تبلیغات بنری
تسنیم : سفیر چین در سوریه از قصد پکن برای حضور نظامی در سوریه برای کمک به جنگ با تروریسم در این کشور خبر داد.  اگر چه چین در طول بحران سوریه همواره از دمشق حمایت سیاسی انجام داده و انتظار می رود که در روند بازسازی سوریه پس از جنگ نیز نقش عمده ای ایفا کند اما این کشور تا کنون از حمایت نظامی مستقیم از ارتش سوریه خودداری کرده بود."کی کیانجین" سفیر چین در سوریه پیشنهاد داده است که پکن می تواند در حمله آتی ارتش سوریه به گروه های تروریستی در استان ادلب به اعزام نیرو پرداخته و در دیگر عملیات سوریه…
«چین» به «سوریه» نیروی نظامی میفرستد

تسنیم : سفیر چین در سوریه از قصد پکن برای حضور نظامی در سوریه برای کمک به جنگ با تروریسم در این کشور خبر داد.

 اگر چه چین در طول بحران سوریه همواره از دمشق حمایت سیاسی انجام داده و انتظار می رود که در روند بازسازی سوریه پس از جنگ نیز نقش عمده ای ایفا کند اما این کشور تا کنون از حمایت نظامی مستقیم از ارتش سوریه خودداری کرده بود.

"کی کیانجین" سفیر چین در سوریه پیشنهاد داده است که پکن می تواند در حمله آتی ارتش سوریه به گروه های تروریستی در استان ادلب به اعزام نیرو پرداخته و در دیگر عملیات سوریه علیه گروه های تروریستی در دیگر بخش های سوریه نیز کمک کند.

وی که با روزنامه الوطن سوریه مصاحبه می‌کرد،‌ افزود: چین تحولات در سوریه را زیر نظر داشته و ارتش چین تمایل دارد تا به نحوی در کنار ارتش سوریه در مبارزه علیه تروریسم در ادلب یا هر بخش دیگر سوریه حضور داشته باشد.

از سوی دیگر یک منبع در وزارت امور خارجه سوریه از طرح چین برای حضور نظامی در سوریه ابراز بی اطلاعی کرد اما گفت که دولت سوریه از هر گونه حمایت در جنگ علیه تروریسم استقبال می کند.