تبلیغات بنری
در حالی که این روزها بیشتر کشورها تعطیل یا نیمه ‌تعطیل شده‌اند، کتابفروشی‌ها به ابداع شیوه‌هایی خلاقانه برای ارائه خدمات به خریداران می‌اندیشند. در دوران بی‌ثباتی کم‌تر مکانی می‌توان یافت که به اندازه کتاب‌فروشی‌ها آرامش‌بخش باشد. در طی چند سال گذشته، که جهان با آشوبی فزاینده‌ در کشمکش بوده، کتاب‌فروشی‌های مستقل - که سابقا کسب‌وکارشان را کتاب‌فروش‌های اینترنتی و نیز کتاب‌فروشی‌های زنجیره‌ای به خطر…
کتاب‌فروشی‌ها در سراسر جهان چگونه با کرونا مقابله می‌کنند؟

در حالی که این روزها بیشتر کشورها تعطیل یا نیمه ‌تعطیل شده‌اند، کتابفروشی‌ها به ابداع شیوه‌هایی خلاقانه برای ارائه خدمات به خریداران می‌اندیشند.

در دوران بی‌ثباتی کم‌تر مکانی می‌توان یافت که به اندازه کتاب‌فروشی‌ها آرامش‌بخش باشد. در طی چند سال گذشته، که جهان با آشوبی فزاینده‌ در کشمکش بوده، کتاب‌فروشی‌های مستقل - که سابقا کسب‌وکارشان را کتاب‌فروش‌های اینترنتی و نیز کتاب‌فروشی‌های زنجیره‌ای به خطر انداخته بودند- باز احیا شده‌ و فضایی برای آرامش و نیز احساس تعلق به جمع فراهم آورده‌ بودند.

خبر ناخوشایند این که در جریان این بیماری عالم‌گیر، کتابفروشی‌ها - دست کم به شکل فیزیکی- به طرزی فزاینده از روال خارج شده‌اند. با شیوع کووید-۱۹ در سرتاسر جهان، در بسیاری از کشورها همه خدمات غیر ضروری تعطیل شده و مردم ناچارند که در خانه‌های‌شان بمانند. حتی در جاهایی که تعطیلی عمومی رسمی نشده از مردم خواسته می‌شود که فاصله اجتماعی با دیگران را رعایت کنند و از تماس غیر ضروری بپرهیزند. بسیاری از افراد به سبب آن‌ که از گروه‌های در معرض خطر بیماری محسوب می‌شوند، خودقرنطینه‌گی در پیش گرفته‌اند و می‌خواهند به بازدارندگی از شیوع ویروس کمک کنند.

برچسب ها : , ,