروع کرد. شروع معاملات امروز ۲۴ هزار و ۵۶۷ واحد افت داشت اما در ادامه این عدد به 13965 رسید و این یعنی 0.88 درصد افت. حالا باید دید بازار فردا چگونه پیش می‌رود؟

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سرمایه در این مورد به تجارت‌نیوز گفت: بازار امروز با فشار فروش آغاز شد، اما در پایان فشار فروش گرفته شد. به نظرم فردا معاملات مثبتی را شاهد باشیم البته نه به این‌گونه که سهم‌ها صف خرید باشند؛ به این صورت که احتمالا فردا متعادل پیش برود.

این کارشناس بازار سرمایه روند حرکت دلار و سهام را تا انتخابات آمریکا نزدیک به هم پیش‌بینی کرد و افزود: تا انتخابات آمریکا روند پرقدرتی چه صعودی و چه نزولی در بازار سهام نخواهیم نداشت. تا زمانی که تکلیف انتخابات آمریکا روشن شود، یک روز مثبت و یک روز منفی به صورت نوسانی پیش می‌رود.

او درباره حمایت‌های دولتی از بازار سهام گفت: دولت بیشتر از اینکه حمایت کند به بازار آسیب زده است. حمایت‌ها باید بیشتر در جهت سودآوری شرکت‌ها باشد تا اینکه انتظار تزریق پول نقد را چه از طریق صندوق توسعه ملی و چه از راه‌های دیگر داشته باشیم.

 

بورس

 

 

یکی دیگر از دلایل، مباحث سیاسی و انتخابات آمریکا است.


از سوی دیگر سرمایه‌ گذاران بسیار بی ‌اعتماد شدند. خیلی از کسانی که در صف فروش  هستند، در ضرر زیاد هستند و می ‌خواهند فقط از این بازار خارج شوند. اما برخی هم در سود هستند و می ‌خواهند به هر روشی خارج شوند، چون بازارهای موازی اوضاع بهتری برای سود دارند.

این روند فرسایشی ادامه ‌دار شده است و اگر ناظر و مسئولان کاری نکنند، وضعیت خیلی خطرناک ‌تر می‌ شود. هر مثبت بازار در حال حاضر یک فرصت فروش است! اگرچه در جلسات حمایتی از بورس گفتند اما یک ریال هم از این بازار حمایت نشد. البته بهتر است بازار خود به تعادل برسد، اما راهکارهایش را مسئولان پیش روی بازار بگذارند. دامنه نوسان را باز کنند تا حتی اگر ۳۰ درصد هم ریزش کند این اتفاق بیفتد.

اگر بازار از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد پایین ‌تر برود وضعیت بدی برای بازار پیش می‌ آید، اما احتمالا اینگونه نمی ‌شود و بازار باید تا آخر هفته جمع شود.

اما درباره پیش بینی بورس چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ بایستی گفت بازار امروز سه شنبه ۱ مهر ۹۹ با فشار فروش آغاز شد، اما در پایان فشار فروش گرفته شد! به نظر می رسد فردا معاملات مثبتی را شاهد باشیم! البته نه به این ‌گونه که سهم‌ ها صف خرید باشند؛ به این صورت که احتمالا فردا متعادل پیش برود.

درباره روند حرکت دلار و سهام تا انتخابات آمریکا می توان گفت نزدیک به هم خواهند بود! تا انتخابات آمریکا روند پرقدرتی، چه صعودی و چه نزولی در بازار سهام نخواهیم نداشت. تا زمانی که تکلیف انتخابات آمریکا روشن شود، یک روز مثبت و یک روز منفی به صورت نوسانی پیش می ‌رود!

درباره حمایت ‌های دولتی از بازار سهام نیز بایستی گفت دولت بیشتر از اینکه حمایت کند، به بازار آسیب زده است. حمایت ‌ها باید بیشتر در جهت سودآوری شرکت ‌ها باشد تا اینکه انتظار تزریق پول نقد را چه از طریق صندوق توسعه ملی و چه از راه‌ های دیگر داشته باشیم.
پیش بینی وضعیت بازار سهام در مهر ماه ۹۹

درباره وضعیت بازار سهام در مهر ماه بایستی گفت اگر این وضعیت از نظر نوع فعالیت و تصمیمات همین باشد به بازار سهام در مهرماه امیدی نیست. در این صورت بازار مهر ماه یک بازار فرسایشی و رو به منفی در سهم های کوچک خواهد بود. بازار روی دور رشد قرار نمی ‌گیرد. این بازار نیاز به محرک ‌هایی دارد که این بازار را تکان دهد. محرک‌ هایی که تقاضای واقعی ایجاد کند، در حال حاضر تقاضای غیرواقعی را شاهد هستیم.


