تبلیغات بنری
تسنیم : با وجود عدم موافقت کارگروه تنظیم بازار با افزایش قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم، قیمت هر لیتر شیر پاستوریزه ــ که جایگاه مهمی نیز در سبد غذایی مردم دارد ــ به‌طور غیرقانونی در برخی برندها 700 تومان تا 900 تومان گران شده است. نرخ قانونی هر لیتر شیر پاستوریزه بطری در حالی حدود 2500 تومان است که برخی از صنایع این محصول را به‌قیمت 3200 تومان و 3400 تومان به‌فروش می‌رسانند.میان گران‌فروشی شیر پاستوریزه برخی از برندها نیز محصولات خود را به‌نرخ‌های مصوب و به‌قیمت…
کشف گرانی فروشی 900 تومانی کارخانه های شیر

تسنیم : با وجود عدم موافقت کارگروه تنظیم بازار با افزایش قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم، قیمت هر لیتر شیر پاستوریزه ــ که جایگاه مهمی نیز در سبد غذایی مردم دارد ــ به‌طور غیرقانونی در برخی برندها 700 تومان تا 900 تومان گران شده است.


نرخ قانونی هر لیتر شیر پاستوریزه بطری در حالی حدود 2500 تومان است که برخی از صنایع این محصول را به‌قیمت 3200 تومان و 3400 تومان به‌فروش می‌رسانند.

میان گران‌فروشی شیر پاستوریزه برخی از برندها نیز محصولات خود را به‌نرخ‌های مصوب و به‌قیمت هر لیتر 2500 تومان به‌فروش می‌رسانند.

در ماه‌های قبل چند کارخانه لبنی به‌خاطر گران‌فروشی خود جریمه‌های چند 10 میلیارد تومانی شده بودند.

صنایع لبنی می‌گویند که با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید امکان ادامه تولید با نرخ‌های مصوب و قبلی را ندارند.

سابقه سال‌های قبل نشان داده است صنایع لبنی که به پرداخت جریمه‌های سنگین به‌خاطر گران‌فروشی این محصول مواجه می‌شوند بعد از چندی در جریمه‌های آنها تجدید نظر صورت می‌گیرد و آنها از پرداخت جریمه سر باز می‌زنند.

بعد از برداشته شدن یارانه دولت به عرضه شیر، همواره این اختلافات میان دولت و صنایع لبنی بر سر نرخ محصولات خود و صنایع و دامداران بر سر نرخ شیر خام وجود داشته و تبدیل به گره‌ای کور شده است.

در میان گران‌فروشی شیر پاستوریزه به‌عنوان یک کالای مهم در سبد غذایی مردم قرار دارد، برخی از برندها نیز نرخ‌های مصوب را مانند تصویر زیر رعایت کرده‌اند و هر لیتر از این محصول را به‌قیمت 2500 تومان به‌فروش می‌رسانند.

 

 

برچسب ها : ,