تبلیغات بنری
مطابق گزارش «تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردين ماه سال ۱۳۹۹» که توسط اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی ایران منتشر شده، تعداد معاملات آپارتمان‌هاي مسکوني شهر تهران با کاهش ۸۷.۸ درصدی نسبت به اسفند گذشته از ده هزار و ۲۱۴ واحد به هزار و ۲۴۳ واحد سقوط کرده است. تعداد معاملات بازار مسکن تهران در مقایسه با فروردین سال ۱۳۹۸ نیز ۶۳.۷ درصد کاهش یافته است.   این در حالی است که تعداد معاملات بازار مسکن تهران در فروردین ماه سال گذشته خورشیدی نیز نسبت به فروردین سال ۱۳۹۷ بیش…
 کرونا ؛ رکود سنگین بازار، کاهش قیمت و رشد اجاره بهای مسکن در تهران

مطابق گزارش «تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردين ماه سال ۱۳۹۹» که توسط اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مرکزی ایران منتشر شده، تعداد معاملات آپارتمان‌هاي مسکوني شهر تهران با کاهش ۸۷.۸ درصدی نسبت به اسفند گذشته از ده هزار و ۲۱۴ واحد به هزار و ۲۴۳ واحد سقوط کرده است. تعداد معاملات بازار مسکن تهران در مقایسه با فروردین سال ۱۳۹۸ نیز ۶۳.۷ درصد کاهش یافته است.

 

این در حالی است که تعداد معاملات بازار مسکن تهران در فروردین ماه سال گذشته خورشیدی نیز نسبت به فروردین سال ۱۳۹۷ بیش از ۳۲ درصد کاهش یافته و به سه هزار و ۴۲۳ واحد رسیده بود چرا که مطابق گزارش بانک مرکزی ایران، متوسط تعداد معاملات واحدهای مسکونی در تهران طی فروردین ماه سال‌های ۹۵ تا ۹۷ افزون‌تر از ۵ هزار مورد بوده است.

 

گزارش بانک مرکزی ایران نشان می‌دهد که همزمان با تشدید رکود بازار مسکن تهران در فروردین ماه، متوسط قيمت خريد و فروش يک مترمربع زيربناي مسکوني معامله شده از طريق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران به ۱۵.۳ ميليون تومان رسیده که با وجود رشد ۳۵.۷ درصدی نسبت به فروردین سال گذشته خورشیدی، در مقایسه با اسفند پیش ۲.۱ درصد کاهش یافته است.

 

مطابق این گزارش، در ميان مناطق ۲۲ گانه شهرداري تهران، بيشترين متوسط قيمت يک مترمربع زيربناي مسکوني معامله شده معادل ۳۱.۳ ميليون تومان در منطقه یک و کمترين آن با ۷.۴ ميليون تومان در منطقه ۱۸ ثبت شده است. همچنین منطقه ۵ شهرداری تهران با سهم ۱۵.۵ درصدی از معاملات فروردین ماه بازار مسکن، پررونق‌ترین منطقه تهران بوده است.