علت به فروش نرفتن سهام عدالت طی هفته‌ های اخیر چیست؟


فروش سهام عدالت از زمان افت شاخص بورس در مرداد ماه کند شد و مدیران کارگزاری ‌ها علت را در محدودیت ‌هایی لحاظ شده توسط نهادهای نظارتی عنوان کردند.

مدیر عامل کارگزاری فارابی که با سامانه سعدی اقدام به فروش سهام عدالت می ‌کند، از عدم فروش سهام عدالت طی هفته‌های اخیر خبر داد.

رحمان بابازاده ، مدیر عامل کارگزاری فارابی در توضیح فرایند فروش سهام عدالت در طی بیش از یک ماه اخیر گفت: متاسفانه سازمان بورس و نهادهای نظارتی اجازه فروش سهام عدالت را به خاطر شرایط بازار نمی ‌دهند، در یک ماه اخیر در برابر حجم درخواست ‌های فروشی که برای ما ارسال می‌ شود و همچنین با توجه به این که نمادهای سهام عدالت باید بعداز ظهر و توسط حقوقی ‌ها خریداری شود، فروش سهام عدالت در مقادیر بسیار ناچیز انجام شده است.

در حال حاضر تعداد زیادی درخواست فروش در سامانه سعدی هست که اجازه فروش آن داده نمی ‌شود، حجم اندکی هم که فروخته شده توسط صندوق ‌ها و حقوقی‌ها خریداری شده اما به دلیل این که سامانه سعدی بزرگترین و پراستقبال‌ ترین سامانه در فروش سهام عدالت است، بیشترین حجم تقاضا فروش هم برای این سامانه ارسال می‌شود و این حجم زیاد را صندوق‌ها نمی‌توانند بخرند.

به گفته مدیر عامل کارگزاری فارابی، فروش‌ های خردی که انجام می ‌شود به صورت روزانه پول آن واریز می ‌شود، وی در این خصوص افزود: چند روز قبل هم فروش داشتیم که حتما در این هفته به حساب سهامداران واریز خواهد شد، اما رقم آن خیلی بااهمیت نیست.

نهادهای نظارتی باید یک تصمیم جدی برای این موضوع بگیرند، چون از یک طرف ثبت درخواست فروش را برای سهامداران باز گذاشته‌اند اما از طرف دیگر با نیت حمایت از بازار محدودیت بالایی برای فروش سهام عدالت در بازار را تعریف کرده‌اند و باید برای این موضوع فکر کرد، ما هم مرتب در حال مذاکره و ارتباط با مدیران مربوطه هستیم ولی تاکنون به نتیجه مساعدی نرسیده‌ایم.

رحمان بابازاده با اشاره به شرایطی که برای فروش سهام عدالت ایجاد شده است، اظهار کرد: بیش از ده سال بود که سهامداران حق فروش سهام عدالت را نداشتند، امسال فروش این سهام را آزاد کردند و سهامداران به آن امید بستند اما الان از فروش آن به دلیل حمایت از بازار جلوگیری می ‌کنند، اما از سوی دیگر این محدودیت ‌ها دلخواسته نیست و به خاطر آسیبی بود که به بازار وارد شد.

رحمان بابازاده ، مدیر عامل کارگزاری فارابی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر درخواست فروش بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت نزد سامانه سعدی وجود دارد که امکان فروش آن نیست.


بازدهی بورس در فصل تابستان ۹۹ چقدر بود؟در تابستان امسال کدام بازار بیشترین بازدهی را ثبت کرده است؟

در این دوره که فعالان بازار سهام روزهای خوبی را پشت سر نگذاشتند، کدام بازار بیشترین بازدهی را از آن خود کرده است؟

آن طور که دنیای اقتصاد محاسبه کرده است در تابستان امسال بورس تنها ۲۵ درصد بازدهی داشته است و در همین دوره سه ماهه دلار ۴۳ درصد، طلا ۵۷ درصد و سکه به عنوان پیشتاز بازارها بیش از ۶۵ درصد بازدهی داشته است!