تبلیغات بنری
محققان دانشگاه ایلینوی موفق به ابداع یک افزونه موبایل شده‌اند که می‌تواند تنها ظرف ۳۰ دقیقه وجود کروناویروس جدید و سایر بیماری‌های ویروس و باکتریایی را تشخیص دهد.به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، اکثر کیت‌های آزمایش ویروس به تکنیک‌های آماده سازی و تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی زمان‌بر متکی هستند. به عنوان مثال، حصول نتایج آزمایش‌های مربوط به کروناویروس جدید می‌تواند روزها طول بکشد تا ویروس از نمونه‌های بینی تشخیص داده شود.اکنون محققان یک دستگاه تست ارزان قیمت…
گوشی های هوشمند تشخیص کروناویروس

محققان دانشگاه ایلینوی موفق به ابداع یک افزونه موبایل شده‌اند که می‌تواند تنها ظرف ۳۰ دقیقه وجود کروناویروس جدید و سایر بیماری‌های ویروس و باکتریایی را تشخیص دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، اکثر کیت‌های آزمایش ویروس به تکنیک‌های آماده سازی و تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی زمان‌بر متکی هستند. به عنوان مثال، حصول نتایج آزمایش‌های مربوط به کروناویروس جدید می‌تواند روزها طول بکشد تا ویروس از نمونه‌های بینی تشخیص داده شود.

اکنون محققان یک دستگاه تست ارزان قیمت و مبتنی بر گوشی هوشمند را برای تشخیص بیماری‌های ویروسی و باکتریایی ابداع کرده‌اند که فقط حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد تا نتایج آزمایش را مشخص کند.

این افزونه که به نوعی از لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود، تقریبا ۵۰ دلار قیمت خواهد داشت و می‌تواند فشار کنونی روی دوش آزمایشگاه‌ها را در پی شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ به طور چشمگیری کاهش دهد.

نتایج حاصل از این مطالعه جدید که توسط چند موسسه علمی به رهبری دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین(Illinois at Urbana-Champaign) و سرپرستی "برایان کانینگام" استاد مهندسی برق و کامپیوتر و "رشید بشیر" استاد زیست مهندسی انجام شده در مجله Lab on a Chip منتشر شده است.

"کانینگام" گفت: چالش‌های مرتبط با آزمایش سریع پاتوژن باعث عدم اطمینان زیادی در مورد اینکه کدام افراد باید قرنطینه شوند و بسیاری از معضلات بهداشتی و اقتصادی شده است.

 

برچسب ها : ,